Licensed to Casper Swim Club      HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/23/2017 10:07 AM
              3A West Girls Conference - 10/20/2017 to 10/21/2017              
           Welcome to Powell. Meet will be uploaded to Meet Mobile.            
                              Good Luck Athletes!                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Powell High School  'A'                           1:57.29    1:55.85   32  
     1) O'Neill, Julia Kay SR           2) Miner, Caitlyn JR              
     3) Kannard, Rylie SR               4) Aguirre, Aspen SR              
       29.13  1:00.08  1:29.34  1:55.85                                    
  2 Lander  'A'                                       2:01.49    2:00.46   26  
     1) Kulow, Maria SR                 2) McConnell, Kiley SR            
     3) Lilygren, McKenzie JR           4) Hamilton, Abby SR              
       30.26    37.66  1:04.43  2:00.46                                    
  3 Lyman  'A'                                        2:05.50    2:01.36   24  
     1) Busskohl, Brooklyn SO           2) Busskohl, Brynlee FR           
     3) Hewitt, Harper SO               4) Beck, Emma FR                  
       30.66  1:04.43  1:34.11  2:01.36                                    
  4 Riverton High School  'A'                         2:01.84    2:02.81   22  
     1) Lewis, Jordan SR                2) Jordan, Syonia JR              
     3) Gopp, Kaylie SR                 4) Dike, Josie SO                 
       31.86  1:09.06  1:37.87  2:02.81                                    
  5 Kem Girls 2017  'A'                               2:04.42    2:03.23   20  
     1) Moyles, Stevie SR               2) Thatcher, Teryn SO             
     3) Hagler, Brooklynn JR            4) Krall, Alexis JR               
       32.68    39.01  1:05.54  2:03.23                                    
  6 Sublette  'A'                                     2:15.97    2:10.14   18  
     1) Wheeler, Jennifer FR            2) Espenscheid, Cassidy FR        
     3) Thoman, Hayden FR               4) Covill, Meleah JR              
       33.73  1:11.90  1:41.60  2:10.14                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Powell High School  'A'                           2:01.80    1:57.29  
     1) O'Neill, Julia Kay SR           2) Miner, Caitlyn JR              
     3) Kannard, Rylie SR               4) Aguirre, Aspen SR              
       30.13  1:02.14  1:30.89  1:57.29                                    
  2 Lander  'A'                                       1:58.54    2:01.49  
     1) Kulow, Maria SR                 2) McConnell, Kiley SR            
     3) Lilygren, McKenzie JR           4) Hamilton, Abby SR              
       30.05  1:04.32  1:35.09  2:01.49                                    
  3 Riverton High School  'A'                         2:01.13    2:01.84  
     1) Lewis, Jordan SR                2) Jordan, Syonia JR              
     3) Gopp, Kaylie SR                 4) Dike, Josie SO                 
       31.84  1:10.99  1:36.50  2:01.84                                    
  4 Kem Girls 2017  'A'                               2:06.61    2:04.42  
     1) Moyles, Stevie SR               2) Thatcher, Teryn SO             
     3) Hagler, Brooklynn JR            4) Krall, Alexis JR               
       32.38  1:05.79  1:42.28  2:04.42                                    
  5 Lyman  'A'                                        2:06.35    2:05.50  
     1) Busskohl, Brooklyn SO           2) Busskohl, Brynlee FR           
     3) Hewitt, Harper SO               4) Beck, Emma FR                  
       32.24  1:05.95  1:37.60  2:05.50                                    
  6 Sublette  'A'                                     2:05.12    2:15.97  
     1) Wheeler, Jennifer FR            2) Nielson, Paige SO              
     3) Thoman, Hayden FR               4) Covill, Meleah JR              
       34.77  1:13.06  1:52.82  2:15.97                                    
-------------------------------------------------------------------------
 -- Lander  'B'                                            NT   X2:14.75  
     1) Cecrle, Becky SR                2) Stigers, McKella SO            
     3) Aadahl, Carina SR               4) Harms, Anja FR                 
       34.48  1:12.52  1:45.82  2:14.75                                    
 -- Lyman  'B'                                        2:20.18   X2:22.92  
     1) Flake, Maura JR                 2) Crook, Sara JR                 
     3) Anson, Kaitlyn SO               4) Porter, Paytan JR              
       35.50  1:19.67  1:53.69  2:22.92                                    
 -- Kem Girls 2017  'B'                                    NT   X2:25.82  
     1) Peck, Victoria FR               2) Failoni, Sophie FR             
     3) Morgan, Skylar SR               4) Julander, Sydnie FR            
       40.43  1:20.49  1:54.16  2:25.82                                    
 -- Lander  'D'                                            NT   X2:29.91  
     1) Baron, Anne SO                  2) Bautz, Jenny FR                
     3) Cole, Stasja JR                 4) Stigers, Andrea SR             
       41.02  1:20.08  2:04.30  2:29.91                                    
 -- Lander  'C'                                            NT   X2:37.08  
     1) Winn, Krysten SR                2) Womack, Meann JR               
     3) Remer, Mikayla SR               4) Bald Eagle, Shaylissa JR       
              1:25.00  2:05.17  2:37.08                                    
 -- Lyman  'C'                                        2:41.13   X2:39.03  
     1) Williams, Leona FR              2) Williams, Avilee FR            
     3) Walk, Kira FR                   4) Olguin, Zoie FR                
       51.86           2:06.00  2:39.03                                    
 -- Lander  'E'                                            NT        XDQ  
     1) McPherson, Kristen FR           2) Harris, Noelle JR              
     3) McPherson, Makayla SO           4) Logan, Madeline FR             
       34.27  1:15.20  1:47.51       DQ                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kulow, Maria              SR LAN                  2:08.82    2:06.29   16  
       29.67  1:01.51  1:34.32  2:06.29                                    
  2 Hunt, Natalie             SO SUB                  2:16.18    2:08.63   13  
       28.50  1:00.45  1:34.06  2:08.63                                    
  3 Weston, Samantha          SO LYM                  2:18.75    2:16.15   12  
       30.72  1:04.41  1:40.88  2:16.15                                    
  4 Moretti, Addison          FR POW                  2:16.02    2:16.30   11  
       30.94  1:05.05  1:41.13  2:16.30                                    
  5 Harris, Noelle            JR LAN                  2:18.85    2:19.23   10  
       31.49  1:06.33  1:42.79  2:19.23                                    
  6 Robins, Emilee            SR LAN                  2:19.72    2:25.62    9  
       31.53  1:07.70  1:46.61  2:25.62                                    
B - Final
  7 Day, Kaylee               SO SUB                  2:21.38    2:17.78    7  
       31.35  1:06.43  1:42.78  2:17.78                                    
  8 Horton, Sydney            SR POW                  2:20.20    2:21.99    5  
       31.74  1:07.36  1:44.82  2:21.99                                    
  9 Bennett, Adalyn           SO SUB                  2:22.92    2:22.90    4  
       32.31  1:08.78  1:45.97  2:22.90                                    
 10 Garner, Nikayla           JR LYM                  2:20.84    2:23.32    3  
       30.89  1:06.17  1:44.91  2:23.32                                    
 11 Moyles, Stevie            SR KEM                  2:21.73    2:24.17    2  
       31.88  1:07.92  1:46.18  2:24.17                                    
 12 Aguirre, Ashlyn           SO POW                  2:21.54    2:25.76    1  
       32.58  1:09.18  1:47.16  2:25.76                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kulow, Maria              SR LAN                  2:06.66    2:08.82  
       30.58  1:04.01  1:37.01  2:08.82                                    
  2 Moretti, Addison          FR POW                  2:26.33    2:16.02  
       32.41  1:07.02  1:42.20  2:16.02                                    
  3 Hunt, Natalie             SO SUB                  2:14.21    2:16.18  
       28.73  1:02.60  1:39.23  2:16.18                                    
  4 Weston, Samantha          SO LYM                  2:20.47    2:18.75  
       30.40  1:04.85  1:42.63  2:18.75                                    
  5 Harris, Noelle            JR LAN                  2:19.74    2:18.85  
       32.32  1:07.81  1:43.86  2:18.85                                    
  6 Robins, Emilee            SR LAN                  2:22.21    2:19.72  
       30.80  1:06.16  1:42.90  2:19.72                                    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Horton, Sydney            SR POW                  2:27.55    2:20.20  
       31.89  1:07.69  1:44.52  2:20.20                                    
  8 Garner, Nikayla           JR LYM                  2:25.54    2:20.84  
       30.55  1:05.92  1:44.14  2:20.84                                    
  9 Day, Kaylee               SO SUB                  2:18.39    2:21.38  
       32.15  1:07.92  1:45.31  2:21.38                                    
 10 Aguirre, Ashlyn           SO POW                  2:19.91    2:21.54  
       32.55  1:08.25  1:45.58  2:21.54                                    
 11 Moyles, Stevie            SR KEM                  2:21.98    2:21.73  
       31.21  1:06.91  1:44.19  2:21.73                                    
 12 Bennett, Adalyn           SO SUB                  2:23.94    2:22.92  
       33.07  1:09.30  1:46.39  2:22.92                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 O'Brien, Sidney           SO POW                  2:27.84    2:22.98  
       32.38  1:08.41  1:46.08  2:22.98                                    
 14 Healy, Meeghan            SO RIV                  2:38.69    2:30.04  
       33.52  1:10.82  1:49.73  2:30.04                                    
-------------------------------------------------------------------------
 15 Platz, Li                 SO LAN                  2:32.50    2:30.95  
       32.97  1:09.91  1:51.11  2:30.95                                    
 16 Stigers, Andrea           SR LAN                  2:29.12    2:32.20  
       33.99  1:12.16  1:52.72  2:32.20                                    
 17 Firth, Sierra             FR LAN                  2:35.01    2:32.65  
       33.51  1:12.87  1:53.63  2:32.65                                    
 18 Bedard, Caitlin           SR RIV                  2:34.80    2:33.73  
       35.59  1:14.72  1:54.72  2:33.73                                    
 19 Jones, Muriel             FR SUB                  2:40.63    2:42.90  
       36.37  1:17.50  2:00.59  2:42.90                                    
 20 Bald Eagle, Shaylissa     JR LAN                  2:40.11    2:45.58  
       36.17  1:17.47  2:01.81  2:45.58                                    
 21 Green, Kinlee             SO SUB                  2:52.92    2:45.71  
       38.38  1:20.88  2:45.71                                             
 22 Wilson, Dana              FR SUB                  2:54.26    2:46.82  
       37.24  1:18.38  2:02.88  2:46.82                                    
 23 Bryan, Cheyenne           SO RIV                  2:47.00    2:47.48  
       38.46  1:20.97  2:04.58  2:47.48                                    
 24 Womack, Meann             JR LAN                  2:41.24    2:49.85  
       36.99  1:18.62  1:57.37  2:49.85                                    
 25 Stone, Amberlen           FR SUB                  3:08.38    2:54.90  
       37.32  1:22.18  2:09.59  2:54.90                                    
 26 Failoni, Sophie           FR KEM                  2:58.24    2:58.11  
       37.95  1:22.93  2:10.82  2:58.11                                    
 27 Young, Olivia             FR SUB                  3:10.37    2:59.58  
       38.96  1:25.79  2:14.64  2:59.58                                    
 28 Swann, Shelby             FR KEM                  3:50.66    3:31.40  
       43.09  1:39.56  2:36.84  3:31.40                                    
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Fowler, Olivia            SO LAN                  2:26.45    2:26.51   16  
       31.10  1:04.91  1:52.49  2:26.51                                    
  2 Aadahl, Carina            SR LAN                  2:34.31    2:28.25   13  
       33.58  1:14.43  1:54.20  2:28.25                                    
  3 Busskohl, Brynlee         FR LYM                  2:34.60    2:31.80   12  
       32.79  1:12.66  1:56.55  2:31.80                                    
  4 Gose, Lily                SO LAN                  2:30.81    2:31.92   11  
       32.19  1:12.40  1:57.59  2:31.92                                    
  5 Liggett, Elizabeth        FR POW                  2:35.37    2:33.18   10  
       34.18  1:13.31  1:58.64  2:33.18                                    
  6 Fuller, Anna              SO POW                  2:38.43    2:38.77    9  
       36.03  1:17.54  2:02.48  2:38.77                                    
B - Final
  7 McPherson, Makayla        SO LAN                  2:39.30    2:36.54    7  
       32.48  1:10.90  1:59.67  2:36.54                                    
  8 Hagler, Brooklynn         JR KEM                  2:39.65    2:40.28    5  
       32.96  1:17.29  2:02.93  2:40.28                                    
  9 Kuntz, Rachel             SO POW                  2:41.20    2:41.44    4  
       34.88  1:14.86  2:03.14  2:41.44                                    
 10 Lewis, Jordan             SR RIV                  2:45.59    2:42.75    3  
       35.19  1:19.93  2:05.91  2:42.75                                    
 11 Thatcher, Teryn           SO KEM                  2:44.29    2:42.97    2  
       36.34  1:20.30  2:04.62  2:42.97                                    
 12 Wheeler, Jennifer         FR SUB                  2:46.28    2:43.88    1  
       37.35  1:15.60  2:06.13  2:43.88                                    
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fowler, Olivia            SO LAN                  2:27.42    2:26.45  
       32.57  1:06.84  1:53.28  2:26.45                                    
  2 Gose, Lily                SO LAN                  2:34.56    2:30.81  
       31.98  1:11.03  1:56.18  2:30.81                                    
  3 Aadahl, Carina            SR LAN                  2:30.71    2:34.31  
       34.61  1:16.68  1:58.99  2:34.31                                    
  4 Busskohl, Brynlee         FR LYM                  2:41.18    2:34.60  
       35.47  1:12.23  1:56.77  2:34.60                                    
  5 Liggett, Elizabeth        FR POW                  2:41.37    2:35.37  
       34.93  1:12.72  2:01.17  2:35.37                                    
  6 Fuller, Anna              SO POW                  2:39.03    2:38.43  
       36.10  1:17.60  2:01.11  2:38.43                                    
-------------------------------------------------------------------------
  7 McPherson, Makayla        SO LAN                  2:43.47    2:39.30  
       35.41  1:14.86  2:03.06  2:39.30                                    
  8 Hagler, Brooklynn         JR KEM                  2:43.76    2:39.65  
       34.15  1:16.83  2:03.30  2:39.65                                    
  9 Kuntz, Rachel             SO POW                  2:38.92    2:41.20  
       35.61  1:16.67  2:04.07  2:41.20                                    
 10 Thatcher, Teryn           SO KEM                  2:47.50    2:44.29  
       37.13  1:19.80  2:04.89  2:44.29                                    
 11 Lewis, Jordan             SR RIV                  2:42.24    2:45.59  
       35.86  1:23.22  2:08.43  2:45.59                                    
 12 Wheeler, Jennifer         FR SUB                  2:51.90    2:46.28  
       39.16  1:18.38  2:09.43  2:46.28                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Nielson, Paige            SO SUB                  2:44.64    2:46.39  
       36.15  1:19.60  2:07.92  2:46.39                                    
 14 Noble, Reese              FR SUB                  3:02.00    2:59.49  
       39.85  1:25.08  2:20.65  2:59.49                                    
-------------------------------------------------------------------------
 15 McPherson, Kristen        FR LAN                  2:57.99    2:59.78  
       42.16  1:22.68  2:18.26  2:59.78                                    
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Davison, McKenzi          SR SUB                    25.38      25.49   16  
  2 Hewitt, Harper            SO LYM                    27.04      26.77   13  
  3 Twitchell, Katrina        JR POW                    26.95      26.97   12  
  4 Hamilton, Abby            SR LAN                    27.26      27.07   10.5
  4 Aguirre, Aspen            SR POW                    27.48      27.07   10.5
  6 Fehringer, Molly          JR LAN                    27.66      27.60    9  
B - Final
  7 Harms, Anja               FR LAN                    28.19      27.56    7  
  8 Beck, Emma                FR LYM                    27.77      27.66    5  
  9 Seeman, Israel            SO SUB                    28.22      27.71    4  
 10 Krall, Alexis             JR KEM                    27.99      28.08    3  
 11 Lowery, Madison           FR POW                    28.00      28.09    2  
 12 Garner, Nikayla           JR LYM                    28.82      29.71    1  
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Davison, McKenzi          SR SUB                    26.01      25.38  
  2 Twitchell, Katrina        JR POW                    27.72      26.95  
  3 Hewitt, Harper            SO LYM                    27.72      27.04  
  4 Hamilton, Abby            SR LAN                    27.33      27.26  
  5 Aguirre, Aspen            SR POW                    27.63      27.48  
  6 Fehringer, Molly          JR LAN                    27.42      27.66  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Beck, Emma                FR LYM                    28.20      27.77  
  8 Krall, Alexis             JR KEM                    28.38      27.99  
  9 Lowery, Madison           FR POW                    28.47      28.00  
 10 Harms, Anja               FR LAN                    28.29      28.19  
 11 Seeman, Israel            SO SUB                    27.70      28.22  
 12 Garner, Nikayla           JR LYM                    28.64      28.82  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Treber, Aspen             SR RIV                    28.83      28.88  
 14 Morgan, Skylar            SR KEM                    28.85      29.04  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Porter, Paytan            JR LYM                    29.46      29.17  
 16 Covill, Meleah            JR SUB                    28.36      29.62  
 17 Anson, Kaitlyn            SO LYM                    29.00      29.63  
 18 Flake, Maura              JR LYM                    28.19      29.72  
 19 Walk, Kira                FR LYM                    31.80      30.79  
 20 Ridgley, Winter           FR RIV                    31.11      31.07  
 21 Pierson, Elizabeth        FR RIV                    31.78      31.19  
 22 Olguin, Zoie              FR LYM                    31.96      31.72  
 23 Ramsey, Raelyn            FR POW                    30.70      31.77  
 24 Winkelkotter, Loveena     SR SUB                    32.22      31.84  
 25 Bautz, Jenny              FR LAN                    32.63      32.17  
 26 Julander, Sydnie          FR KEM                    31.48      32.22  
 27 Peck, Victoria            FR KEM                    31.76      32.68  
 28 Wildcat, Jazmine          FR RIV                    34.96      33.34  
 29 Bookless, Ashlyn          FR RIV                    34.05      33.40  
 30 Crook, Sara               JR LYM                    34.38      33.55  
 31 Avail, Miriam             FR SUB                       NT      34.60  
 32 Sisneros, Quirinita       SO RIV                    36.27      34.89  
 33 Logan, Madeline           FR LAN                    34.28      34.91  
 34 Smith, Cheyenne           JR RIV                    36.45      35.42  
 35 Remer, Mikayla            SR LAN                    36.03      36.05  
 36 Hill, Britty              JR SUB                    39.11      37.26  
 37 Hiatt, Mary               SO RIV                    39.95      38.84  
 38 Hiatt, Betty              SO RIV                    40.40      40.54  
 39 Tate, Madeline            FR RIV                    46.61      43.93  
 40 Hunter, Jocelynn          SR SUB                    44.28      44.18  
 41 Williams, Leona           FR LYM                    47.34      46.63  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Miner, Caitlyn            JR POW                   223.80     316.65   16  
  2 Dike, Josie               SO RIV                   223.85     308.00   13  
  3 Fontaine, Lauren          SR LAN                   219.95     290.00   12  
  4 O'Neill, Julia Kay        SR POW                   184.30     264.95   11  
  5 Paulson, Darbie           JR SUB                   200.20     262.30   10  
  6 Julander, Sydnie          FR KEM                   193.90     261.25    9  
  7 Cox, Avery                SR LAN                   185.20     261.00    7  
  8 Baron, Anne               SO LAN                   182.05     254.45    5  
  9 Hackenberg, Maddi         FR POW                   159.50     236.45    4  
 10 Pierson, Elizabeth        FR RIV                   165.40     234.65    3  
 11 Cole, Stasja              JR LAN                   179.75     223.25    2  
 -- Karhu, Emma               FR POW                   199.45         DQ  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dike, Josie               SO RIV                   271.30     223.85  
  2 Miner, Caitlyn            JR POW                   320.30     223.80  
  3 Fontaine, Lauren          SR LAN                   321.70     219.95  
  4 Paulson, Darbie           JR SUB                   254.80     200.20  
  5 Karhu, Emma               FR POW                       NP     199.45  
  6 Julander, Sydnie          FR KEM                   250.95     193.90  
  7 Cox, Avery                SR LAN                   256.10     185.20  
  8 O'Neill, Julia Kay        SR POW                   314.60     184.30  
  9 Baron, Anne               SO LAN                   254.85     182.05  
 10 Cole, Stasja              JR LAN                   214.85     179.75  
 11 Pierson, Elizabeth        FR RIV                   276.35     165.40  
 12 Hackenberg, Maddi         FR POW                   183.55     159.50  
 13 Neubauer, Kylee           FR SUB                   118.35     147.80  
 14 Bookless, Ashlyn          FR RIV                   187.40     143.45  
 -- Cecrle, Becky             SR LAN                   242.95    X166.15  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Miner, Caitlyn            JR POW                  1:03.04    1:03.32   16  
       28.43  1:03.32                                                      
  2 Hunt, Natalie             SO SUB                  1:08.08    1:04.94   13  
       29.88  1:04.94                                                      
  3 Gopp, Kaylie              SR RIV                  1:06.02    1:06.55   12  
       29.85  1:06.55                                                      
  4 Busskohl, Brooklyn        SO LYM                  1:06.66    1:07.61   11  
       29.79  1:07.61                                                      
  5 Aguirre, Ashlyn           SO POW                  1:09.87    1:10.58   10  
       33.14  1:10.58                                                      
  6 Kannard, Rylie            SR POW                  1:09.78    1:11.33    9  
       32.81  1:11.33                                                      
B - Final
  7 Lilygren, McKenzie        JR LAN                  1:09.96    1:08.61    7  
       31.10  1:08.61                                                      
  8 Harris, Noelle            JR LAN                  1:11.47    1:10.38    5  
       34.00  1:10.38                                                      
  9 Cox, Avery                SR LAN                  1:12.48    1:11.27    4  
       34.16  1:11.27                                                      
 10 Bohlman, Kendyl           SR POW                  1:12.41    1:12.78    3  
       34.66  1:12.78                                                      
 11 Thoman, Hayden            FR SUB                  1:14.54    1:13.89    2  
       32.26  1:13.89                                                      
 12 Anson, Kaitlyn            SO LYM                  1:14.29    1:15.77    1  
       34.21  1:15.77                                                      
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Miner, Caitlyn            JR POW                  1:06.62    1:03.04  
       28.70  1:03.04                                                      
  2 Gopp, Kaylie              SR RIV                  1:04.28    1:06.02  
       30.47  1:06.02                                                      
  3 Busskohl, Brooklyn        SO LYM                  1:12.49    1:06.66  
       30.83  1:06.66                                                      
  4 Hunt, Natalie             SO SUB                  1:08.55    1:08.08  
       31.17  1:08.08                                                      
  5 Kannard, Rylie            SR POW                  1:11.44    1:09.78  
       32.32  1:09.78                                                      
  6 Aguirre, Ashlyn           SO POW                  1:11.82    1:09.87  
       32.46  1:09.87                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lilygren, McKenzie        JR LAN                  1:07.52    1:09.96  
       32.59  1:09.96                                                      
  8 Harris, Noelle            JR LAN                  1:11.91    1:11.47  
       34.27  1:11.47                                                      
  9 Bohlman, Kendyl           SR POW                  1:14.29    1:12.41  
       33.04  1:12.41                                                      
 10 Cox, Avery                SR LAN                  1:11.26    1:12.48  
       33.11  1:12.48                                                      
 11 Anson, Kaitlyn            SO LYM                  1:19.86    1:14.29  
       35.02  1:14.29                                                      
 12 Thoman, Hayden            FR SUB                  1:15.66    1:14.54  
       34.02  1:14.54                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jordan, Syonia            JR RIV                  1:18.17    1:16.88  
       35.20  1:16.88                                                      
 14 Lejeune, Lauren           SO POW                  1:20.31    1:17.32  
       35.20  1:17.32                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 15 Morgan, Skylar            SR KEM                  1:17.25    1:21.46  
       36.11  1:21.46                                                      
 16 Noble, Reese              FR SUB                  1:22.89    1:21.63  
       38.40  1:21.63                                                      
 17 Winn, Krysten             SR LAN                  1:35.84    1:35.46  
       43.12  1:35.46                                                      
 18 Cole, Stasja              JR LAN                  1:31.94    1:38.51  
       45.44  1:38.51                                                      
 19 Hill, Britty              JR SUB                  1:46.22    1:44.41  
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Dike, Josie               SO RIV                    55.75      55.82   16  
       26.62    55.82                                                      
  2 Fowler, Olivia            SO LAN                    57.63      56.66   13  
       27.12    56.66                                                      
  3 Davison, McKenzi          SR SUB                    55.75      56.87   12  
       26.64    56.87                                                      
  4 Twitchell, Katrina        JR POW                  1:01.48    1:00.39   11  
       28.54  1:00.39                                                      
  5 Krall, Alexis             JR KEM                  1:01.37    1:00.62   10  
       28.50  1:00.62                                                      
  6 Aguirre, Aspen            SR POW                  1:01.24    1:01.68    9  
       28.56  1:01.68                                                      
B - Final
  7 Hagler, Brooklynn         JR KEM                  1:01.94    1:01.77    7  
       29.75  1:01.77                                                      
  8 McConnell, Kiley          SR LAN                  1:03.34    1:02.18    5  
       30.34  1:02.18                                                      
  9 Harms, Anja               FR LAN                  1:04.13    1:02.49    4  
       29.42  1:02.49                                                      
 10 Fehringer, Molly          JR LAN                  1:01.53    1:02.68    3  
       29.23  1:02.68                                                      
 11 Espenscheid, Cassidy      FR SUB                  1:04.55    1:03.45    2  
       30.68  1:03.45                                                      
 12 Porter, Paytan            JR LYM                  1:02.51    1:03.76    1  
       30.04  1:03.76                                                      
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Davison, McKenzi          SR SUB                    58.77      55.75  
       26.63    55.75                                                      
  1 Dike, Josie               SO RIV                    55.95      55.75  
       26.75    55.75                                                      
  3 Fowler, Olivia            SO LAN                    57.91      57.63  
       27.60    57.63                                                      
  4 Aguirre, Aspen            SR POW                  1:01.73    1:01.24  
       28.61  1:01.24                                                      
  5 Krall, Alexis             JR KEM                  1:03.12    1:01.37  
       28.82  1:01.37                                                      
  6 Twitchell, Katrina        JR POW                  1:02.52    1:01.48  
       28.56  1:01.48                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fehringer, Molly          JR LAN                  1:02.77    1:01.53  
       28.69  1:01.53                                                      
  8 Hagler, Brooklynn         JR KEM                  1:02.79    1:01.94  
       29.68  1:01.94                                                      
  9 Porter, Paytan            JR LYM                  1:04.64    1:02.51  
       30.15  1:02.51                                                      
 10 McConnell, Kiley          SR LAN                  1:02.93    1:03.34  
       30.86  1:03.34                                                      
 11 Harms, Anja               FR LAN                  1:03.34    1:04.13  
       29.64  1:04.13                                                      
 12 Espenscheid, Cassidy      FR SUB                  1:07.14    1:04.55  
       30.90  1:04.55                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ridgley, Winter           FR RIV                  1:07.59    1:06.35  
       32.33  1:06.35                                                      
 14 Covill, Meleah            JR SUB                  1:03.41    1:07.76  
       32.09  1:07.76                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 15 Bedard, Caitlin           SR RIV                  1:08.31    1:08.29  
       32.73  1:08.29                                                      
 16 Williams, Avilee          FR LYM                  1:08.83    1:08.62  
       32.49  1:08.62                                                      
 17 Stigers, McKella          SO LAN                  1:12.03    1:09.33  
       33.18  1:09.33                                                      
 18 McLain, Gracie            JR POW                  1:12.50    1:09.51  
       33.25  1:09.51                                                      
 19 Nelson, Amoree            SR LYM                  1:13.75    1:11.41  
       33.62  1:11.41                                                      
 20 Winkelkotter, Loveena     SR SUB                  1:14.28    1:14.26  
       34.76  1:14.26                                                      
 21 Peck, Victoria            FR KEM                  1:14.29    1:14.87  
       35.23  1:14.87                                                      
 22 Noble, Hailey             FR SUB                  1:13.33    1:15.57  
       35.06  1:15.57                                                      
 23 Bryan, Cheyenne           SO RIV                  1:15.89    1:17.07  
       35.65  1:17.07                                                      
 24 Neubauer, Kylee           FR SUB                  1:16.54    1:20.04  
       39.91  1:20.04                                                      
 25 Avail, Miriam             FR SUB                  1:23.74    1:20.55  
       38.57  1:20.55                                                      
 26 Smith, Cheyenne           JR RIV                  1:27.72    1:21.44  
       39.03  1:21.44                                                      
 27 Rutsch, Haley             FR SUB                  1:22.21    1:22.36  
       39.29  1:22.36                                                      
 28 Sisneros, Quirinita       SO RIV                  1:22.67    1:22.52  
       38.48  1:22.52                                                      
 29 Hiatt, Mary               SO RIV                  1:32.06    1:26.31  
 30 Hiatt, Betty              SO RIV                  1:31.52    1:27.07  
       40.74  1:27.07                                                      
 31 Swann, Shelby             FR KEM                  1:46.00    1:38.91  
       45.56  1:38.91                                                      
 32 Hunter, Jocelynn          SR SUB                  1:45.93    1:41.39  
       49.53  1:41.39                                                      
 -- Deeds, Madelynn           SO SUB                  1:17.37         DQ  
       35.28       DQ                                                      
 -- Tate, Madeline            FR RIV                  1:47.81         DQ  
       47.10       DQ                                                      
 -- Robins, Emilee            SR LAN                  1:04.23         DQ  
       29.65       DQ                                                      
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gose, Lily                SO LAN                  5:56.55    5:59.65   16  
       31.73  1:07.49  1:44.36  2:20.57  2:56.94  3:33.35  4:10.90  4:47.63
     5:24.31  5:59.65                                                      
  2 Liggett, Elizabeth        FR POW                  6:11.23    6:03.38   13  
       32.08  1:08.22  1:45.58  2:23.32  3:01.30  3:39.69  4:16.69  4:53.42
     5:29.39  6:03.38                                                      
  3 Day, Kaylee               SO SUB                  6:14.15    6:05.06   12  
       32.13  1:08.42  1:45.98  2:23.46  3:01.47  3:39.43  4:17.09  4:54.12
     5:31.30  6:05.06                                                      
  4 Seeman, Israel            SO SUB                  6:13.53    6:11.47   11  
       31.75  1:08.32  1:45.45  2:23.54  3:01.52  3:39.87  4:18.53  4:56.95
     5:35.54  6:11.47                                                      
  5 Bohlman, Kendyl           SR POW                  6:21.53    6:16.86   10  
       32.39  1:09.11  1:47.95  2:26.77  3:05.58  3:44.29  4:23.06  5:02.40
     5:40.46  6:16.86                                                      
  6 Treber, Aspen             SR RIV                  6:14.16    6:18.54    9  
       33.15  1:09.41  1:46.35  2:24.23  3:03.43  3:42.80  4:22.40  5:01.83
     5:41.66  6:18.54                                                      
B - Final
  7 McPherson, Makayla        SO LAN                  6:28.56    6:18.89    7  
       32.74  1:09.59  1:47.46  2:25.69  3:04.67  3:43.72  4:23.10  5:02.44
     5:41.36  6:18.89                                                      
  8 Horton, Sydney            SR POW                  6:31.65    6:23.44    5  
       33.73  1:11.60  1:50.57  2:29.54  3:08.71  3:48.41  4:27.35  5:06.82
     5:45.63  6:23.44                                                      
  9 Walk, Kira                FR LYM                  6:25.93    6:25.96    4  
       32.36  1:09.50  1:48.25  2:28.15  3:07.75  3:47.28  4:27.33  5:07.39
     5:47.04  6:25.96                                                      
 10 Bennett, Adalyn           SO SUB                  6:44.30    6:31.93    3  
       34.07  1:11.89  1:50.77  2:30.80  3:10.67  3:51.78  4:32.49  5:13.62
     5:54.05  6:31.93                                                      
 11 Stigers, Andrea           SR LAN                  6:48.35    6:49.65    2  
       33.43  1:12.01  1:52.29  2:34.73  3:17.83  4:01.09  4:44.20  5:27.54
     6:10.13  6:49.65                                                      
 12 Firth, Sierra             FR LAN                  6:45.02    6:49.98    1  
       34.75  1:15.19  1:57.59  2:40.33  3:23.55  4:05.74  4:48.80  5:30.72
     6:11.84  6:49.98                                                      
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gose, Lily                SO LAN                  6:03.24    5:56.55  
       32.28  1:08.46  1:44.41  2:21.00  2:57.41  3:33.48  4:10.04  4:45.86
     5:22.28  5:56.55                                                      
  2 Liggett, Elizabeth        FR POW                  6:27.19    6:11.23  
       33.27  1:09.66  1:47.45  2:25.98  3:05.17  3:44.35  4:22.26  5:00.32
     5:36.89  6:11.23                                                      
  3 Seeman, Israel            SO SUB                  6:21.99    6:13.53  
       32.38  1:09.13  1:47.01  2:25.97  3:04.85  3:43.71  4:22.07  5:00.49
     5:38.76  6:13.53                                                      
  4 Day, Kaylee               SO SUB                  6:14.47    6:14.15  
       32.68  1:09.20  1:47.25  2:26.09  3:05.28  3:44.17  4:22.46  5:01.36
     5:39.73  6:14.15                                                      
  5 Treber, Aspen             SR RIV                  6:23.59    6:14.16  
       34.43  1:11.43  1:49.34  2:27.69  3:05.97  3:43.91  4:22.34  5:01.12
     5:39.17  6:14.16                                                      
  6 Bohlman, Kendyl           SR POW                  6:23.15    6:21.53  
       32.73  1:09.74  1:48.22  2:27.61  3:06.75  3:46.07  4:25.53  5:05.15
     5:43.89  6:21.53                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Walk, Kira                FR LYM                  6:33.48    6:25.93  
       32.72  1:09.91  1:48.28  2:27.47  3:06.93  3:47.29  4:27.47  5:07.92
     5:47.98  6:25.93                                                      
  8 McPherson, Makayla        SO LAN                  6:29.18    6:28.56  
       33.85  1:11.97  1:51.55  2:31.59  3:11.92  3:52.24  4:32.00  5:11.50
     5:51.82  6:28.56                                                      
  9 Horton, Sydney            SR POW                  6:33.49    6:31.65  
       33.41  1:10.43  1:48.79  2:28.13  3:08.84  3:49.62  4:30.46  5:11.84
     5:52.50  6:31.65                                                      
 10 Bennett, Adalyn           SO SUB                  6:39.37    6:44.30  
       36.99  1:16.78  1:57.88  2:39.51  3:20.72  4:02.34  4:43.95  5:24.67
     6:04.79  6:44.30                                                      
 11 Firth, Sierra             FR LAN                  6:49.62    6:45.02  
       34.88  1:15.04  1:56.32  2:38.36  3:20.56  4:02.08  4:44.39  5:26.40
     6:07.08  6:45.02                                                      
 12 Stigers, Andrea           SR LAN                  6:52.51    6:48.35  
       35.42  1:14.85  1:55.87  2:37.49  3:19.11  4:00.98  4:43.43  5:25.91
     6:08.43  6:48.35                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Olguin, Zoie              FR LYM                  7:03.13    6:59.05  
       34.45  1:14.67  1:56.59  2:39.65  3:22.81  4:07.15  4:51.92  5:36.30
     6:19.75  6:59.05                                                      
 14 Jones, Muriel             FR SUB                  7:17.28    7:13.20  
       35.75  1:15.90  1:58.67  2:41.80  3:27.05  4:12.73  4:59.67  5:45.74
     6:30.21  7:13.20                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 15 Bald Eagle, Shaylissa     JR LAN                  7:17.11    7:14.80  
       37.89  1:20.67  2:04.99  2:49.91  3:35.20  4:20.55  5:05.34  5:49.89
     6:33.77  7:14.80                                                      
 16 Lejeune, Lauren           SO POW                  7:12.00    7:23.47  
       38.58  1:21.41  2:06.34  2:52.11  3:37.79  4:23.97  5:09.35  5:55.42
     6:41.75  7:23.47                                                      
 17 Womack, Meann             JR LAN                       NT    7:27.38  
       39.54  1:24.75  2:11.43  2:57.70  3:44.00  4:30.96  5:17.11  6:02.74
     6:48.54  7:27.38                                                      
 18 Ramsey, Raelyn            FR POW                  8:04.51    7:52.74  
       38.82  1:25.09  2:13.50  3:03.42  3:54.50  4:45.14  5:36.02  6:25.76
     7:11.17  7:52.74                                                      
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lander  'A'                                       1:48.33    1:46.67   32  
     1) Cox, Avery SR                   2) Fowler, Olivia SO              
     3) Fehringer, Molly JR             4) Hamilton, Abby SR              
       27.55    53.10  1:19.88  1:46.67                                    
  2 Powell High School  'A'                           1:48.07    1:46.76   26  
     1) Miner, Caitlyn JR               2) Twitchell, Katrina JR          
     3) Aguirre, Aspen SR               4) Bohlman, Kendyl SR             
       25.36    52.54  1:19.34  1:46.76                                    
  3 Sublette  'A'                                     1:50.36    1:47.72   24  
     1) Davison, McKenzi SR             2) Hunt, Natalie SO               
     3) Seeman, Israel SO               4) Bennett, Adalyn SO             
       26.45    51.78  1:19.86  1:47.72                                    
  4 Riverton High School  'A'                         1:50.86    1:48.83   22  
     1) Gopp, Kaylie SR                 2) Treber, Aspen SR               
     3) Lewis, Jordan SR                4) Dike, Josie SO                 
       27.23    55.64  1:23.65  1:48.83                                    
  5 Kem Girls 2017  'A'                               1:52.50    1:51.97   20  
     1) Moyles, Stevie SR               2) Thatcher, Teryn SO             
     3) Krall, Alexis JR                4) Hagler, Brooklynn JR           
       28.63    56.40  1:24.24  1:51.97                                    
  6 Lyman  'A'                                        1:57.05    1:54.93   18  
     1) Anson, Kaitlyn SO               2) Garner, Nikayla JR             
     3) Busskohl, Brynlee FR            4) Weston, Samantha SO            
       30.42    58.15  1:26.66  1:54.93                                    
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Powell High School  'A'                           1:52.68    1:48.07  
     1) Twitchell, Katrina JR           2) Aguirre, Aspen SR              
     3) Miner, Caitlyn JR               4) Bohlman, Kendyl SR             
       27.68    55.36  1:20.58  1:48.07                                    
  2 Lander  'A'                                       1:48.23    1:48.33  
     1) Cox, Avery SR                   2) Fowler, Olivia SO              
     3) Fehringer, Molly JR             4) Hamilton, Abby SR              
       27.91    54.57  1:21.90  1:48.33                                    
  3 Sublette  'A'                                     1:49.62    1:50.36  
     1) Davison, McKenzi SR             2) Hunt, Natalie SO               
     3) Covill, Meleah JR               4) Bennett, Adalyn SO             
       25.93    52.65  1:21.79  1:50.36                                    
  4 Riverton High School  'A'                         1:48.89    1:50.86  
     1) Gopp, Kaylie SR                 2) Treber, Aspen SR               
     3) Lewis, Jordan SR                4) Dike, Josie SO                 
       28.26    57.47  1:25.40  1:50.86                                    
  5 Kem Girls 2017  'A'                               1:53.00    1:52.50  
     1) Moyles, Stevie SR               2) Thatcher, Teryn SO             
     3) Krall, Alexis JR                4) Hagler, Brooklynn JR           
       28.68    56.68  1:24.63  1:52.50                                    
  6 Lyman  'A'                                        1:56.99    1:57.05  
     1) Anson, Kaitlyn SO               2) Garner, Nikayla JR             
     3) Busskohl, Brynlee FR            4) Weston, Samantha SO            
       29.73    58.54  1:27.55  1:57.05                                    
-------------------------------------------------------------------------
 -- Sublette  'C'                                          NT         X   
 -- Lander  'F'                                            NT         X   
     1) Womack, Meann JR                2) McPherson, Kristen FR          
     3) Cole, Stasja JR                 4) Flint, Grace SO                
 -- Lander  'B'                                       1:52.34   X1:58.69  
     1) Cecrle, Becky SR                2) Robins, Emilee SR              
     3) McConnell, Kiley SR             4) Aadahl, Carina SR              
       29.15    57.69  1:28.54  1:58.69                                    
 -- Lander  'C'                                            NT   X1:59.35  
     1) McPherson, Makayla SO           2) Platz, Li SO                   
     3) Stigers, Andrea SR              4) Harris, Noelle JR              
       29.66    59.43  1:28.76  1:59.35                                    
 -- Riverton High School  'B'                         2:08.00   X2:09.89  
     1) Ridgley, Winter FR              2) Bryan, Cheyenne SO             
     3) Wildcat, Jazmine FR             4) Bedard, Caitlin SR             
       37.20  1:05.74  1:38.62  2:09.89                                    
 -- Lyman  'B'                                        2:18.35   X2:11.31  
     1) Nelson, Amoree SR               2) Crook, Sara JR                 
     3) Olguin, Zoie FR                 4) Williams, Avilee FR            
       31.74  1:05.47  1:38.48  2:11.31                                    
 -- Lander  'D'                                            NT   X2:12.47  
     1) Stigers, McKella SO             2) Baron, Anne SO                 
     3) Firth, Sierra FR                4) Bald Eagle, Shaylissa JR       
       31.38  1:04.27  1:37.12  2:12.47                                    
 -- Lander  'E'                                            NT   X2:25.30  
     1) Bautz, Jenny FR                 2) Logan, Madeline FR             
     3) Remer, Mikayla SR               4) Winn, Krysten SR               
       33.72  1:09.68  1:48.07  2:25.30                                    
 -- Sublette  'B'                                          NT   X2:29.14  
     1) Winkelkotter, Loveena SR        2) Hunter, Jocelynn SR            
     3) Wilson, Dana FR                 4) Neubauer, Kylee FR             
       32.88  2:29.14                                                      
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 O'Neill, Julia Kay        SR POW                  1:03.19    1:04.16   16  
       30.39  1:04.16                                                      
  2 Kulow, Maria              SR LAN                  1:05.26    1:05.25   13  
       31.92  1:05.25                                                      
  3 Gopp, Kaylie              SR RIV                  1:08.09    1:05.41   12  
       31.98  1:05.41                                                      
  4 Lilygren, McKenzie        JR LAN                  1:07.36    1:06.23   11  
       32.29  1:06.23                                                      
  5 Kannard, Rylie            SR POW                  1:05.18    1:06.30   10  
       31.87  1:06.30                                                      
  6 Busskohl, Brooklyn        SO LYM                  1:07.44    1:08.80    9  
       32.60  1:08.80                                                      
B - Final
  7 Hewitt, Harper            SO LYM                  1:08.34    1:08.48    7  
       32.94  1:08.48                                                      
  8 O'Brien, Sidney           SO POW                  1:10.02    1:09.32    5  
       33.61  1:09.32                                                      
  9 Cecrle, Becky             SR LAN                  1:11.54    1:09.77    4  
       33.26  1:09.77                                                      
 10 Moretti, Addison          FR POW                  1:11.78    1:10.83    3  
       34.48  1:10.83                                                      
 11 McPherson, Kristen        FR LAN                  1:12.26    1:12.45    2  
       34.86  1:12.45                                                      
 12 Moyles, Stevie            SR KEM                  1:11.10    1:12.54    1  
       34.79  1:12.54                                                      
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Neill, Julia Kay        SR POW                  1:05.90    1:03.19  
       29.78  1:03.19                                                      
  2 Kannard, Rylie            SR POW                  1:07.37    1:05.18  
       31.18  1:05.18                                                      
  3 Kulow, Maria              SR LAN                  1:04.52    1:05.26  
       32.52  1:05.26                                                      
  4 Lilygren, McKenzie        JR LAN                  1:07.24    1:07.36  
       32.92  1:07.36                                                      
  5 Busskohl, Brooklyn        SO LYM                  1:10.28    1:07.44  
       32.06  1:07.44                                                      
  6 Gopp, Kaylie              SR RIV                  1:05.75    1:08.09  
       33.02  1:08.09                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hewitt, Harper            SO LYM                  1:11.60    1:08.34  
       32.75  1:08.34                                                      
  8 O'Brien, Sidney           SO POW                  1:13.74    1:10.02  
       34.16  1:10.02                                                      
  9 Moyles, Stevie            SR KEM                  1:13.36    1:11.10  
       34.51  1:11.10                                                      
 10 Cecrle, Becky             SR LAN                  1:10.16    1:11.54  
       35.48  1:11.54                                                      
 11 Moretti, Addison          FR POW                  1:10.85    1:11.78  
       35.44  1:11.78                                                      
 12 McPherson, Kristen        FR LAN                  1:13.16    1:12.26  
       35.00  1:12.26                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Beck, Emma                FR LYM                  1:14.34    1:12.56  
 14 Wheeler, Jennifer         FR SUB                  1:15.80    1:13.10  
       35.12  1:13.10                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 15 Lowery, Madison           FR POW                  1:15.38    1:14.93  
       37.04  1:14.93                                                      
 16 Flake, Maura              JR LYM                  1:12.36    1:15.45  
       36.54  1:15.45                                                      
 17 Platz, Li                 SO LAN                  1:14.95    1:16.86  
       37.81  1:16.86                                                      
 18 McLain, Gracie            JR POW                  1:21.80    1:19.71  
       38.05  1:19.71                                                      
 19 Logan, Madeline           FR LAN                  1:28.04    1:25.71  
       40.95  1:25.71                                                      
 20 Baron, Anne               SO LAN                  1:24.07    1:25.78  
       41.63  1:25.78                                                      
 21 Paulson, Darbie           JR SUB                  1:25.47    1:27.63  
       40.79  1:27.63                                                      
 22 Failoni, Sophie           FR KEM                  1:26.79    1:30.48  
       42.94  1:30.48                                                      
 23 Winn, Krysten             SR LAN                  1:28.29    1:31.58  
       43.68  1:31.58                                                      
 24 Young, Olivia             FR SUB                  1:43.31    1:38.99  
       47.83  1:38.99                                                      
 -- Williams, Leona           FR LYM                  1:53.91         DQ  
       55.78       DQ                                                      
 -- Green, Kinlee             SO SUB                  1:31.79         DQ  
       42.73       DQ                                                      
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Thatcher, Teryn           SO KEM                  1:13.79    1:12.94   16  
       34.05  1:12.94                                                      
  2 McConnell, Kiley          SR LAN                  1:15.07    1:14.01   13  
       35.91  1:14.01                                                      
  3 Aadahl, Carina            SR LAN                  1:15.75    1:15.33   12  
       36.24  1:15.33                                                      
  4 Weston, Samantha          SO LYM                  1:18.44    1:16.43   11  
       36.01  1:16.43                                                      
  5 Hamilton, Abby            SR LAN                  1:17.13    1:16.45   10  
       36.26  1:16.45                                                      
  6 Busskohl, Brynlee         FR LYM                  1:16.58    1:16.85    9  
       36.14  1:16.85                                                      
B - Final
  7 Lewis, Jordan             SR RIV                  1:19.16    1:18.09    7  
       37.68  1:18.09                                                      
  8 Fuller, Anna              SO POW                  1:21.77    1:21.24    5  
       39.57  1:21.24                                                      
  9 Rogers, Emma              FR SUB                  1:20.93    1:21.63    4  
       37.89  1:21.63                                                      
 10 Nielson, Paige            SO SUB                  1:21.45    1:22.32    3  
       38.34  1:22.32                                                      
 11 Jordan, Syonia            JR RIV                  1:23.34    1:22.68    2  
       39.40  1:22.68                                                      
 12 Bautz, Jenny              FR LAN                  1:23.58    1:23.71    1  
       39.64  1:23.71                                                      
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thatcher, Teryn           SO KEM                  1:17.12    1:13.79  
       34.96  1:13.79                                                      
  2 McConnell, Kiley          SR LAN                  1:15.81    1:15.07  
       36.60  1:15.07                                                      
  3 Aadahl, Carina            SR LAN                  1:15.49    1:15.75  
       36.50  1:15.75                                                      
  4 Busskohl, Brynlee         FR LYM                  1:19.20    1:16.58  
       36.05  1:16.58                                                      
  5 Hamilton, Abby            SR LAN                  1:16.54    1:17.13  
       36.62  1:17.13                                                      
  6 Weston, Samantha          SO LYM                  1:18.77    1:18.44  
       38.02  1:18.44                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lewis, Jordan             SR RIV                  1:16.83    1:19.16  
       38.25  1:19.16                                                      
  8 Rogers, Emma              FR SUB                  1:20.18    1:20.93  
       37.54  1:20.93                                                      
  9 Nielson, Paige            SO SUB                  1:19.49    1:21.45  
       38.65  1:21.45                                                      
 10 Fuller, Anna              SO POW                  1:21.21    1:21.77  
       39.50  1:21.77                                                      
 11 Jordan, Syonia            JR RIV                  1:23.73    1:23.34  
       40.07  1:23.34                                                      
 12 Bautz, Jenny              FR LAN                  1:23.62    1:23.58  
       39.40  1:23.58                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Stigers, McKella          SO LAN                  1:21.87    1:23.69  
       39.96  1:23.69                                                      
 14 Espenscheid, Cassidy      FR SUB                  1:24.22    1:23.90  
       39.66  1:23.90                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 15 Kuntz, Rachel             SO POW                  1:26.32    1:24.59  
       41.16  1:24.59                                                      
 16 Nelson, Amoree            SR LYM                  1:35.81    1:33.40  
       42.42  1:33.40                                                      
 17 Noble, Hailey             FR SUB                  1:32.50    1:35.42  
       45.96  1:35.42                                                      
 18 Crook, Sara               JR LYM                  1:37.80    1:35.78  
       45.74  1:35.78                                                      
 19 Wildcat, Jazmine          FR RIV                  1:37.00    1:36.26  
       45.07  1:36.26                                                      
 20 Wilson, Dana              FR SUB                  1:38.17    1:36.51  
       46.68  1:36.51                                                      
 21 Stone, Amberlen           FR SUB                  1:42.40    1:40.24  
       48.06  1:40.24                                                      
 22 Rutsch, Haley             FR SUB                  1:45.62    1:43.86  
       51.05  1:43.86                                                      
 -- Williams, Avilee          FR LYM                  1:24.36         DQ  
       41.08       DQ                                                      
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lander  'A'                                       3:57.22    3:54.26   32  
     1) Fowler, Olivia SO               2) Gose, Lily SO                  
     3) Lilygren, McKenzie JR           4) Kulow, Maria SR                
       27.64    57.75  1:25.80  1:57.72  2:25.49  2:56.89  3:24.33  3:54.26
  2 Sublette  'A'                                     4:12.49    3:58.52   26  
     1) Hunt, Natalie SO                2) Davison, McKenzi SR            
     3) Seeman, Israel SO               4) Day, Kaylee SO                 
       27.74    58.00  1:24.70  1:53.93  2:23.19  2:56.22  3:25.45  3:58.52
  3 Lyman  'A'                                        4:19.31    4:08.81   24  
     1) Hewitt, Harper SO               2) Garner, Nikayla JR             
     3) Beck, Emma FR                   4) Weston, Samantha SO            
       29.45  1:01.25  1:30.42  2:04.04  2:32.42  3:06.14  3:36.14  4:08.81
  4 Powell High School  'A'                           4:09.01    4:09.25   22  
     1) Twitchell, Katrina JR           2) O'Neill, Julia Kay SR          
     3) O'Brien, Sidney SO              4) Bohlman, Kendyl SR             
       29.05  1:01.67  1:30.55  2:03.49  2:34.24  3:07.98  3:37.10  4:09.25
  5 Riverton High School  'A'                         4:28.83    4:21.49   20  
     1) Treber, Aspen SR                2) Bedard, Caitlin SR             
     3) Ridgley, Winter FR              4) Jordan, Syonia JR              
       30.96  1:03.87  1:36.13  2:11.59  2:43.02           3:47.56  4:21.49
  6 Kem Girls 2017  'A'                               5:12.30    4:45.52   18  
     1) Morgan, Skylar SR               2) Julander, Sydnie FR            
     3) Peck, Victoria FR               4) Swann, Shelby FR               
       29.59  1:03.15  1:37.33  2:14.63  2:47.93  3:28.40  4:04.37  4:45.52
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lander  'A'                                       3:56.54    3:57.22  
     1) Fowler, Olivia SO               2) Gose, Lily SO                  
     3) Lilygren, McKenzie JR           4) Kulow, Maria SR                
       28.60    59.84  1:27.53  1:58.51  2:27.08  2:59.25  3:26.85  3:57.22
  2 Powell High School  'A'                           4:16.50    4:09.01  
     1) Twitchell, Katrina JR           2) O'Neill, Julia Kay SR          
     3) O'Brien, Sidney SO              4) Bohlman, Kendyl SR             
       28.87  1:01.35  1:30.22  2:02.61  2:33.78  3:07.42  3:36.41  4:09.01
  3 Sublette  'A'                                     4:05.15    4:12.49  
     1) Seeman, Israel SO               2) Day, Kaylee SO                 
       30.11  1:04.22  1:31.25  2:01.29  2:33.24  3:07.51  3:37.99  4:12.49
  4 Lyman  'A'                                        4:14.01    4:19.31  
     1) Garner, Nikayla JR              2) Beck, Emma FR                  
     3) Hewitt, Harper SO               4) Weston, Samantha SO            
       30.02  1:04.15  1:35.88  2:11.14  2:40.81  3:13.48  3:44.80  4:19.31
  5 Riverton High School  'A'                         4:20.00    4:28.83  
     1) Treber, Aspen SR                2) Bedard, Caitlin SR             
     3) Ridgley, Winter FR              4) Jordan, Syonia JR              
       31.40           1:37.63  2:12.97  2:45.18  3:21.23  3:52.00  4:28.83
  6 Kem Girls 2017  'A'                               4:57.03    5:12.30  
     1) Morgan, Skylar SR               2) Julander, Sydnie FR            
     3) Peck, Victoria FR               4) Swann, Shelby FR               
       30.33  1:04.37  1:40.67  2:18.93  2:54.00  3:35.87  4:20.47  5:12.30
-------------------------------------------------------------------------
 -- Sublette  'C'                                          NT         X   
     3) Bennett, Adalyn SO              4)                                
 -- Sublette  'D'                                          NT         X   
 -- Lyman  'B'                                        4:30.46   X4:32.10  
     1) Porter, Paytan JR               2) Flake, Maura JR                
     3) Walk, Kira FR                   4) Busskohl, Brooklyn SO          
       30.47  1:04.54  1:38.63  2:17.23  2:50.51  3:28.36  3:58.03  4:32.10
 -- Sublette  'B'                                          NT   X5:05.59  
     1) Thoman, Hayden FR               2) Avail, Miriam FR               
     3) Noble, Hailey FR                4) Green, Kinlee SO               
       31.82  1:06.18  1:45.49           3:06.71  3:48.14  4:25.63  5:05.59
 -- Riverton High School  'B'                         4:45.00   X5:08.24  
     1) Wildcat, Jazmine FR             2) Bryan, Cheyenne SO             
     3) Smith, Cheyenne JR              4) Pierson, Elizabeth FR          
       34.71  1:12.79  1:51.00  2:32.21  3:10.92           4:28.56  5:08.24
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Lander                            357.5   2. Powell High School                300.5
  3. Sublette                            185   4. Lyman                               165
  5. Riverton High School                141   6. Kem Girls 2017                      113