Licensed to Campbell County High School Camels
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 9/1/2017 06:43 PM
                           CAM vs LAR  & THB vs LAR                            
                            Gillette, WY     9/1/17                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thunder Basin High School  'A'                    2:00.78    1:56.51        
     1) Pikula, Lauren JR               2) Ochsner, Shaylee JR            
     3) Porter, Alaysa SO               4) Carsrud, Sani SR               
       31.37                               24.71                           
  2 Campbell County High School  'A'                  2:02.25    1:59.61        
     1) Hauber, Mckenna JR              2) Holwell, Jenny JR              
     3) Rehard, Klaire SO               4) Bydlon, Grace SO               
       30.71                               27.52                           
  3 Laramie High School  'A'                          2:02.01    2:05.65        
     1) Jablin, Madie SO                2) Busch, Katie JR                
     3) Burchi, Carter JR               4) Weathermon, Catie JR           
       33.39                               26.52                           
  4 Laramie High School  'B'                          2:12.13    2:10.39        
       32.14                               29.89                           
  5 Laramie High School  'C'                          2:25.13   x2:15.34        
  6 Laramie High School  'D'                          2:45.13   x2:33.01        
     1) Holles, Sarah SR                2) Poledna, Alayna SR             
     3) Castano, Samantha FR            4) DeYoung, Jordan SR             
       33.60    40.70  1:18.71                                             
  7 Campbell County High School  'B'                       NT    2:34.54        
     1) Post, Alize SO                  2) Licking, Dakotta SO            
     3) Eby, Bry FR                     4) Bond, Sugar SO                 
  8 Thunder Basin High School  'B'                    2:30.30    2:36.33        
     1) Kilian, Amayah JR               2) Clyde, Olivia SR               
     3) Danko, Madylin SR               4) Ramsdell, Jaida JR             
       39.55                               31.96                           
  9 Thunder Basin High School  'C'                         NT   x2:47.33        
     1) Porter, Aubrey JR               2) Wood, Alice SR                 
     3) Ruen, Breanna SR                4) Crowe, Olivia SO               
       43.63    46.95  1:16.75                                             
 -- Laramie High School  'E'                               NT         NS        
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        4A Q: # 2:15.00                                                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clerkin, Maggie           SR LAR                  2:02.13    2:02.52        
      28.53   30.70   31.47   31.82                                
  2 Hauber, Mckenna           JR CAM                  2:04.00    2:03.95        
      28.39   30.49   32.26   32.81                                
  3 Morton, Sage              SO LAR                  2:11.38    2:07.24        
      29.36   32.19   33.27   32.42                                
  4 Poley, Libby              SO THB                  2:10.78    2:08.57        
      29.01   33.12   33.83   32.61                                
  5 Porter, Alaysa            SO THB                  2:03.21    2:09.10        
      29.73   32.70   33.29   33.38                                
  6 Schroeder, Heidi          SO LAR                  2:16.91    2:17.03        
      31.03   33.93   35.68   36.39                                
  7 Clyde, Olivia             SR THB                  2:46.11    2:38.00        
      36.15   40.01   42.91   38.93                                
  8 Danko, Madylin            SR THB                  2:37.61   x2:51.10        
      37.52   43.28   45.96   44.34                                
  9 Ruen, Breanna             SR THB                  3:08.54   x2:57.78        
      40.08   45.30   46.65   45.75                                
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        4A Q: # 2:34.00                                                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burchi, Carter            JR LAR                  2:26.13    2:21.27        
      29.22                   41.60   32.89                        
  2 Ochsner, Shaylee          JR THB                  2:19.90    2:21.29        
      29.69                   38.37   34.06                        
  3 Pikula, Lauren            JR THB                  2:21.70    2:26.76        
      30.66                   43.81   35.50                        
  4 Rehard, Klaire            SO CAM                  2:35.00    2:31.40        
      32.31                   45.76   35.83                        
  5 Nagy, Madison             JR LAR                  2:43.13    2:36.87        
      32.82                   48.60   35.87                        
  6 Anderson, Kelcey          JR LAR                  2:44.13    2:38.65        
      31.66   39.43   48.92   38.64                                
  7 McFate, Megan             JR LAR                       NT   x2:57.69        
      35.95   43.37   55.33   43.04                                
  8 Eby, Bry                  FR CAM                       NT    2:58.31        
  9 Holles, Sydney            FR LAR                       NT   x3:10.19        
      41.70   47.91   54.92   45.66                                
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        4A Q: # 28.00                                                          
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carsrud, Sani             SR THB                    24.89      24.37        
  2 McPherson, Olivia         SO LAR                    25.08      24.66        
  3 Weathermon, Catie         JR LAR                    27.67      26.49        
  4 Schroeder, Heidi          SO LAR                    27.86      28.07        
  5 McPherson, Katie          FR LAR                    28.44     x28.11        
  6 Bydlon, Grace             SO CAM                    28.76      28.54        
  7 Billington, Morgan        JR LAR                    29.45     x28.86        
  8 Colter, Megan             JR LAR                    29.18     x29.17        
  9 White, Teryn              JR LAR                    28.81     x29.28        
 10 Knez, Trae                SR THB                    29.91      29.35        
 11 Killpack, Abby            SR LAR                    30.18     x29.63        
 12 Smith, Ragan              JR LAR                    30.29     x30.34        
 12 Dale, Alyssa              SO LAR                    30.55     x30.34        
 14 Busch, Katie              JR LAR                    30.14     x30.81        
 15 Kilian, Amayah            JR THB                    32.92      30.85        
 16 Krause, Caroline          FR LAR                    33.36     x31.05        
 17 DeYoung, Jordan           SR LAR                    31.97     x31.30        
 18 Jablin, Kate              SR LAR                    31.41     x31.68        
 19 Rose, Gianna              FR LAR                    33.77     x32.18        
 20 Ramsdell, Jaida           JR THB                    33.63     x32.87        
 21 Bond, Sugar               SO CAM                    36.14      33.34        
 22 Hoff, Maggie              SO THB                    33.25     x34.54        
 23 Porter, Aubrey            JR THB                    36.51     x35.24        
 24 Crowe, Olivia             SO THB                       NT     x35.68        
 25 Binning, Amelie           FR LAR                       NT     x36.27        
 26 Mickelson, Ivy            FR LAR                       NT     x36.38        
 27 Licking, Dakotta          SO CAM                    37.90      36.64        
 28 Wood, Alice               SR THB                    37.38     x37.16        
 29 Olaveson, Kenadi          FR LAR                    40.01     x38.50        
 30 Core, Savannah            FR LAR                    39.43     x40.15        
 31 Crain, Katalina           SO THB                    42.84     x40.53        
 32 Poledna, Alayna           SR LAR                    39.52     x40.58        
 33 Dreise, Bei               JR LAR                    41.17     x40.86        
 34 Considine, Sabrina        JR LAR                    42.00     x40.90        
 35 Blare, Jadyn              FR THB                       NT     x45.13        
 36 Price, Fayth              FR LAR                    46.96     x45.59        
 37 Watkins, Allie            FR LAR                    50.33     x45.72        
 38 Oiler, Claribel           JR LAR                  1:07.34     x57.73        
 39 Hamann, Toni              SO LAR                       NT   x1:06.29        
 40 Buckner, Marygrace        SO LAR                  1:21.79   x1:07.92        
 -- Knottnerus, Delaney       SO THB                    30.49         DQ        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
        4A Q: # 170.00                                                         
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Teryn              JR LAR                       NP     214.90        
  2 Campbell, Kylie           SR LAR                   218.15     193.50        
  3 Jones, Brenna             SO THB                   146.15     134.90        
  4 Harkins, Phaezia          SO CAM                   112.05     118.85        
  5 Appelhans, Maddie         FR LAR                   126.20     112.40        
  6 Long, Mackenzie           SO THB                       NP     105.40        
  7 Westbrook, Payton         JR THB                       NP      76.75        
 -- Roop, Alba                JR THB                   120.60         NS        
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        4A Q: # 1:12.00                                                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holwell, Jenny            JR CAM                  1:02.00    1:02.15        
      28.97   33.18                                                
  2 Burchi, Carter            JR LAR                  1:04.33    1:04.15        
      29.17   34.98                                                
  3 Pikula, Lauren            JR THB                  1:10.48    1:08.12        
      31.32   36.80                                                
  4 Anderson, Kelcey          JR LAR                  1:15.99    1:11.47        
      32.10   39.37                                                
  5 Graves, Tayiah            JR LAR                  1:16.22    1:13.18        
  6 Knottnerus, Delaney       SO THB                  1:25.57    1:14.28        
      34.31   39.97                                                
  7 McFate, Megan             JR LAR                  1:25.98   x1:20.79        
      36.50   44.29                                                
  8 Holles, Sydney            FR LAR                  1:32.96   x1:35.63        
      42.75   52.88                                                
  9 Rose, Paoli               JR LAR                       NT   x1:43.36        
      45.09   58.27                                                
 10 Castano, Samantha         FR LAR                       NT   x1:49.21        
      49.80   59.41                                                
 11 Vick, Kae                 FR LAR                       NT   x1:51.33        
      51.38   59.95                                                
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        4A Q: # 1:01.00                                                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carsrud, Sani             SR THB                    53.86      53.81        
      25.66   28.15                                                
  2 McPherson, Olivia         SO LAR                    56.16      55.35        
      26.08   29.27                                                
  3 Nagy, Madison             JR LAR                  1:05.37    1:03.20        
      30.43   32.77                                                
  4 Bydlon, Grace             SO CAM                  1:02.40    1:03.71        
      30.45   33.26                                                
  5 Kilian, Amayah            JR THB                  1:10.91    1:08.10        
      32.63   35.47                                                
  6 Smith, Ragan              JR LAR                  1:08.69    1:09.75        
      33.41   36.34                                                
  7 Bond, Sugar               SO CAM                  1:17.98    1:13.88        
  8 Ramsdell, Jaida           JR THB                  1:15.62    1:14.75        
      35.08   39.67                                                
  9 Hoff, Maggie              SO THB                  1:25.67   x1:15.80        
      37.12   38.68                                                
 10 Crowe, Olivia             SO THB                       NT   x1:20.12        
      37.51   42.61                                                
 11 Licking, Dakotta          SO CAM                  1:24.51    1:22.25        
      38.84   43.41                                                
 12 Ruen, Breanna             SR THB                  1:23.78   x1:23.01        
      39.70   43.31                                                
 13 Considine, Sabrina        JR LAR                  1:36.83   x1:32.34        
      44.17   48.17                                                
 14 Dreise, Bei               JR LAR                  1:32.45   x1:33.36        
 15 Blare, Jadyn              FR THB                       NT   x1:46.08        
      49.84   56.24                                                
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4A Q: # 6:10.00                                                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clerkin, Maggie           SR LAR                  5:25.13    5:28.30        
      29.24                                                        
              32.91                                                
      33.82                                                        
  2 Hauber, Mckenna           JR CAM                  5:35.00    5:31.83        
      29.46                                                        
              33.10                                                
      33.52                                                        
  3 Morton, Sage              SO LAR                  5:40.13    5:43.64        
      30.31                                                        
              35.45                                                
      33.95                                                        
  4 Porter, Alaysa            SO THB                  5:30.12    5:55.18        
      31.32                                                        
              35.56                                                
      36.05                                                        
  5 Jablin, Madie             SO LAR                  6:00.13    5:58.19        
      30.20   34.23   35.54   36.73   36.79   36.68   37.33   37.24
      37.12   36.33                                                
  6 Holles, Sarah             SR LAR                       NT   x6:36.61        
      34.31   39.53   40.29   41.13   41.02   40.45   41.58   40.44
      38.88   38.98                                                
  7 Clyde, Olivia             SR THB                  7:26.54    7:10.94        
      36.54   42.92   44.12   45.65   44.10   45.61   45.39   43.81
      43.04   39.76                                                
  8 Eby, Bry                  FR CAM                       NT    7:13.27        
  9 Danko, Madylin            SR THB                  7:21.70    7:33.35        
      36.23                                                        
              47.72                                                
      43.92                                                        
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laramie High School  'A'                          1:46.13    1:45.11        
     1) McPherson, Olivia SO            2) Schroeder, Heidi SO            
     3) Weathermon, Catie JR            4) Clerkin, Maggie SR             
       25.11    27.05    25.82    27.13                                    
  2 Thunder Basin High School  'A'                    1:54.43    1:51.93        
     1) Ochsner, Shaylee JR             2) Knottnerus, Delaney SO         
     3) Knez, Trae SR                   4) Poley, Libby SO                
       26.20    29.89    28.63    27.21                                    
  3 Laramie High School  'B'                          1:56.13    1:54.31        
       28.49    27.55    29.25    29.02                                    
  4 Laramie High School  'C'                          2:06.13   x2:08.41        
     1) Billington, Morgan JR           2) Smith, Ragan JR                
     3) Busch, Katie JR                 4) Holles, Sydney FR              
  5 Thunder Basin High School  'B'                    2:16.71    2:15.91        
     1) Hoff, Maggie SO                 2) Wood, Alice SR                 
     3) Ramsdell, Jaida JR              4) Danko, Madylin SR              
       35.90    35.02    32.13    32.86                                    
  6 Campbell County High School  'A'                  2:10.00    2:19.54        
     1) Bond, Sugar SO                  2) Licking, Dakotta SO            
     3) Post, Alize SO                  4) Eby, Bry FR                    
       41.51    32.36    34.61    31.06                                    
  7 Laramie High School  'D'                          2:16.13   x2:37.93        
       37.92                               41.93                           
  8 Laramie High School  'E'                          2:30.13   x3:01.47        
       42.41                               41.76                           
  9 Laramie High School  'F'                               NT   x3:56.21        
     1) Oiler, Claribel JR              2) Binning, Amelie FR             
     3) Hamann, Toni SO                 4) Buckner, Marygrace SO          
 -- Thunder Basin High School  'C'                         NT         DQ        
     1) Blare, Jadyn FR                 2) Porter, Aubrey JR              
     3) Crain, Katalina SO              4) Crowe, Olivia SO               
       51.64                               36.79                           
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        4A Q: # 1:09.00                                                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poley, Libby              SO THB                  1:05.74    1:05.93        
      32.12   33.81                                                
  2 Jablin, Madie             SO LAR                  1:09.52    1:07.96        
      33.31   34.65                                                
  3 Rehard, Klaire            SO CAM                  1:11.13    1:09.01        
      33.28   35.73                                                
  4 Graves, Tayiah            JR LAR                  1:11.96    1:09.53        
      33.39   36.14                                                
  5 Holles, Sarah             SR LAR                  1:13.33    1:11.31        
      35.08   36.23                                                
  6 Killpack, Abby            SR LAR                  1:14.23   x1:11.79        
      34.54   37.25                                                
  7 Colter, Megan             JR LAR                  1:13.91   x1:11.90        
      34.72   37.18                                                
  8 DeYoung, Jordan           SR LAR                  1:22.81   x1:16.23        
      36.94   39.29                                                
  9 Rose, Gianna              FR LAR                       NT   x1:20.20        
      39.93   40.27                                                
 10 Post, Alize               SO CAM                       NT    1:31.41        
      44.20   47.21                                                
 11 Porter, Aubrey            JR THB                  1:44.73    1:36.88        
      45.60   51.28                                                
 12 Olaveson, Kenadi          FR LAR                       NT   x1:41.36        
      48.30   53.06                                                
 13 Crain, Katalina           SO THB                       NT    1:49.88        
 -- Binning, Amelie           FR LAR                       NT         DQ        
      47.18   51.91                                                
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        4A Q: # 1:19.00                                                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holwell, Jenny            JR CAM                  1:07.34    1:08.86        
      32.57   36.29                                                
  2 Ochsner, Shaylee          JR THB                  1:12.88    1:11.74        
      33.91   37.83                                                
  3 Knez, Trae                SR THB                  1:30.47    1:24.23        
      38.84   45.39                                                
  4 Post, Alize               SO CAM                       NT    1:41.47        
      47.48   53.99                                                
  5 Wood, Alice               SR THB                       NT    1:58.42        
      54.04 1:04.38                                                
 -- Busch, Katie              JR LAR                  1:19.40   X1:17.53        
      35.50   42.03                                                
 -- Weathermon, Catie         JR LAR                  1:21.31   X1:20.44        
      36.59   43.85                                                
 -- Krause, Caroline          FR LAR                       NT   X1:22.84        
      37.46   45.38                                                
 -- Dale, Alyssa              SO LAR                  1:26.56   X1:23.93        
      40.55   43.38                                                
 -- McPherson, Katie          FR LAR                  1:24.21   X1:24.49        
      39.98   44.51                                                
 -- Billington, Morgan        JR LAR                       NT   X1:24.53        
      39.79   44.74                                                
 -- Jablin, Kate              SR LAR                       NT   X1:27.42        
      42.73   44.69                                                
 -- Poledna, Alayna           SR LAR                  1:34.96   X1:29.31        
      41.77   47.54                                                
 -- Price, Fayth              FR LAR                       NT   X1:47.31        
      49.37   57.94                                                
 -- Rose, Paoli               JR LAR                       NT   X1:52.97        
      51.87 1:01.10                                                
 -- Castano, Samantha         FR LAR                       NT   X1:53.29        
      54.01   59.28                                                
 -- Oiler, Claribel           JR LAR                       NT   X1:59.43        
      56.24 1:03.19                                                
 -- Vick, Kae                 FR LAR                       NT   X2:05.26        
    1:00.27 1:04.99                                                
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thunder Basin High School  'A'                    3:51.60    3:48.70        
     1) Poley, Libby SO                 2) Porter, Alaysa SO              
     3) Pikula, Lauren JR               4) Carsrud, Sani SR               
       28.10    58.84    27.52    58.74    27.90    58.36    25.01    52.76
  2 Campbell County High School  'A'                  3:54.38    3:59.86        
     1) Hauber, Mckenna JR              2) Bydlon, Grace SO               
     3) Rehard, Klaire SO               4) Holwell, Jenny JR              
       27.22    57.05    29.72  1:02.65    29.21  1:01.59    28.19    58.57
  3 Thunder Basin High School  'B'                    4:35.08    4:35.73        
     1) Knottnerus, Delaney SO          2) Kilian, Amayah JR              
     3) Clyde, Olivia SR                4) Knez, Trae SR                  
       31.48  1:05.03    33.20  1:10.70    34.69  1:13.66    31.53  1:06.34
  4 Thunder Basin High School  'C'                         NT   x6:11.60        
     1) Blare, Jadyn FR                 2) Crain, Katalina SO             
     3) Hoff, Maggie SO                 4) Ruen, Breanna SR               
       57.82  2:01.08    44.28  1:32.28    37.18  1:17.77    37.46  1:20.47
 -- Laramie High School  'A'                          3:48.13   X3:47.32        
     1) Morton, Sage SO                 2) McPherson, Olivia SO           
     3) Burchi, Carter JR               4) Clerkin, Maggie SR             
       28.49    59.37    25.22                                             
 -- Laramie High School  'B'                          4:15.13   X4:21.95        
     1) Schroeder, Heidi SO             2) Nagy, Madison JR               
     3) Jablin, Madie SO                4) Graves, Tayiah JR              
       29.47                               31.77  1:06.72    32.29  1:10.41
 -- Laramie High School  'C'                               NT   X4:45.81        
       31.13  1:07.15    33.71  1:11.61    34.47  1:13.45    35.04  1:13.60