Licensed to Green River High School Aquatic Center - Site License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/15/2017 07:05 PM
              HS Boys Pre Invite 2017 - 12/13/2017 to 12/15/2017               
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Pool: P 1:40.68        2015 Kelly Walsh                                
      School: S 1:37.86        2001 A. Golden, T. Catillion, E. Ma             
                         A. Golden, T. Catillion, E. Maclean, T. Cook      
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green River High School  'A'                1:41.80    1:41.61         32  
     1) Richmond, Michael               2) Moffatt, Ethan                 
     3) King, James                     4) Hutchison, Lane                
       25.43    28.77    23.99    23.42                                    
  2 Lyman High School Boys-WY  'A'              1:47.48    1:48.53         26  
     1) Haycock, Cooper                 2) Olguin, Stone                  
     3) Walker, Carson                  4) Bradshaw, Hansen               
       26.71    30.70    26.33    24.79                                    
  3 Laramie High School  'A'                    1:50.46    1:52.20         24  
       28.51    31.44    28.93    23.32                                    
  4 Green River High School  'B'                2:08.45   x1:53.25        
     1) Sturlaugson, Ty                 2) Richmond, Jason                
     3) Johnson, Logan                  4) Lund, Jared                    
       30.04    29.87    28.40    24.94                                    
  5 Cheyenne Central High School  'A'           1:55.00    1:55.38         22  
       30.91    31.63    28.48    24.36                                    
  6 Rawlins High School-WY  'A'                 1:56.69    1:56.86         20  
     1) Nitschke, Isaac 15              2) Coleman, Dalton 15             
     3) Chavez, Israel 17               4) Epp, Evan 17                   
       29.37    33.18    29.67    24.64                                    
  7 Rawlins High School-WY  'B'                      NT   x1:59.19        
     1) Langenderfer, Braxton 16        2) Horn, Joseph 17                
     3) Johansson, Caleb 15             4) Beltran, Erick 16              
       31.19    34.04    29.26    24.70                                    
  8 Green River High School  'C'                     NT   x2:03.93        
     1) Quick, Sam                      2) Kraft, Elijah                  
     3) Cruz, Oliver                    4) Ratliff, Devin                 
       31.73    33.49    31.87    26.84                                    
  9 Cheyenne Central High School  'B'           2:00.00   x2:04.42        
       29.41    35.80    29.96    29.25                                    
 10 Rock Springs High School-WY  'A'            1:55.00    2:09.88         18  
       36.90    36.69    29.57    26.72                                    
 11 Green River High School  'D'                     NT   x2:16.88        
     1) Westburg, Levi                  2) Probst, Jake                   
     3) Moser, Trevor                   4) Belcher, Brody                 
       37.02    37.91    31.60    30.35                                    
 12 Laramie High School  'B'                    2:06.13   x2:33.74        
       45.46    33.95    39.63    34.70                                    
 13 Green River High School  'E'                     NT   x2:43.44        
     1) Eckelberry, Brady               2) Bobbitt, Devin                 
     3) Bracken, Macen                  4) Roberts, Riley                 
       39.14    35.54    34.88    53.88                                    
 
Event 2  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: P 1:49.72        2017 Michael Richmond, Green River              
      School: S 1:45.94        2009 A. Anderson                                
                2:01.00  4AQ
                2:17.00  3AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lake, McKay         18 LAR                  1:52.13    1:51.84 4AQ     16  
      26.73   28.49   27.88   28.74                                
  2 DeFauw, Ron            Rshs-WY              1:49.01    1:54.10 4AQ     13  
      25.77   28.38   29.84   30.11                                
  3 Fontana, Connor A   16 LAR                  1:56.95    1:58.91 4AQ     12  
      26.15   29.27   30.84   32.65                                
  4 Allen, Nick            Central              2:03.86    2:02.55 3AQ     11  
      27.42   30.96   32.00   32.17                                
  5 Lyon, Dean             GRV                  2:04.67    2:03.36 3AQ     10  
      27.23   30.22   32.33   33.58                                
  6 Harshman, Taylor    16 RAW-WY                    NT    2:03.42 3AQ      9  
      28.18   30.66   32.32   32.26                                
  7 Kraft, Elijah          GRV                  2:09.33    2:03.75 3AQ      7  
      28.40   30.92   32.10   32.33                                
  8 Bradshaw, Hansen       Lyman Boys-WY        2:20.02    2:07.23 3AQ      5  
      27.84   32.84   35.32   31.23                                
  9 Clerkin, Sean       15 LAR                  2:45.15    2:10.44 3AQ      4  
      29.35   32.81   34.31   33.97                                
 10 Geyer, Jake            Central              2:22.13    2:15.64 3AQ      3  
      28.55   34.01   37.71   35.37                                
 11 Johnson, Tanner        Central              2:27.39    2:16.33 3AQ      2  
      30.91   34.81   36.82   33.79                                
 12 Searle, Conley         Rshs-WY              2:20.55    2:17.46          1  
      29.70   34.53   36.48   36.75                                
 13 Davis, Gabe            GRV                  2:21.54    2:17.76        
      29.77   34.54   37.29   36.16                                
 14 Officer, Wynn          Lyman Boys-WY        2:25.80    2:17.94        
      30.36   35.70   36.35   35.53                                
 15 Spicer, Jeran          Rshs-WY                   NT    2:22.09        
      31.68 1:15.14   35.27                                        
 16 Westburg, Levi         GRV                       NT    2:22.81        
      32.17   36.86   38.36   35.42                                
 17 Roberts, Heyden     15 RAW-WY               2:27.28    2:23.50        
      32.56   36.88   37.90   36.16                                
 18 Mayer, Gunner       16 RAW-WY                    NT    2:29.40        
      32.44   37.88   40.10   38.98                                
 19 Shultz-Dunn, Gage   14 RAW-WY                    NT    2:29.42        
      33.06   39.16   39.67   37.53                                
 20 Martinez, Michael   16 RAW-WY                    NT   x2:30.39        
      31.80   37.11   39.30   42.18                                
 21 Bobbitt, Devin         GRV                       NT   x2:31.22        
      33.33   38.46   41.73   37.70                                
 22 Strange, Dylan         GRV                       NT   x2:34.38        
      33.15   39.16   41.68   40.39                                
 23 Roedel, Riley          Central              2:33.77    2:37.29        
 24 Lansberry, Trevor      Rshs-WY              2:58.28    2:38.98        
      31.92   38.96   41.15   46.95                                
 25 Abdelkader, Aly        LAR                       NT    3:09.88        
      36.58   46.19   54.56   52.55                                
 26 Langenderfer, Skyl  14 RAW-WY               3:08.36   x3:10.87        
      41.37   49.68   50.64   49.18                                
 27 Skagen, DJ             LAR                       NT   x3:11.09        
      39.30   46.21 2:02.08                                        
 
Event 3  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        Pool: P 2:01.36        2015 Jeremy Young, Kelly Walsh                  
      School: S 1:57.60        2017 M. Richmond                                
                2:20.00  4AQ
                2:35.00  3AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Richmond, Michael      GRV                  2:06.77    2:03.40 4AQ     16  
      25.28   31.91   36.05   30.16                                
  2 Moffatt, Ethan         GRV                  2:18.33    2:15.87 4AQ     13  
      28.51   38.16   35.34   33.86                                
  3 Pickard, Logan      18 LAR                  2:23.13    2:19.20 4AQ     12  
      29.78   34.98   42.68   31.76                                
  4 Walker, Carson         Lyman Boys-WY        2:20.73    2:19.49 4AQ     11  
      27.11   36.69   42.93   32.76                                
  5 Legault, Kyler         Lyman Boys-WY             NT    2:26.84 3AQ     10  
      29.94   38.87   42.69   35.34                                
  6 Coleman, Dalton     15 RAW-WY                    NT    2:28.54 3AQ      9  
      31.02   40.94   41.75   34.83                                
  7 Horn, Joseph        17 RAW-WY               2:35.31    2:30.43 3AQ      7  
      31.58   39.66   44.73   34.46                                
  8 Coleman, Isaac      18 LAR                  2:37.13    2:31.29 3AQ      5  
      30.88   41.05   44.59   34.77                                
  9 Lucero, Dade           GRV                  2:35.99    2:32.39 3AQ      4  
      31.82   41.23   45.19   34.15                                
 10 Epp, Evan           17 RAW-WY                    NT    2:32.51 3AQ      3  
      30.18   39.09   47.42   35.82                                
 11 Thomas, Talon          Rshs-WY                   NT    2:33.12 3AQ      2  
      31.41   42.49   45.62   33.60                                
 12 Sutphin, Trevor        Central              2:46.19    2:37.27          1  
      31.42   39.11   51.15   35.59                                
 13 Cruz, Oliver           GRV                       NT    2:44.03        
      32.79   41.62   48.99   40.63                                
 14 Allison, Zach          Central                   NT    2:48.98        
      36.90   44.84   49.30   37.94                                
 15 Hess, Ethan            Central              2:59.64    2:49.42        
      38.21   46.08   47.26   37.87                                
 16 Baker, Aiden           Central                   NT    2:50.46        
      33.91   49.29   49.55   37.71                                
 17 Worden, Chord          LAR                  2:55.13    3:04.41        
      40.38   49.07   51.52   43.44                                
 18 Bacon, Ethan        14 LAR                       NT    3:15.13        
      47.04   48.05   53.41   46.63                                
 -- Langenderfer, Brax  16 RAW-WY                    NT         DQ        
      29.61   36.13   47.34   37.67                                
 -- Moser, Trevor          GRV                       NT         DQ        
      34.23   47.57   53.23   41.06                                
 -- Roedel, Noah           Central              2:49.55         DQ        
      39.91   44.67   49.81   35.55                                
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: P 22.29  12/13/2017 James King, GRV                              
      School: S 21.32        1998 B. Britton                                   
                24.50  4AQ
                26.25  3AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 King, James            GRV                    22.23      22.29P4AQ     16  
  2 Haycock, Cooper        Lyman Boys-WY          24.20      23.49 4AQ     13  
  3 Franc, Jesse        17 LAR                    23.64      23.53 4AQ     12  
  4 Hutchison, Lane        GRV                    24.64      23.97 4AQ     11  
  5 Spicer, James          Rshs-WY                23.98      23.98 4AQ     10  
  6 Engstrom, Eric      16 RAW-WY                    NT      25.20 3AQ      9  
  7 Waller, Challen        Central                26.26      25.50 3AQ      7  
  8 Hodson, Zach           LAR                    26.01      25.64 3AQ      5  
  9 Probst, Jake           GRV                    27.63      25.98 3AQ      4  
 10 Lund, Jared            GRV                    27.19      26.01 3AQ      3  
 11 Huntsman, Carter       Lyman Boys-WY          26.50      26.25 3AQ      2  
 12 Schaad, Logan          Central                26.62      26.45          1  
 13 Erramouspe, Anthon     Rshs-WY                26.77      26.51        
 14 Johansson, Caleb    15 RAW-WY                    NT      26.75        
 15 Sturlaugson, Ty        GRV                    27.50     x27.46        
 16 Bracken, Macen         GRV                       NT     x27.49        
 17 Ratliff, Devin         GRV                    27.98     x27.82        
 18 Smith, Sam             Rshs-WY                29.77      29.83        
 19 Schutterle, Dylan   16 RAW-WY                 29.43      30.14        
 20 Williams, Nicholis  14 RAW-WY                 29.09      30.23        
 21 Belcher, Brody         GRV                    33.21     x30.79        
 22 Whittman, Everett      Rshs-WY                31.97      30.94        
 23 Delgado, Kevin      17 RAW-WY                    NT     x30.98        
 24 Asper, Erral           Rshs-WY                30.55     x32.38        
 25 Peacock, Jaxon         Lyman Boys-WY          33.17      33.86        
 26 Aleman, Titan          Lyman Boys-WY             NT      34.03        
 27 Davis, Mackie          LAR                    36.13      35.46        
 28 King, Conner           Rshs-WY                   NT     x35.74        
 29 Jones, Alex         14 LAR                    39.11      35.86        
 30 Eckelberry, Brady      GRV                       NT     x36.27        
 31 Wadsworth, Dalton      GRV                    51.44     x45.08        
 32 Muntzer, Christian  14 LAR                    47.43     x46.28        
 33 Watkins, Vlad       14 LAR                    30.96     x48.47        
 34 Roberts, Riley         GRV                       NT     x52.18        
 35 Orunsolu, Ade          LAR                  1:08.09   x1:00.54        
 
Event 5  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
        Pool: P 243.20        2016 Keyan Moore, Green River                    
      School: S 334.65        1992 J. Chacon                                   
                180.00  4AQ
                145.00  3AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bury, Chris         16 LAR                   207.55     241.45 4AQ     16  
  2 Hamel, Trenton         LAR                   175.05     208.15 4AQ     13  
  3 Spalding, Coleton      GRV                   197.40     204.85 4AQ     12  
  4 Chavez, Israel      17 RAW-WY                216.15     188.85 4AQ     11  
  5 Perryman, Cooper       Central               175.40     147.00 3AQ     10  
  6 Howard, Dalton         GRV                   117.30     122.30          9  
  7 Langenderfer, Brax  16 RAW-WY                115.35     107.75          7  
  8 Moss, Zach             GRV                       NP      79.85          5  
  9 Stocks, Andy           Rshs-WY                   NP      59.05          4  
 10 Shultz-Dunn, Gage   14 RAW-WY                 76.30      54.60          3  
 
Event 6  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Pool: P 54.97  12/13/2017 James King, GRV                              
      School: S 51.90        2017 M. Richmond                                  
              1:02.50  4AQ
              1:14.00  3AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 King, James            GRV                    54.84      54.97P4AQ     16  
      24.97   30.00                                                
  2 Johnson, Logan         GRV                  1:04.15    1:04.54 3AQ     13  
      29.47   35.07                                                
  3 Clark, John            GRV                  1:10.67    1:05.37 3AQ     12  
      30.37   35.00                                                
  4 Sutphin, Trevor        Central              1:06.76    1:06.34 3AQ     11  
      30.15   36.19                                                
  5 Epp, Evan           17 RAW-WY               1:07.84    1:07.54 3AQ     10  
      29.81   37.73                                                
  6 Quick, Sam             GRV                  1:08.88    1:08.32 3AQ      9  
      31.10   37.22                                                
  7 Erramouspe, Anthon     Rshs-WY              1:07.76    1:08.35 3AQ      7  
      31.46   36.89                                                
  8 Baker, Aiden           Central              1:14.34    1:12.31 3AQ      5  
      33.97   38.34                                                
  9 Moser, Trevor          GRV                  1:11.44   x1:14.46        
      31.67   42.79                                                
 10 Cruz, Oliver           GRV                  1:13.58   x1:14.77        
      32.88   41.89                                                
 11 Chavez, Israel      17 RAW-WY                    NT    1:17.97          4  
      34.18   43.79                                                
 12 Mayer, Gunner       16 RAW-WY               1:19.37    1:18.13          3  
      33.96   44.17                                                
 13 Bush, Ben              Central              1:19.15    1:20.90          2  
      35.25   45.65                                                
 14 Martinez, Austin    14 RAW-WY               1:22.57    1:22.19          1  
      35.99   46.20                                                
 15 Schaad, Logan          Central              1:19.07    1:22.99        
      34.48   48.51                                                
 16 Roedel, Noah           Central              1:43.29   x1:34.73        
      39.05   55.68                                                
 
Event 7  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: P 49.13        2015 Jermy Young, Kelly Walsh                     
      School: S 47.53        2001 T. Castillion                                
                54.00  4AQ
                59.60  3AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hutchison, Lane        GRV                    54.13      52.48 4AQ     16  
      24.76   27.72                                                
  2 Olguin, Stone          Lyman Boys-WY          55.13      53.58 4AQ     13  
      25.38   28.20                                                
  3 Richmond, Jason        GRV                    55.29      55.07 3AQ     12  
      26.49   28.58                                                
  4 Nitschke, Isaac     15 RAW-WY                 59.72      56.08 3AQ     11  
      25.56   30.52                                                
  5 Waller, Challen        Central                57.02      56.38 3AQ     10  
      27.06   29.32                                                
  6 Legault, Kyler         Lyman Boys-WY          58.37      57.84 3AQ      9  
      27.23   30.61                                                
  7 Beltran, Erick      16 RAW-WY               1:02.24      58.30 3AQ      7  
      26.69   31.61                                                
  8 Probst, Jake           GRV                    59.94      59.01 3AQ      5  
      28.00   31.01                                                
  9 Ratliff, Devin         GRV                  1:03.21    1:02.95          4  
      29.70   33.25                                                
 10 Martinez, Michael   16 RAW-WY                    NT    1:04.30          3  
      30.56   33.74                                                
 11 Westburg, Levi         GRV                  1:06.70   x1:04.49        
      30.55   33.94                                                
 12 Hess, Ethan            Central              1:05.61    1:04.63          2  
      31.55   33.08                                                
 13 Robinson, William   18 RAW-WY                    NT    1:04.80          1  
      32.02   32.78                                                
 14 Bracken, Macen         GRV                       NT   x1:05.29        
      30.73   34.56                                                
 15 Smith, Sam             Rshs-WY              1:10.82    1:09.50        
      32.50   37.00                                                
 16 Schutterle, Dylan   16 RAW-WY               1:11.69   x1:10.23        
      32.58   37.65                                                
 17 Whittman, Everett      Rshs-WY              1:15.53    1:10.93        
      31.78   39.15                                                
 18 Abdelkader, Aly        LAR                  1:27.22    1:11.48        
 19 Williams, Nicholis  14 RAW-WY               1:12.50   x1:13.35        
      34.01   39.34                                                
 20 Delgado, Kevin      17 RAW-WY                    NT   x1:13.99        
      34.57   39.42                                                
 20 Belcher, Brody         GRV                  1:16.52   x1:13.99        
 22 Asper, Erral           Rshs-WY              1:13.90    1:16.25        
      35.32   40.93                                                
 23 Aleman, Titan          Lyman Boys-WY             NT    1:18.09        
      36.22   41.87                                                
 24 Davis, Mackie          LAR                  1:27.32    1:21.97        
      38.38   43.59                                                
 25 Eckelberry, Brady      GRV                       NT   x1:28.52        
      40.15   48.37                                                
 26 Langenderfer, Skyl  14 RAW-WY               1:30.62   x1:29.03        
      40.77   48.26                                                
 27 Wadsworth, Dalton      GRV                  1:56.50   x1:47.28        
 28 Roberts, Riley         GRV                       NT   x2:07.32        
 -- Johnson, Tanner        Central              1:00.59         DQ        
      28.13   30.82                                                
 
Event 8  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: P 4:56.51        2017 Darwin Anderson, Rock Springs              
      School: S 4:48.01        2009 A. Anderson                                
                5:35.00  4AQ
                6:25.00  3AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DeFauw, Ron            Rshs-WY              4:56.45    5:08.73 4AQ     16  
      26.67   29.91   30.77   31.06   31.31   31.88   32.02   32.17
      32.06   30.88                                                
  2 Spicer, James          Rshs-WY              5:23.16    5:15.48 4AQ     13  
      27.26   30.13   31.63   31.86   32.34   32.40   32.63   32.96
      32.18   32.09                                                
  3 Lake, McKay         18 LAR                  5:40.13    5:23.64 4AQ     12  
      28.71   31.93   31.78   32.53   32.82   33.83   33.98   34.14
      33.16   30.76                                                
  4 Lyon, Dean             GRV                  5:30.55    5:31.54 4AQ     11  
      28.63   31.24   33.37   34.10   34.97   34.83   35.06   33.16
      33.07   33.11                                                
  5 Fontana, Connor A   16 LAR                  5:45.13    5:43.94 3AQ     10  
      29.20   33.63   34.57   35.36   35.95   36.06   34.57   35.10
      34.77   34.73                                                
  6 Walker, Carson         Lyman Boys-WY             NT    5:46.15 3AQ      9  
      28.87   34.55   34.99   35.75   36.49   35.82   35.44   36.10
      35.85   32.29                                                
  7 Harshman, Taylor    16 RAW-WY                    NT    5:49.37 3AQ      7  
      29.12   32.00   33.56   35.80   35.82   37.36   37.70   37.04
      37.81   33.16                                                
  8 Kraft, Elijah          GRV                  6:00.22    5:51.92 3AQ      5  
      30.29   34.08   35.70   36.70   36.81   36.79   36.64   35.85
      35.27   33.79                                                
  9 Allen, Nick            Central              5:45.00    5:55.82 3AQ      4  
      30.40   34.27   36.33   36.24   36.23   36.43   36.31   35.74
      36.81   37.06                                                
 10 Clerkin, Sean       15 LAR                  5:55.13    6:13.54 3AQ      3  
      32.52   36.38   37.33   37.68   38.06   38.59   38.63   38.65
      38.85   36.85                                                
 11 Bradshaw, Hansen       Lyman Boys-WY             NT    6:16.68 3AQ      2  
      30.27   35.98   38.54                   40.55   40.70   39.39
      37.88   33.82                                                
 12 Huntsman, Carter       Lyman Boys-WY             NT    6:21.83 3AQ      1  
      30.33   35.06   38.83   40.47   39.96   40.47   40.72   40.98
      38.91   36.10                                                
 13 Geyer, Jake            Central              6:00.00    6:25.08        
      31.14   36.39   39.35   39.56   40.79   40.61   40.77   40.67
      39.00   36.80                                                
 14 Davis, Gabe            GRV                  6:20.55    6:35.73        
      30.69   35.22   39.37   42.42   42.03   42.95   42.52   42.07
      41.49   36.97                                                
 15 Spicer, Jeran          Rshs-WY                   NT    6:37.83        
      33.37   39.74   41.05   40.87   40.64   40.64   41.92        
              37.34                                                
 16 Searle, Conley         Rshs-WY              6:47.10    6:40.24        
      32.74   38.72   41.18   44.24   42.08   41.96   42.46   41.89
      37.37   37.60                                                
 17 Strange, Dylan         GRV                       NT    6:52.16        
      33.89   40.76   43.46   43.18   42.95   42.75   42.03   42.81
      40.86   39.47                                                
 18 Lansberry, Trevor      Rshs-WY                   NT   x7:09.50        
      33.06   38.80   41.77   44.05   44.83   44.28   42.68   47.26
      45.22   47.55                                                
 19 Torsetenbo, Taylor  14 RAW-WY               7:20.98    7:20.89        
      35.68   43.33   44.72   45.29   47.44   45.50                
      44.77   41.05                                                
 20 Roedel, Riley          Central              7:30.00    7:37.08        
      32.31   38.51                                         1:39.46
      45.61                                                        
 
Event 9  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Pool: P 1:32.36        2015 Campbell county                            
                         J. Brandon, A. Vance, Jr. Albers, T. Jessen       
      School: S 1:26.90        1997 M. Doctor, M. Moody, B. Britto             
                         M. Doctor, M. Moody, B. Britton, D. Robbins       
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Laramie High School  'A'                    1:32.99    1:36.01         32  
       23.93    24.21    25.59    22.28                                    
  2 Cheyenne Central High School  'A'           1:40.00    1:36.61         26  
       23.37    23.96    24.06    25.22                                    
  3 Rawlins High School-WY  'A'                 1:39.62    1:40.68         24  
     1) Epp, Evan 17                    2) Nitschke, Isaac 15             
     3) Engstrom, Eric 16               4) Harshman, Taylor 16            
       24.84    25.76    25.14    24.94                                    
  4 Rock Springs High School-WY  'A'            1:45.00    1:41.18         22  
       26.50    26.18    24.36    24.14                                    
  5 Green River High School  'A'                1:43.67    1:41.32         20  
     1) Moffatt, Ethan                  2) Davis, Gabe                    
     3) Richmond, Jason                 4) Lyon, Dean                     
       24.94    26.01    24.60    25.77                                    
  6 Lyman High School Boys-WY  'A'              1:42.78    1:42.34         18  
     1) Huntsman, Carter                2) Legault, Kyler                 
     3) Olguin, Stone                   4) Bradshaw, Hansen               
       27.47    26.16    24.21    24.50                                    
  7 Cheyenne Central High School  'B'           1:50.00   x1:47.82        
       24.75    25.81    27.77    29.49                                    
  8 Green River High School  'B'                1:55.89   x1:50.64        
     1) Lund, Jared                     2) Ratliff, Devin                 
     3) Clark, John                     4) Johnson, Logan                 
       27.24    28.26    27.87    27.27                                    
  9 Green River High School  'C'                2:00.45   x1:55.74        
     1) Lucero, Dade                    2) Moser, Trevor                  
     3) Probst, Jake                    4) Strange, Dylan                 
       27.11    30.40    31.27    26.96                                    
 10 Rawlins High School-WY  'B'                      NT   x1:58.57        
     1) Williams, Nicholis 14           2) Mayer, Gunner 16               
     3) Schutterle, Dylan 16            4) Chavez, Israel 17              
       30.77    30.55    31.73    25.52                                    
 11 Rock Springs High School-WY  'B'                 NT   x2:03.85        
       30.76    31.45    30.67    30.97                                    
 12 Laramie High School  'B'                    1:52.13   x2:17.09        
       30.44    30.97    37.11    38.57                                    
 13 Green River High School  'D'                     NT   x2:53.50        
     1) Belcher, Brody                  2) Eckelberry, Brady              
     3) Roberts, Riley                  4) Wadsworth, Dalton              
       31.86    43.23    54.30    44.11                                    
 14 Laramie High School  'C'                         NT   x3:14.10        
     1:02.43    54.41    42.28    34.98                                    
 
Event 10  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Pool: P 55.38  12/13/2017 Michael Richmond, GRV                        
      School: S 51.75        2001 E. Maclean                                   
              1:03.00  4AQ
              1:13.00  3AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Richmond, Michael      GRV                    54.20      55.38P4AQ     16  
      26.74   28.64                                                
  2 Haycock, Cooper        Lyman Boys-WY          57.88      57.35 4AQ     13  
      27.25   30.10                                                
  3 Allison, Alex          Central              1:00.84    1:00.68 4AQ     12  
      30.00   30.68                                                
  4 Pickard, Logan      18 LAR                  1:00.79    1:02.06 4AQ     11  
      29.77   32.29                                                
  5 Bury, Chris         16 LAR                  1:10.13    1:03.02 3AQ     10  
      29.99   33.03                                                
  6 Linde, Pierson         Central              1:01.01    1:05.72 3AQ      9  
      32.03   33.69                                                
  7 Jardine, Dallin        Central              1:04.04    1:07.50 3AQ      7  
      32.83   34.67                                                
  8 Nitschke, Isaac     15 RAW-WY               1:07.05    1:07.70 3AQ      5  
  9 Clark, John            GRV                  1:13.77    1:07.78 3AQ      4  
      33.34   34.44                                                
 10 Sturlaugson, Ty        GRV                  1:07.33    1:08.25 3AQ      3  
      31.73   36.52                                                
 11 Hood, Chris            Central              1:02.48    1:08.38 3AQ      2  
      33.32   35.06                                                
 12 Quick, Sam             GRV                  1:08.71    1:08.41 3AQ      1  
      32.82   35.59                                                
 13 Officer, Wynn          Lyman Boys-WY        1:11.07    1:08.55 3AQ    
      33.53   35.02                                                
 14 Horn, Joseph        17 RAW-WY               1:13.47    1:11.45 3AQ    
 15 Madden, Royce          Central              1:04.38   x1:12.32 3AQ    
      34.89   37.43                                                
 16 Beltran, Erick      16 RAW-WY                    NT    1:12.38 3AQ    
      34.18   38.20                                                
 17 Lund, Jared            GRV                  1:15.01   x1:13.49        
      35.93   37.56                                                
 18 Moon, Austin           Central              1:11.31   x1:13.84        
      35.51   38.33                                                
 19 Martinez, Austin    14 RAW-WY               1:18.77    1:15.53        
      36.68   38.85                                                
 20 Thomas, Talon          Rshs-WY                   NT    1:18.55        
      37.15   41.40                                                
 21 Allison, Zach          Central                   NT   x1:21.30        
 22 King, Conner           Rshs-WY                   NT    1:21.79        
 23 Bush, Ben              Central              1:23.72   x1:25.21        
 24 Muntzer, Christian  14 LAR                       NT    2:10.60        
      55.84 1:14.76                                                
 25 Orunsolu, Ade          LAR                       NT    2:17.17        
    1:02.93 1:14.24                                                
 
Event 11  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Pool: P 1:01.94        2017 Brendan Bloomquist, Green river            
      School: S   58.07        1997 D. Robbins                                 
                1:11.00  4AQ
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moffatt, Ethan         GRV                  1:02.90    1:02.76 4AQ     16  
      28.97   33.79                                                
  2 Richmond, Jason        GRV                  1:07.42    1:07.87 4AQ     13  
      32.00   35.87                                                
  3 Olguin, Stone          Lyman Boys-WY        1:08.21    1:08.20 4AQ     12  
      31.73   36.47                                                
  4 Franc, Jesse        17 LAR                  1:12.00    1:11.67         11  
      32.76   38.91                                                
  5 Allison, Alex          Central              1:05.61    1:11.77         10  
      33.30   38.47                                                
  6 Johnson, Logan         GRV                  1:12.16    1:14.35          9  
      34.27   40.08                                                
  7 Coleman, Dalton     15 RAW-WY                    NT    1:14.40          7  
      34.82   39.58                                                
  8 Hood, Chris            Central              1:15.87    1:17.14          5  
      35.58   41.56                                                
  9 Lucero, Dade           GRV                  1:16.61    1:17.49          4  
      36.34   41.15                                                
 10 Bobbitt, Devin         GRV                  1:22.53   x1:17.58        
      35.86   41.72                                                
 11 Hodson, Zach           LAR                  1:19.13    1:18.89          3  
      35.96   42.93                                                
 12 Coleman, Isaac      18 LAR                  1:18.45    1:19.09          2  
      36.12   42.97                                                
 13 Robinson, William   18 RAW-WY               1:21.99    1:19.70          1  
      37.87   41.83                                                
 14 Johansson, Caleb    15 RAW-WY                    NT    1:22.29        
      37.88   44.41                                                
 15 Engstrom, Eric      16 RAW-WY                    NT    1:23.05        
      37.19   45.86                                                
 16 Worden, Chord          LAR                  1:21.93    1:24.15        
      38.32   45.83                                                
 17 Moon, Austin           Central              1:26.17    1:28.35        
      39.64   48.71                                                
 18 Madden, Royce          Central              1:29.40    1:28.90        
      41.60   47.30                                                
 19 Linde, Pierson         Central              1:18.85   x1:29.22        
      42.10   47.12                                                
 20 Roberts, Heyden     15 RAW-WY               1:36.71   x1:29.55        
      41.14   48.41                                                
 21 Bacon, Ethan        14 LAR                       NT   x1:31.48        
      43.46   48.02                                                
 22 Torsetenbo, Taylor  14 RAW-WY               1:34.91   x1:35.71        
      44.70   51.01                                                
 23 Jardine, Dallin        Central              1:32.23   x1:40.00        
      45.23   54.77                                                
 24 Jones, Alex         14 LAR                       NT   x1:43.72        
      47.33   56.39                                                
 -- Peacock, Jaxon         Lyman Boys-WY        1:48.03         DQ        
      47.35   58.08                                                
 -- Skagen, DJ             LAR                       NT         DQ        
      45.71   51.65                                                
 -- Hamel, Trenton         LAR                  1:40.13         DQ        
      49.11   58.75                                                
 
Event 12  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Pool: P 3:24.75        2015 Campbell County                            
      School: S 3:17.92        2001                                            
                         A. Golden, T. Castillion, E. Maclean,             
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green River High School  'A'                3:26.23    3:27.52         32  
     1) Hutchison, Lane                 2) Richmond, Michael              
     3) King, James                     4) Lyon, Dean                     
       23.98    50.35    25.03    54.24    24.93    53.83    23.39    49.10
  2 Laramie High School  'A'                    3:21.22    3:34.04         26  
       24.16    50.38    24.80    52.85    24.05    51.76    27.33    59.05
  3 Rock Springs High School-WY  'A'            3:50.00    3:46.46         24  
     1) Spicer, James                   2) Erramouspe, Anthony            
     3) Searle, Conley                  4) DeFauw, Ron                    
       25.67    53.35    27.30    57.87    29.40  1:02.02    25.28    53.22
  4 Rawlins High School-WY  'A'                 3:54.09    3:48.73         22  
     1) Langenderfer, Braxton 16        2) Horn, Joseph 17                
     3) Coleman, Dalton 15              4) Harshman, Taylor 16            
       27.49    58.35    27.96    59.12    27.61    58.18    25.28    53.08
  5 Cheyenne Central High School  'A'           3:50.00    4:00.39         20  
       27.40    58.27    26.91    56.91    29.46  1:00.92    30.70  1:04.29
  6 Green River High School  'B'                3:59.44   x4:10.50        
     1) Davis, Gabe                     2) Sturlaugson, Ty                
     3) Kraft, Elijah                   4) Lucero, Dade                   
       28.42    59.78    29.09  1:02.29    29.43  1:04.26    29.60  1:04.17
  7 Lyman High School Boys-WY  'A'              4:43.34    4:10.84         18  
     1) Walker, Carson                  2) Peacock, Jaxon                 
     3) Officer, Wynn                   4) Haycock, Cooper                
       27.42    58.65    35.49  1:15.37    29.00  1:00.99    26.26    55.83
  8 Green River High School  'C'                4:10.33   x4:19.06        
     1) Quick, Sam                      2) Cruz, Oliver                   
     3) Clark, John                     4) Strange, Dylan                 
       30.77  1:04.42    29.03  1:03.08    29.05  1:01.01    31.76  1:10.55
  9 Rawlins High School-WY  'B'                 4:27.46   x4:23.45        
     1) Beltran, Erick 16               2) Shultz-Dunn, Gage 14           
     3) Martinez, Austin 14             4) Mayer, Gunner 16               
       29.04  1:02.90    32.36  1:08.29    32.25  1:07.90    29.60  1:04.36
 10 Cheyenne Central High School  'B'           4:05.00   x4:27.46        
       29.05  1:02.38    30.36  1:05.61    30.02  1:05.51    34.25  1:13.96
 11 Laramie High School  'B'                         NT   x4:51.19        
              1:16.13    29.43  1:03.59    38.15  1:17.90    33.87  1:13.57
 12 Green River High School  'D'                4:27.55   x5:25.11        
     1) Bracken, Macen                  2) Wadsworth, Dalton              
     3) Westburg, Levi                  4) Bobbitt, Devin                 
       30.81  1:08.03    55.20  1:57.41    31.74  1:08.82    33.28  1:10.85
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 12                     
 
  1. Green River High School             363   2. Laramie High School                 239
  3. Rawlins High School                 184   4. Cheyenne Central High School        182
  5. Lyman High School Boys              162   6. Rock Springs High School            130