Licensed to Cheyenne East High School
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 9/15/2017 06:02 PM
                          Central @ East - 9/15/2017                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cheyenne Central High School  'A'                 1:51.93    2:02.29    8  
     1) Geyer, Sammy                    2) Cavanaugh, Porscha             
     3) Birge, Hannah 14                4) Vanlandingham, Christa         
       31.61    35.78    27.66    27.24                                    
  2 Cheyenne East High School-WY  'A'                 1:55.43    2:05.78    4  
     1) Smith, McKenna M 17             2) Farris, Kelly A 18             
     3) Smith, Saige E 17               4) Ellis, Kendrew R 17            
       31.13    33.53    32.03    29.09                                    
  3 Cheyenne Central High School  'B'                 2:03.35    2:08.31    2  
     1) Eggers, Gladys 14               2) Stefka, Anja                   
     3) Osterman, Sally                 4) Simoni, Arianna                
       33.77    34.81    30.93    28.80                                    
  4 Cheyenne Central High School  'C'                      NT   x2:22.55  
     1) Smedley, Aubrey                 2) Massengill, Trinity 14         
     3) Griffith, Melanie               4) Waller, Ariah                  
       35.98    40.90    36.20    29.47                                    
  5 Cheyenne East High School-WY  'B'                 2:38.27    2:30.47  
     1) Wardle, Mayce F 16              2) Potter, Ruth M 15              
     3) Nelson, Megan A 16              4) Farris, Cheyanne E 15          
       38.46    40.21    43.04    28.76                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pietsch, Rachel              CEN                  2:00.44    2:08.82    6  
      28.53   31.85   33.88   34.56                                
  2 Eggers, Gladys            14 CEN                  2:10.86    2:12.46    4  
      30.15   33.06   34.90   34.35                                
  3 Smith, McKenna M          17 East-WY              2:05.54    2:13.31    3  
      29.83   33.34   34.92   35.22                                
  4 Birge, Hannah             14 CEN                  2:15.52    2:18.31    2  
      31.92   35.27   37.01   34.11                                
  5 Potter, Ruth M            15 East-WY              2:18.86    2:19.94    1  
      33.39   35.59   36.07   34.89                                
  6 Farris, Kelly A           18 East-WY              2:17.91    2:21.98  
      31.25   36.41   37.47   36.85                                
  7 Dempsey, Hannah              CEN                  2:28.32    2:22.35  
      31.94   35.71   37.60   37.10                                
  8 Osterman, Sally              CEN                  2:23.14   x2:28.75  
      34.54   38.42   39.36   36.43                                
  9 Moon, Morgan                 CEN                  2:58.97   x2:44.04  
      38.29   43.22   40.19   42.34                                
 10 Simoni, Mack              14 CEN                  2:47.73   x2:47.68  
      38.31   42.76   43.90   42.71                                
 11 Wardle, Mayce F           16 East-WY                   NT    2:53.96  
      36.71   44.02   46.56   46.67                                
 12 Heddins, Caitlin          14 CEN                       NT   x2:54.46  
      38.70   43.78   44.87   47.11                                
 13 Conroy-Lara, Ielea           CEN                  2:59.86   x2:57.46  
      40.53   44.97   46.48   45.48                                
 14 Davis, Madalynn K         14 East-WY                   NT   x3:22.26  
      46.57   51.45 1:44.24                                        
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanlandingham, Christa       CEN                  2:28.64    2:31.94    6  
      32.52   37.84   47.07   34.51                                
  2 Troudt, Rachel               CEN                  2:37.02    2:36.88    4  
      35.50   39.64   46.33   35.41                                
  3 Thomas, Allison              CEN                       NT    2:57.84    3  
      38.23   43.90   50.74   44.97                                
  4 Kaste, Jamie              14 CEN                       NT    3:03.54    2  
      43.08   47.81   49.05   43.60                                
  5 Smedley, Aubrey              CEN                  2:58.99   x3:04.72  
      41.71   41.42   59.33   42.26                                
  6 Eldridge, Saige A         14 East-WY              3:01.04    3:07.80    1  
      37.90   47.20   59.13   43.57                                
  7 Griffith, Melanie            CEN                  3:07.34   x3:08.87  
      38.22   51.18   56.72   42.75                                
  8 Nelson, Megan A           16 East-WY              3:13.86    3:12.62  
      44.12   47.76   55.58   45.16                                
  9 Sutphin, Mia                 CEN                  3:15.17   x3:18.34  
      39.76   55.97   54.72   47.89                                
 -- Kircher, Billie           14 CEN                       NT         DQ  
      46.56   50.63 1:04.39   52.88                                
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Porscha           CEN                    25.97      26.85    6  
  2 Simoni, Arianna              CEN                    27.12      28.42    4  
  3 Farris, Cheyanne E        15 East-WY                29.51      29.40    3  
  4 Smith, Abi                   CEN                    27.97      29.50    2  
  5 Johnson, Jordan              CEN                    29.88      29.80    1  
  6 Reed, Emma                   CEN                    30.62     x29.83  
  7 Langlois, Jo              16 East-WY                30.63      30.33  
  8 Massengill, Trinity       14 CEN                    30.47     x30.58  
  9 Stewart, Roree               CEN                    30.56     x30.67  
 10 Cherek, Arden A           15 East-WY                31.52      30.70  
 11 Kersenbrock, Hanni        14 CEN                    30.22     x30.86  
 12 Grant, Caitlin               CEN                    32.24     x32.45  
 13 Potts, Addie              14 CEN                    33.42     x33.71  
 14 Stewart, Maci J           17 East-WY                32.66      34.30  
 15 Long, Madi                14 CEN                    33.60     x34.92  
 16 Linde, Rachel             14 CEN                    35.85     x36.82  
 17 Knepper, Sinead              CEN                    37.16     x38.23  
 18 Wood, Sophie                 CEN                    37.53     x38.41  
 19 Valdez, Christiana M      14 East-WY                   NT     x43.71  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farris, Erica A           15 East-WY               326.20     200.05    6  
  2 Stewart, Braeden T        15 East-WY               314.60     190.50    4  
  3 Reed, Emma                   CEN                   185.25     179.85    3  
  4 Macy, Elaina r            14 East-WY               172.95     171.95    2  
  5 Prince, Brooklyn s        15 East-WY               152.05     159.30    1  
  6 Phipps, Briley L          17 East-WY               301.55    x157.30  
  7 Capps, Elora M            15 East-WY               208.05    x130.60  
  8 Kersenbrock, Hanni        14 CEN                   134.87     120.55  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Birge, Hannah             14 CEN                  1:09.05    1:09.02    6  
      32.00   37.02                                                
  2 Ellis, Kendrew R          17 East-WY              1:14.00    1:15.51    4  
      34.65   40.86                                                
  3 Smith, Saige E            17 East-WY              1:12.08    1:16.36    3  
      34.43   41.93                                                
  4 Simoni, Arianna              CEN                  1:17.71    1:17.51    2  
      34.99   42.52                                                
  5 Stewart, Roree               CEN                       NT    1:40.61    1  
      37.12 1:03.49                                                
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pietsch, Rachel              CEN                    56.03      59.79    6  
      28.43   31.36                                                
  2 Cavanaugh, Porscha           CEN                    59.06    1:01.42    4  
      29.01   32.41                                                
  3 Massengill, Tatum         14 CEN                  1:02.36    1:03.33    3  
      30.99   32.34                                                
  4 Osterman, Sally              CEN                  1:04.73    1:03.53    2  
      30.53   33.00                                                
  5 Smith, Abi                   CEN                  1:01.13   x1:04.13  
      31.02   33.11                                                
  6 Langlois, Jo              16 East-WY              1:09.78    1:07.90    1  
      32.70   35.20                                                
  7 Henry, Isabelle M         15 East-WY              1:14.16    1:12.23  
      33.71   38.52                                                
  8 Wardle, Mayce F           16 East-WY              1:16.10    1:14.24  
      34.69   39.55                                                
  9 Eldridge, Saige A         14 East-WY              1:10.07    1:15.20  
      34.53   40.67                                                
 10 Stewart, Maci J           17 East-WY              1:16.20   x1:21.19  
      37.71   43.48                                                
 11 Conroy-Lara, Ielea           CEN                  1:21.01   x1:22.73  
      40.02   42.71                                                
 12 Knepper, Sinead              CEN                  1:24.86   x1:23.60  
 13 Wood, Sophie                 CEN                  1:24.97   x1:26.29  
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eggers, Gladys            14 CEN                  5:45.24    5:49.33    6  
      31.30   35.58   35.56   36.19   34.23   34.73   35.51   35.41
      35.79   35.03                                                
  2 Geyer, Sammy                 CEN                  5:42.31    5:57.39    4  
      30.02   35.43   35.43   36.09   35.83   35.60   36.27   36.53
      36.73   39.46                                                
  3 Smith, McKenna M          17 East-WY              5:55.19    6:01.90    3  
      31.79   35.29   35.51   35.96   36.02   37.10   37.63   37.94
      38.13   36.53                                                
  4 Potter, Ruth M            15 East-WY              6:08.36    6:13.63    2  
      33.97   36.49   37.33   37.83   38.11   38.12   38.42   38.07
      38.43   36.86                                                
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cheyenne Central High School  'A'                 1:39.65    1:52.47    8  
     1) Geyer, Sammy                    2) Cavanaugh, Porscha             
     3) Simoni, Arianna                 4) Pietsch, Rachel                
       27.75    27.95    28.37    28.40                                    
  2 Cheyenne East High School-WY  'A'                 1:55.97    1:56.22    4  
     1) Farris, Kelly A 18              2) Potter, Ruth M 15              
     3) Farris, Cheyanne E 15           4) Smith, McKenna M 17            
       28.24    31.18    29.28    27.52                                    
  3 Cheyenne Central High School  'B'                 1:50.52    1:56.42    2  
     1) Dempsey, Hannah                 2) Troudt, Rachel                 
     3) Smith, Abi                      4) Osterman, Sally                
       29.38    30.00    28.69    28.35                                    
  4 Cheyenne Central High School  'C'                      NT   x2:04.13  
     1) Kersenbrock, Hanni 14           2) Smedley, Aubrey                
     3) Massengill, Trinity 14          4) Johnson, Jordan                
       31.15    31.85    32.11    29.02                                    
  5 Cheyenne East High School-WY  'B'                 2:04.50    2:10.02  
     1) Smith, Saige E 17               2) Cherek, Arden A 15             
     3) Ellis, Kendrew R 17             4) Langlois, Jo 16                
       35.21    29.53    33.64    31.64                                    
  6 Cheyenne East High School-WY  'C'                 2:10.42   x2:16.28  
     1) Stewart, Maci J 17              2) Henry, Isabelle M 15           
     3) Wardle, Mayce F 16              4) Eldridge, Saige A 14           
       34.77    37.21    33.36    30.94                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanlandingham, Christa       CEN                  1:09.51    1:07.96    6  
      32.80   35.16                                                
  2 Massengill, Tatum         14 CEN                  1:09.36    1:09.16    4  
      34.18   34.98                                                
  3 Massengill, Trinity       14 CEN                  1:11.86    1:13.08    3  
      36.10   36.98                                                
  4 Troudt, Rachel               CEN                  1:13.44    1:13.41    2  
      36.66   36.75                                                
  5 Dempsey, Hannah              CEN                  1:13.08   x1:14.34  
      35.80   38.54                                                
  6 Farris, Cheyanne E        15 East-WY              1:19.90    1:18.36    1  
      36.33   42.03                                                
  7 Ellis, Kendrew R          17 East-WY                   NT    1:20.97  
      38.80   42.17                                                
  8 Nelson, Megan A           16 East-WY              1:29.85    1:30.08  
      44.19   45.89                                                
  9 Grant, Caitlin               CEN                       NT   x1:33.33  
      45.06   48.27                                                
 10 Valdez, Christiana M      14 East-WY                   NT    1:44.69  
 -- Davis, Madalynn K         14 East-WY                   NT         DQ  
    1:02.27 1:10.16                                                
 -- Long, Madi                14 CEN                       NT         DQ  
      40.80   44.49                                                
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farris, Kelly A           18 East-WY              1:14.97    1:16.02    6  
      35.34   40.68                                                
  2 Smith, Saige E            17 East-WY              1:25.26    1:27.78    4  
      41.69   46.09                                                
 -- Geyer, Sammy                 CEN                  1:05.96   X1:10.33  
      33.13   37.20                                                
 -- Stefka, Anja                 CEN                  1:16.90   X1:18.72  
      36.63   42.09                                                
 -- Potts, Addie              14 CEN                  1:25.56   X1:25.06  
      39.75   45.31                                                
 -- Kaste, Jamie              14 CEN                  1:27.23   X1:25.23  
      40.57   44.66                                                
 -- Moon, Morgan                 CEN                  1:27.43   X1:27.12  
      41.95   45.17                                                
 -- Kircher, Billie           14 CEN                  1:30.41   X1:27.28  
      41.41   45.87                                                
 -- Heddins, Caitlin          14 CEN                  1:28.13   X1:29.83  
      42.86   46.97                                                
 -- Johnson, Jordan              CEN                  1:32.26   X1:31.25  
      42.93   48.32                                                
 -- Sutphin, Mia                 CEN                  1:23.73   X1:31.89  
      42.20   49.69                                                
 -- Linde, Rachel             14 CEN                  1:38.36   X1:34.23  
      43.99   50.24                                                
 -- Simoni, Mack              14 CEN                       NT   X1:40.71  
      47.72   52.99                                                
 -- Thomas, Allison              CEN                       NT        XDQ  
      52.88 1:03.67                                                
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cheyenne East High School-WY  'A'                 4:10.77    4:44.54    8  
     1) Cherek, Arden A 15              2) Eldridge, Saige A 14           
     3) Langlois, Jo 16                 4) Ellis, Kendrew R 17            
       33.71  1:10.21    35.41  1:15.71    34.58  1:11.30    31.13  1:07.32
  2 Cheyenne East High School-WY  'B'                 4:35.67    6:00.60    4  
     1) Stewart, Maci J 17              2) Valdez, Christiana M 14        
     3) Henry, Isabelle M 15            4) Davis, Madalynn K 14           
       38.85  1:21.98    49.35  1:51.64    34.65  1:16.32    44.50  1:30.66
 -- Cheyenne Central High School  'A'                 3:41.08   X4:06.53  
     1) Pietsch, Rachel                 2) Birge, Hannah 14               
     3) Eggers, Gladys 14               4) Vanlandingham, Christa         
       28.71  1:00.27    28.71  1:01.29    28.84  1:02.67    29.76  1:02.30
 -- Cheyenne Central High School  'B'                 3:51.12   X4:28.02  
     1) Massengill, Tatum 14            2) Troudt, Rachel                 
     3) Smith, Abi                      4) Dempsey, Hannah                
       31.46  1:05.41    32.33  1:07.01    31.70  1:07.29    32.03  1:08.31
 -- Cheyenne Central High School  'C'                      NT   X5:09.55  
     1) Potts, Addie 14                 2) Grant, Caitlin                 
     3) Kircher, Billie 14              4) Moon, Morgan                   
       36.63  1:19.68    36.20  1:17.24    36.64  1:17.34    37.50  1:15.29