Licensed To: WHSAA
HY-TEK's TEAM MANAGER 8.0   1/22/2019  Page 1
Individual  Meet  Results
Lyman Southwest Invite Swimming Meet  18-Jan-19 Yards
Location: Lyman Aquatics Center
Time
Points
Place
F/P/S
Name
Class
Improv
Event #  2   Boys 200 Free   
16
-1.41
1
SR
  1:57.60Y
F
LYM-WY
Carson Walker
13
2.09
 
2
SO
  2:07.27Y
F
GRV-WY
Araya Finley
12
1.28
 
3
SR
  2:08.17Y
F
SUB-WY
Nile Debebe
11
-4.87
 
4
FR
  2:11.25Y
F
EVN-WY
Gage Beachler
10
-1.84
 
5
JR
  2:11.35Y
F
RSP-WY
Conley Searle
9
-0.60
 
6
SO
  2:11.40Y
F
GRV-WY
Devin Bobbitt
7
-8.91
 
7
SR
  2:12.97Y
F
EVN-WY
Reed Robinson
5
---   
 
8
SO
  2:17.47Y
F
GRV-WY
Johnathan Clark
  ---
3.52
 
9
SO
  2:19.50Y
F
GRV-WY
Levi Westburg
4
-1.80
 
10
JR
  2:24.58Y
F
KEM-WY
Collin Smith
3
-0.61
 
11
SO
  2:24.68Y
F
KEM-WY
Noah Hankin
2
---   
 
12
FR
  2:24.69Y
F
RSP-WY
Evan Croff
1
-5.97
 
13
SO
  2:26.55Y
F
KEM-WY
Matt Garver
  ---
4.27
 
14
FR
  2:29.91Y
F
RSP-WY
Ryan Nate
  ---
4.07
 
15
FR
  2:36.19Y
F
GRV-WY
Tyler Luth
  ---
---   
 
16
FR
  2:38.19Y
F
SUB-WY
Declan McAffee
  ---
-6.00
 
17
SR
  2:38.25Y
F
SUB-WY
Toby Covill
  ---
---   
 
18
SO
  2:38.95Y
F
EVN-WY
Jarod Stahl
  ---
1.74
 
19
JR
  2:41.16Y
F
GRV-WY
Garrett Gilmore
  ---
-6.09
 
20
FR
  2:47.34Y
F
RSP-WY
Landon Atkinson
  ---
3.47
 
21
JR
  2:47.46Y
F
KEM-WY
Michael Clarke
  ---
38.75
 
22
SR
  3:10.28Y
F
SUB-WY
Trevor Moller
Event #  3   Boys 200 IM   
16
0.99
 
1
SO
  2:11.42Y
F
GRV-WY
Jason Richmond
13
---   
 
2
JR
  2:20.14Y
F
EVN-WY
Colter Camphouse
12
4.37
 
3
JR
  2:33.62Y
F
GRV-WY
Dade Lucero
11
4.54
 
4
SO
  2:33.89Y
F
RSP-WY
Jeran Spicer
10
-18.07
 
5
FR
  2:41.43Y
F
EVN-WY
Hunter Jensen
9
0.60
 
6
FR
  2:47.38Y
F
RSP-WY
Kyler Maedche
7
---   
 
7
SO
  2:50.40Y
F
EVN-WY
Bodie Wicks
5
3.96
 
8
JR
  2:53.06Y
F
RSP-WY
Sam Smith
4
-3.89
 
9
FR
  2:59.73Y
F
SUB-WY
Brayden Hymas
3
9.34
 
10
FR
  3:02.41Y
F
GRV-WY
Jaxson McGee
  ---
-10.09
 
11
FR
  3:05.55Y
F
EVN-WY
Mario Sanchez
  ---
1.10
 
12
FR
  3:16.12Y
F
RSP-WY
Aiden Nauenburg
  ---
---   
 
  ---
FR
  2:51.12Y
DQ
F
SUB-WY
Kobbe Mitchell
Licensed To: WHSAA
HY-TEK's TEAM MANAGER 8.0   1/22/2019  Page 2
Individual  Meet  Results
Lyman Southwest Invite Swimming Meet  18-Jan-19 Yards
Time
Points
Place
F/P/S
Name
Class
Improv
Event #  4   Boys 50 Free   
16
-1.00
 
1
SO
    23.02Y
F
LYM-WY
Hansen Bradshaw
13
-0.90
 
2
JR
    23.43Y
F
KEM-WY
Benjamin Wergin
12
-0.48
 
3
SR
    23.53Y
F
GRV-WY
Dean Lyon
11
-0.39
 
4
SR
    24.05Y
F
GRV-WY
Gabe Davis
10
0.05
 
5
SO
    24.46Y
F
RSP-WY
Talon Thomas
9
-0.62
 
6
SO
    24.63Y
F
SUB-WY
Tyler Hacklin
7
-1.40
 
7
JR
    24.66Y
F
SUB-WY
Corbin Jessen
5
-0.04
 
8
SO
    24.81Y
F
GRV-WY
Elijah Kraft
4
-0.44
 
9
SO
    24.93Y
F
LYM-WY
Carter Huntsman
3
0.73
 
10
SO
    25.97Y
F
KEM-WY
Brayden Dearden
2
3.43
 
11
FR
    26.21Y
F
EVN-WY
Jaxon Nicholls
1
0.46
 
12
SR
    26.39Y
F
RSP-WY
Everett Whitman
  ---
0.55
 
13
FR
    26.55Y
F
KEM-WY
Aiden Runnion
  ---
-0.45
 
14
JR
    26.67Y
F
KEM-WY
Grady Killian
  ---
1.75
 
15
SO
    26.79Y
F
GRV-WY
Jake Probst
  ---
---   
 
16
JR
    26.82Y
F
GRV-WY
Macen Bracken
  ---
0.41
 
17
SO
    27.20Y
F
SUB-WY
John Covill
  ---
-0.17
 
18
SO
    27.28Y
F
EVN-WY
Connor Fackrell
  ---
0.18
 
19
SR
    27.65Y
F
SUB-WY
Tanner Boespflug
  ---
-0.86
 
20
FR
    27.80Y
F
EVN-WY
Timmy Bloomfield
  ---
0.43
 
21
FR
    28.10Y
F
RSP-WY
Darrien Sherwood
  ---
-0.35
 
22
SR
    28.56Y
F
SUB-WY
Eduardo Gudino
  ---
-0.29
 
23
SR
    29.15Y
F
LYM-WY
Jaxon Peacock
  ---
-0.72
 
24
SO
    29.27Y
F
SUB-WY
Jordan Lyon
  ---
0.14
 
25
SO
    30.75Y
F
SUB-WY
Logan Bing
  ---
-0.59
 
26
SO
    31.07Y
F
SUB-WY
Conner King
  ---
4.44
 
27
FR
    31.21Y
F
EVN-WY
Cash Robinson
  ---
-1.22
 
28
FR
    32.66Y
F
RSP-WY
Quinten Gasaway
  ---
-1.81
 
29
FR
    35.44Y
F
KEM-WY
Tanner Brown
  ---
10.04
 
30
SO
    38.84Y
F
RSP-WY
Porter Hansen
Event #  5   Boys 1 Meter 6 Dives   
16
-74.10
 
1
FR
 167.25
F
GRV-WY
Kayson Snow
13
18.70
 
2
SR
 163.05
F
SUB-WY
Trenton Taylor
12
-92.85
 
3
FR
 153.15
F
KEM-WY
Raydin Scigliano
11
17.00
 
4
FR
 113.25
F
GRV-WY
Casey Clark
Licensed To: WHSAA
HY-TEK's TEAM MANAGER 8.0   1/22/2019  Page 3
Individual  Meet  Results
Lyman Southwest Invite Swimming Meet  18-Jan-19 Yards
Time
Points
Place
F/P/S
Name
Class
Improv
Event #  6   Boys 100 Fly   
16
1.62
 
1
SR
    54.02Y
F
GRV-WY
Michael Richmond
---
   54.02
13
1.34
 
2
SR
  1:01.77Y
F
RSP-WY
Anthony Erramouspe
---
 1:01.77
12
-0.16
 
3
JR
  1:03.65Y
F
GRV-WY
Trevor Moser
---
 1:03.65
11
-1.38
 
4
SO
  1:05.57Y
F
LYM-WY
Hansen Bradshaw
---
 1:05.57
10
-0.64
 
5
JR
  1:06.55Y
F
RSP-WY
Conley Searle
---
 1:06.55
9
2.95
 
6
SO
  1:08.44Y
F
KEM-WY
Brayden Dearden
---
 1:08.44
7
2.07
 
7
SO
  1:09.58Y
F
EVN-WY
Ben Cook
---
 1:09.58
5
-2.78
 
8
SO
  1:11.42Y
F
SUB-WY
Carson Ness
---
 1:11.42
4
1.64
 
9
SR
  1:15.05Y
F
GRV-WY
Dylan Strange
---
 1:15.05
3
6.42
 
10
FR
  1:16.04Y
F
KEM-WY
Aiden Runnion
---
 1:16.04
2
-3.99
 
11
FR
  1:16.44Y
F
EVN-WY
Hunter Jensen
---
 1:16.44
1
---   
 
12
FR
  1:31.27Y
F
RSP-WY
Anden Asper
---
 1:31.27
  ---
---   
 
13
SO
  1:39.75Y
F
SUB-WY
Conner King
---
 1:39.75
  ---
---   
 
  ---
SR
NS
F
SUB-WY
Nile Debebe
Licensed To: WHSAA
HY-TEK's TEAM MANAGER 8.0   1/22/2019  Page 4
Individual  Meet  Results
Lyman Southwest Invite Swimming Meet  18-Jan-19 Yards
Time
Points
Place
F/P/S
Name
Class
Improv
Event #  7   Boys 100 Free   
16
0.50
 
1
SR
    53.00Y
F
GRV-WY
Dean Lyon
13
0.37
 
2
SR
    54.57Y
F
GRV-WY
Gabe Davis
12
-0.94
 
3
SR
    56.15Y
F
LYM-WY
Kyler Legault
11
0.06
 
4
FR
    57.79Y
F
EVN-WY
Jaxon Nicholls
10
2.54
 
5
SO
    59.99Y
F
GRV-WY
Jake Probst
9
-3.80
 
6
FR
  1:00.81Y
F
EVN-WY
Timmy Bloomfield
7
1.38
 
7
SO
  1:01.32Y
F
RSP-WY
Erral Asper
  ---
---   
 
8
SO
  1:02.43Y
F
GRV-WY
Johnathan Clark
5
-7.46
 
9
FR
  1:03.16Y
F
SUB-WY
Kobbe Mitchell
3.5
-1.91
*
10
JR
  1:03.18Y
F
KEM-WY
Grady Killian
3.5
-1.64
*
10
FR
  1:03.18Y
F
RSP-WY
Darrien Sherwood
2
-2.07
 
12
SO
  1:03.23Y
F
KEM-WY
Noah Hankin
  ---
-0.99
 
13
FR
  1:03.40Y
F
GRV-WY
Cole Gilmore
1
-0.24
 
14
FR
  1:03.54Y
F
EVN-WY
George Stephen
  ---
-3.97
 
15
SO
  1:03.62Y
F
SUB-WY
Jordan Lyon
  ---
2.05
 
16
SR
  1:03.97Y
F
RSP-WY
Everett Whitman
  ---
---   
 
17
JR
  1:04.14Y
F
GRV-WY
Macen Bracken
  ---
-2.11
 
18
FR
  1:06.05Y
F
SUB-WY
Brayden Hymas
  ---
-0.95
 
19
SR
  1:06.82Y
F
SUB-WY
Toby Covill
  ---
5.51
 
20
JR
  1:07.00Y
F
KEM-WY
Collin Smith
  ---
1.78
 
21
FR
  1:08.53Y
F
GRV-WY
Tyler Luth
  ---
2.35
 
22
SO
  1:10.54Y
F
SUB-WY
Logan Bing
  ---
0.58
 
23
SO
  1:12.29Y
F
EVN-WY
Jarod Stahl
  ---
-4.09
 
24
FR
  1:16.78Y
F
RSP-WY
Quinten Gasaway
  ---
2.01
 
25
SR
  1:22.59Y
F
SUB-WY
Trenton Taylor
  ---
3.54
 
26
SO
  1:27.59Y
F
RSP-WY
Porter Hansen
  ---
-0.74
 
27
SO
  1:31.35Y
F
GRV-WY
Riley Roberts
Event #  8   Boys 500 Free   
16
2.10
 
1
SR
  5:29.38Y
F
RSP-WY
Anthony Erramouspe
13
-7.47
 
2
JR
  5:34.66Y
F
EVN-WY
Colter Camphouse
12
-32.45
 
3
SO
  5:53.01Y
F
EVN-WY
Connor Fackrell
11
2.11
 
4
SO
  6:04.27Y
F
RSP-WY
Jeran Spicer
10
6.96
 
5
SR
  6:06.12Y
F
SUB-WY
Marcus Mahaffey
9
7.13
 
6
JR
  6:07.33Y
F
GRV-WY
Trevor Moser
7
-2.31
 
7
SO
  6:09.28Y
F
GRV-WY
Levi Westburg
5
-16.80
 
8
SO
  6:25.58Y
F
GRV-WY
Araya Finley
4
11.27
 
9
FR
  6:50.03Y
F
RSP-WY
Ryan Nate
3
-19.36
 
10
SR
  7:03.08Y
F
LYM-WY
Jaxon Peacock
2
-2.88
 
11
SO
  7:08.92Y
F
KEM-WY
Matt Garver
1
-4.94
 
12
SO
  7:23.05Y
F
SUB-WY
John Covill
  ---
-45.52
 
13
JR
  7:23.90Y
F
KEM-WY
Michael Clarke
  ---
---   
 
14
JR
  7:33.75Y
F
KEM-WY
Easton Rydstrom
  ---
---   
 
15
FR
  8:33.25Y
F
EVN-WY
McKoy Vozakis
  ---
30.40
 
16
SR
  8:33.40Y
F
SUB-WY
Trevor Moller
Licensed To: WHSAA
HY-TEK's TEAM MANAGER 8.0   1/22/2019  Page 5
Individual  Meet  Results
Lyman Southwest Invite Swimming Meet  18-Jan-19 Yards
Time
Points
Place
F/P/S
Name
Class
Improv
Event # 10   Boys 100 Back   
16
3.66
 
1
SR
    57.92Y
F
GRV-WY
Michael Richmond
13
-2.13
 
2
SR
  1:01.59Y
F
LYM-WY
Carson Walker
12
1.20
 
3
JR
  1:07.08Y
F
KEM-WY
Benjamin Wergin
11
---   
 
4
SO
  1:09.66Y
F
SUB-WY
Carson Ness
10
2.40
 
5
SO
  1:10.58Y
F
EVN-WY
Ben Cook
9
-3.46
 
6
SR
  1:11.65Y
F
LYM-WY
Kyler Legault
7
2.35
 
7
SO
  1:13.61Y
F
RSP-WY
Erral Asper
5
0.18
 
8
FR
  1:13.89Y
F
RSP-WY
Kyler Maedche
4
-1.37
 
9
SR
  1:15.15Y
F
GRV-WY
Dylan Strange
3
4.35
 
10
SO
  1:17.70Y
F
SUB-WY
Tyler Hacklin
2
-1.46
 
11
SR
  1:19.81Y
F
EVN-WY
Reed Robinson
1
---   
 
12
SO
  1:21.28Y
F
EVN-WY
Bodie Wicks
  ---
---   
 
13
FR
  1:23.37Y
F
KEM-WY
Raydin Scigliano
  ---
---   
 
14
FR
  1:23.45Y
F
RSP-WY
Anden Asper
  ---
-0.23
 
15
FR
  1:23.94Y
F
SUB-WY
Tyrel Roberts
  ---
2.26
 
16
FR
  1:26.45Y
F
RSP-WY
Aiden Nauenburg
  ---
---   
 
17
FR
  1:29.18Y
F
SUB-WY
Declan McAffee
  ---
6.78
 
18
FR
  1:36.45Y
F
EVN-WY
Mario Sanchez
Event # 11   Boys 100 Breast   
16
0.40
 
1
SO
  1:05.54Y
F
GRV-WY
Jason Richmond
13
2.30
 
2
SO
  1:12.93Y
F
GRV-WY
Elijah Kraft
12
1.72
 
3
SO
  1:13.01Y
F
GRV-WY
Devin Bobbitt
11
-2.00
 
4
JR
  1:16.01Y
F
SUB-WY
Corbin Jessen
10
-0.18
 
5
SR
  1:17.25Y
F
SUB-WY
Marcus Mahaffey
9
5.95
 
6
SO
  1:17.72Y
F
RSP-WY
Talon Thomas
7
-2.01
 
7
SO
  1:18.02Y
F
LYM-WY
Carter Huntsman
  ---
1.65
 
8
JR
  1:18.23Y
F
GRV-WY
Dade Lucero
5
0.18
 
9
SR
  1:21.16Y
F
SUB-WY
Tanner Boespflug
  ---
-1.66
 
10
FR
  1:25.18Y
F
GRV-WY
Cole Gilmore
4
-0.30
 
11
FR
  1:25.92Y
F
EVN-WY
George Stephen
3
-0.40
 
12
JR
  1:26.19Y
F
RSP-WY
Sam Smith
  ---
-4.16
 
13
SR
  1:27.37Y
F
SUB-WY
Eduardo Gudino
2
-16.83
 
14
FR
  1:28.38Y
F
EVN-WY
Gage Beachler
1
-2.03
 
15
FR
  1:28.54Y
F
EVN-WY
Cash Robinson
  ---
---   
 
16
FR
  1:29.56Y
F
RSP-WY
Evan Croff
  ---
---   
 
17
FR
  1:33.04Y
F
SUB-WY
Tyrel Roberts
  ---
-2.78
 
18
SO
  1:33.40Y
F
GRV-WY
Riley Roberts
  ---
5.66
 
19
FR
  1:34.63Y
F
GRV-WY
Jaxson McGee
  ---
1.05
 
20
FR
  1:35.72Y
F
KEM-WY
Tanner Brown
  ---
1.41
 
21
FR
  1:37.96Y
F
RSP-WY
Landon Atkinson
  ---
4.30
 
22
JR
  1:39.60Y
F
GRV-WY
Garrett Gilmore
  ---
2.54
23
FR
  1:44.82Y
F
EVN-WY
McKoy Vozakis