Licensed to Douglas High School    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 9/30/2017 01:58 PM
                   2017 Douglas Girls Swim Meet - 9/30/2017                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglas Bearcats-WY  'A'                               NT    2:23.91   40  
     1) Layher, Desirea                 2) Wright, Maecie                 
     3) Ramsey, Rhylee                  4) Moore, Shayla                  
  2 Buffalo High School  'A'                          2:32.97    2:26.54   34  
     1) Norman, Kate                    2) Cahhal, Natalie                
     3) Riddle, Luci                    4) Johnson, Maddi                 
  3 Newcaslte Dogies  'A'                             2:30.74    2:33.99   32  
  4 Natrona County High School  'A'                   2:30.00    2:45.33   30  
     1) Roberts, Audrey                 2)                                
     3) Dilts-Vargas, Tresa             4) Beck, Emerson                  
  5 Douglas Bearcats-WY  'B'                               NT   x2:54.05  
     1) Smith, Shauna                   2) Cobb, Claire                   
     3) Mathis, Isabelle                4) Wells, Lexi                    
  6 Rawlins High School-WY  'A'                            NT    2:54.11   28  
     1) McMullen, Baley                 2) Kelley, Jordan                 
     3) Paulsen, Whitney                4) Johansson, Kysa                
  7 Buffalo High School  'B'                          2:58.00   x2:59.89  
     1) Kessler, Mckinley               2) Blaney, Morgan                 
     3) Rozema, Laurel                  4) Bills, River                   
  8 Natrona County High School  'B'                   2:40.00   x3:04.87  
     1) Kelley, Ashley                  2) Gazda, Maggie                  
     3) Stevens, Brittany               4)                                
 
Event 2  Girls 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramsey, Rhylee               DOU-WY               2:41.75    2:36.66   20  
  2 Johnson, Macy                BUF                  2:34.32    2:38.83   17  
  3 Kennedy, Quynn               BUF                  2:34.53    2:40.40   16  
  4 Hayes, Faith                 DOU-WY                    NT    2:54.47   15  
  5 Skinner, Sierra Jo           Lady Outlaws-WY      3:03.68    3:03.76   14  
  6 Schoel, DeNae                Lady Outlaws-WY      2:57.89    3:04.93   13  
  7 Porter, Emily                Lady Outlaws-WY      3:19.38    3:13.41   12  
  8 Arnold, Alyssa               Lady Outlaws-WY      3:13.07    3:13.60   11  
  9 Blaney, Morgan               BUF                  3:16.63    3:14.06    9  
 10 Stevens, Brittany            NCH                  3:28.87    3:15.80    7  
 11 Bills, River                 BUF                  3:19.62    3:15.93    6  
 12 Laird, Lillian               Lady Outlaws-WY      3:20.20    3:23.08    5  
 13 Martz, Tatum                 NCH                       NT    3:24.27    4  
 14 Oden, Madelynn               NCH                  3:30.45    3:26.01    3  
 15 Russell, Cheyenne            Lady Outlaws-WY      3:28.29    3:31.22    2  
 16 Smith, Shauna                DOU-WY                    NT    3:36.97    1  
 17 Baldwin, Brooke              Lady Outlaws-WY      3:39.48    3:37.77  
 
Event 3  Girls 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cahhal, Natalie              BUF                  3:00.79    3:03.03   20  
  2 Cobb, Claire                 DOU-WY               3:04.73    3:10.34   17  
  3 Webber, Ashlee               BUF                  3:14.41    3:14.63   16  
  4 Shepard, Haili               Lady Outlaws-WY      3:10.13    3:15.22   15  
  5 Dilts-Vargas, Tresa          NCH                  3:24.68    3:19.67   14  
  6 Rozema, Laurel               BUF                  3:21.49    3:22.67   13  
  7 Gazda, Maggie                NCH                       NT    3:55.10   12  
 -- McReynolds, Chaselyn         DOU-WY                    NT         DQ  
 
Event 4  Girls 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riddle, Luci                 BUF                    30.90      30.75   20  
  2 Mathis, Sheridan             DOU-WY                 31.76      31.70   17  
  3 Moore, Shayla                DOU-WY                 31.66      31.97   16  
  4 Johnson, Maddi               BUF                    31.46      32.00   15  
  5 Wright, Maecie               DOU-WY                 32.46      32.18   14  
  6 McMullen, Baley              Lady Outlaws-WY        33.93      33.27   13  
  7 Paulsen, Whitney             Lady Outlaws-WY        34.92      33.45   12  
  8 Beck, Emerson                NCH                    34.07      33.67   11  
  9 Sanburn, Brooke              BUF                    36.23      35.05    9  
 10 Roberts, Audrey              NCH                    33.00      35.76    7  
 11 Wells, Lexi                  DOU-WY                 37.07      36.22    6  
 12 Stevens, Brittany            NCH                    38.20      37.28    5  
 13 Kelley, Ashley               NCH                    37.55      38.22    4  
 14 Henkle, Becca                NEW                    39.75      39.23    3  
 15 Coburn, Riley                NEW                    39.80      42.86    2  
 16 Emmitt, Gracie               NEW                    42.85      43.48    1  
 17 Vaillette, Kiari             DOU-WY                 46.55      45.23  
 18 Ross, Kate Lynn              BUF                    48.47      45.63  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McPherson, Moira             DOU-WY                201.80     205.85   20  
  2 Sanburn, Brooke              BUF                   185.50     193.30   17  
  3 Pooley, Lauren               DOU-WY                161.60     179.80   16  
  4 Henkle, Sarah                NEW                   170.95     141.60   15  
  5 Kelley, Jordan               Lady Outlaws-WY       106.30     117.75   14  
  6 Chase, Lexie                 NCH                       NP      81.70   13  
  7 Penman, Madison              Lady Outlaws-WY       154.05      44.75   12  
 
Event 6  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Ashlee               BUF                  1:26.90    1:28.11   20  
  2 Norman, Kate                 BUF                  1:30.46    1:29.20   17  
  3 Dilts-Vargas, Tresa          NCH                  1:34.73    1:31.79   16  
  4 Johansson, Kysa              Lady Outlaws-WY      1:30.91    1:31.87   15  
  5 Hayes, Faith                 DOU-WY               1:28.28    1:33.41   14  
  6 Mathis, Isabelle             DOU-WY               1:48.64    1:45.93   13  
  7 Oden, Madelynn               NCH                       NT    2:06.03   12  
 
Event 7  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gross, Hannah                NEW                  1:04.08    1:05.60   20  
  2 Riddle, Luci                 BUF                  1:10.71    1:11.78   17  
  3 Johnson, Maddi               BUF                  1:13.24    1:13.08   16  
  4 Layher, Desirea              DOU-WY               1:11.81    1:14.50   15  
  5 Moore, Shayla                DOU-WY               1:13.87    1:14.67   14  
  6 Townsend, Madison            NEW                  1:15.68    1:15.25   13  
  7 McMullen, Baley              Lady Outlaws-WY      1:18.67    1:16.40   12  
  8 Pearson, Emily               NEW                  1:18.01    1:17.32   11  
  9 Paulsen, Whitney             Lady Outlaws-WY      1:16.50    1:18.64    9  
 10 Rozema, Laurel               BUF                  1:20.14    1:19.85    7  
 11 McReynolds, Chaselyn         DOU-WY               1:24.94    1:23.98    6  
 12 Wells, Lexi                  DOU-WY               1:25.07    1:24.37    5  
 13 Haroldson, Christina         DOU-WY                    NT    1:27.66    4  
 14 Kessler, Mckinley            BUF                  1:40.33    1:28.45    3  
 15 Smith, Shauna                DOU-WY               1:40.31    1:31.36    2  
 16 Kessner, Kaitlyn             NCH                     1.14    1:31.69    1  
 17 Laird, Lillian               Lady Outlaws-WY      1:31.83    1:32.38  
 18 Elrod, Kelsey                NCH                       NT    1:32.55  
 19 Baldwin, Brooke              Lady Outlaws-WY      1:36.94    1:38.91  
 
Event 8  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathis, Sheridan             DOU-WY               5:20.53    5:12.91   20  
  2 Johnson, Macy                BUF                  5:36.33    5:43.00   17  
  3 Kennedy, Quynn               BUF                  5:43.78    5:49.75   16  
  4 Roberts, Audrey              NCH                       NT    6:06.09   15  
  5 Beck, Emerson                NCH                  6:10.00    6:08.16   14  
  6 Skinner, Sierra Jo           Lady Outlaws-WY      6:46.78    6:35.21   13  
  7 Arnold, Alyssa               Lady Outlaws-WY      7:09.02    6:50.24   12  
  8 Coburn, Riley                NEW                       NT    7:35.23   11  
  9 Henkle, Becca                NEW                       NT    8:32.37    9  
 10 Emmitt, Gracie               NEW                       NT    9:00.55    7  
 
Event 9  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglas Bearcats-WY  'A'                          2:09.50    2:09.48   40  
     1) Moore, Shayla                   2) Hayes, Faith                   
     3) Wright, Maecie                  4) Mathis, Sheridan               
  2 Buffalo High School  'A'                          2:16.85    2:11.98   34  
     1) Johnson, Maddi                  2) Webber, Ashlee                 
     3) Johnson, Macy                   4) Kennedy, Quynn                 
  3 Rawlins High School-WY  'A'                            NT    2:14.31   32  
     1) McMullen, Baley                 2) Schoel, DeNae                  
     3) Johansson, Kysa                 4) Shepard, Haili                 
  4 Douglas Bearcats-WY  'B'                               NT   x2:30.80  
     1) Cobb, Claire                    2) Smith, Shauna                  
     3) Haroldson, Christina            4) McReynolds, Chaselyn           
  5 Natrona County High School  'A'                   2:20.00    2:31.42   30  
     1) Stevens, Brittany               2) Beck, Emerson                  
     3) Martz, Tatum                    4)                                
  6 Newcaslte Dogies  'A'                             2:34.17    2:38.95   28  
  7 Buffalo High School  'B'                               NT   x2:41.67  
     1)                                 2) Rozema, Laurel                 
     3) Sanburn, Brooke                 4) Blaney, Morgan                 
  8 Natrona County High School  'B'                   2:30.00   x2:47.74  
     1) Kessner, Kaitlyn                2)                                
     3) Elrod, Kelsey                   4) Oden, Madelynn                 
 
Event 10  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Layher, Desirea              DOU-WY               1:17.79    1:17.89   20  
  2 Norman, Kate                 BUF                  1:17.54    1:21.56   17  
  3 Ramsey, Rhylee               DOU-WY               1:23.09    1:23.35   16  
  4 Cobb, Claire                 DOU-WY               1:29.11    1:28.98   15  
  5 Kessler, Mckinley            BUF                  1:35.29    1:33.35   14  
  6 Bills, River                 BUF                  1:44.93    1:38.50   13  
  7 Pearson, Emily               NEW                  1:33.87    1:42.24   12  
  8 Porter, Emily                Lady Outlaws-WY      1:49.57    1:45.34   11  
  9 Kelley, Jordan               Lady Outlaws-WY      1:41.56    1:45.48    9  
 10 Russell, Cheyenne            Lady Outlaws-WY      2:04.01    1:59.78    7  
 11 Kessner, Kaitlyn             NCH                  2:08.83    2:10.70    6  
 -- Vaillette, Kiari             DOU-WY               2:05.72         DQ  
 -- Martz, Tatum                 NCH                  1:47.79         DQ  
 
Event 11  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Maecie               DOU-WY               1:28.84    1:31.96   20  
  2 Cahhal, Natalie              BUF                  1:32.94    1:33.62   17  
  3 Gross, Hannah                NEW                  1:29.82    1:34.68   16  
  4 Johansson, Kysa              Lady Outlaws-WY      1:38.33    1:36.34   15  
  5 Shepard, Haili               Lady Outlaws-WY      1:36.95    1:37.86   14  
  6 Schoel, DeNae                Lady Outlaws-WY      1:40.07    1:38.56   13  
  7 Henkle, Sarah                NEW                  1:33.82    1:38.83   12  
  8 Pooley, Lauren               DOU-WY               1:47.24    1:46.60   11  
  9 Mathis, Isabelle             DOU-WY               1:41.56    1:46.81    9  
 10 Townsend, Madison            NEW                  1:44.30    1:52.08    7  
 11 Gazda, Maggie                NCH                  1:54.47    1:53.35    6  
 12 Kelley, Ashley               NCH                  1:58.20    2:02.20    5  
 -- Haroldson, Christina         DOU-WY               1:45.71         DQ  
 
Event 12  Girls 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglas Bearcats-WY  'A'                          4:46.95    4:51.21   40  
     1) Mathis, Sheridan                2) Hayes, Faith                   
     3) Layher, Desirea                 4) Ramsey, Rhylee                 
  2 Buffalo High School  'A'                          5:01.04    5:07.39   34  
     1) Riddle, Luci                    2) Webber, Ashlee                 
     3) Kennedy, Quynn                  4) Johnson, Macy                  
  3 Rawlins High School-WY  'A'                            NT    5:28.67   32  
     1) Paulsen, Whitney                2) Arnold, Alyssa                 
     3) Skinner, Sierra Jo              4) Shepard, Haili                 
  4 Buffalo High School  'B'                               NT   x5:40.35  
     1)                                 2) Kessler, Mckinley              
     3) Norman, Kate                    4) Cahhal, Natalie                
  5 Natrona County High School  'A'                   4:30.00    6:03.07   30  
     1) Kelley, Ashley                  2) Dilts-Vargas, Tresa            
     3)                                 4) Roberts, Audrey                
  6 Newcaslte Dogies  'A'                             5:39.73    6:12.15   28  
 -- Natrona County High School  'B'                   5:00.00         DQ  
     1) Gazda, Maggie                   2) Oden, Madelynn                 
     3) Elrod, Kelsey                   4) Martz, Tatum