Licensed to Green River High School Aquatic Center - Site License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/25/2018 06:22 PM
              HS Girls Last Chance 2018 - 8/29/2018 to 10/25/2018              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
  Pool R 11D: P 1:54.01        2017 Green River, Green River                   
                         L Jensen, J. Lauze, A. Otto A. Jensen             
   Sch R 11D: S 1:50.70        2017 Green River, Green River                   
                         L Jensen, J. Lauze, A. Otto, A. Jensen            
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green River High School  'B'                     NT    2:02.28        
       34.08    36.14    36.27    15.79                                    
  2 Green River High School  'A'                1:52.93   x2:05.89        
       29.87    38.23    29.78    28.01                                    
  3 Green River High School  'C'                     NT   x2:24.37        
       34.89    44.07  1:05.41                                             
  4 Green River High School  'E'                     NT   x2:57.51        
       48.34    50.12    16.95  1:02.10                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
  Pool R 11D: P 2:00.25        2017 Sani J Carsrud, Thunder Basin              
   Sch R 11D: S 1:58.22        2008 M. Schumacher, Green River                 
                2:14.50  Q4A
                2:23.00  Q3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Lauren         GRV                       NT    2:15.75 Q3A    
      28.76   34.33   36.73   35.93                                
  2 Beachell, Annellie     EVN                  2:16.49    2:18.74 Q3A    
      31.10   34.61   36.92   36.11                                
  3 Mandros, Jarin         GRV                  2:25.44    2:19.14 Q3A    
      30.99   35.20   36.86   36.09                                
  4 Uhrig, Hailey          GRV                  2:16.27    2:19.19 Q3A    
      31.19   35.69   36.68   35.63                                
  5 Foerster, Emily        GRV                  2:20.09    2:25.23        
      31.82   35.86   38.74   38.81                                
  6 Magana, Jadin          GRV                  2:40.04   x2:47.54        
      35.62   41.71   45.26   44.95                                
  7 Bauman, Julia          Rshs Girls-WY        2:54.08    2:58.57        
      40.23   46.75   47.19   44.40                                
  8 France, Hailey         GRV                  3:10.41   x3:05.15        
      38.48   47.95   50.50   48.22                                
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
  Pool R 11D: P 2:15.44   9/16/2017 Jenny Holwell, CAMELS                      
   Sch R 11D: S 2:15.31        2003 Lauren Jensen, Green River                 
                2:33.50  Q4A
                2:43.00  Q3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sanders, Sydni         GRV                       NT    2:28.12 Q4A    
      30.17   37.32   46.21   34.42                                
  2 Buzarde, Rachel        EVN                  2:37.97    2:34.96 Q3A    
      32.48   36.76   51.84   33.88                                
  3 Buzarde, Heather       EVN                  2:35.78    2:39.95 Q3A    
      35.83   40.67   47.06   36.39                                
  4 Gavin, Haylie          GRV                  2:51.58    2:52.21        
      37.65   42.97   51.06   40.53                                
 -- Bowen, Josephine       GRV                  3:19.89         DQ        
      46.87   48.45 1:03.70   45.07                                
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  Pool R 11D: P 24.47        2017 Sammy Geyer, Cheyenne Central                
   Sch R 11D: S 24.52        2016 Avery Otto, Green River                      
                28.00  Q4A
                28.25  Q3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Robinson-Kim, Abi      Rshs Girls-WY          25.20      25.68 Q4A    
  2 Lee, Lauren            GRV                    27.07      27.42 Q4A    
  3 Lauze, Alexa           GRV                    27.91      27.87 Q4A    
  4 Young, Madi            GRV                    29.82      27.88 Q4A    
  5 Camphouse, McKinze     EVN                    28.10      28.04 Q3A    
  6 Roper, Jocelyn         EVN                    30.10      28.15 Q3A    
  7 Merrick, Adrienne      GRV                    28.54      28.50        
  8 Moser, Leah            Rshs Girls-WY          28.49      28.72        
  9 Parker, Laura          Rshs Girls-WY          27.65      28.75        
 10 Rocha, Modesta         GRV                    29.62     x29.31        
 11 Bentley, Patience      GRV                    27.85     x29.34        
 12 Haselhuhn, Holly       Rshs Girls-WY          29.87      29.43        
 13 Miller, Payton         Rshs Girls-WY          29.30     x29.57        
 14 Walker, Kiley          Rshs Girls-WY          29.78     x29.69        
 15 Potter, Kori           EVN                    31.59      30.47        
 16 Spartz, Amaya          GRV                    30.31     x30.49        
 17 Moritz, Cherylann      GRV                    31.37     x30.57        
 18 Blalock, Bailey        Rshs Girls-WY          31.89     x30.74        
 18 Mann, Kodee            Rshs Girls-WY          31.67     x30.74        
 20 Seiller, Kelcee        GRV                    31.95     x31.74        
 21 White, Natalie         GRV                    31.19     x31.82        
 22 Gardea, Delaney        GRV                    31.67     x32.08        
 23 Potter, Stormy         EVN                    34.68      33.01        
 24 Gomez, Cassidy         GRV                    33.81     x33.27        
 25 Pankowski, Madison     Rshs Girls-WY          34.76     x33.39        
 26 Brown, Kadynce         Rshs Girls-WY          35.97     x34.31        
 27 Keelin, Celeste        Rshs Girls-WY          34.71     x34.97        
 28 Hill, Kadence          Rshs Girls-WY          30.94     x35.84        
 29 Phillips, Ellie        GRV                    40.30     x36.38        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
  Pool R 11D: P 219.10   9/17/2015 A. Lange, Rock Springs                      
   Sch R 11D: S 266.57        1997 T. Walker, Green River                      
                270.00  Q4A
                246.00  Q3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vasa, Megahn           Rshs Girls-WY         295.35     185.10        
  2 Ruiz, Myla             Rshs Girls-WY         259.10     172.45        
  3 Rall, Enshawntae       Rshs Girls-WY         276.95     146.90        
  4 Jensen, Alison         Rshs Girls-WY         239.50     144.85        
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
  Pool R 11D: P 58.88   9/14/2016 Avery Otto, GRV                              
   Sch R 11D: S 57.32        2017 A.Otto, Green River                          
              1:11.50  Q4A
              1:17.00  Q3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Butcher, Chloe         Rshs Girls-WY             NT    1:12.83 Q3A    
      33.23   39.60                                                
  2 Davis, Marie           EVN                  1:12.49    1:15.80 Q3A    
      33.16   42.64                                                
  3 Roper, Jocelyn         EVN                  1:14.72    1:16.59 Q3A    
      33.78   42.81                                                
  4 Brown, Kadynce         Rshs Girls-WY        1:31.41    1:31.43        
      41.13   50.30                                                
  5 Keelin, Celeste        Rshs Girls-WY        1:38.10    1:35.81        
      42.71   53.10                                                
  6 Phillips, Ellie        GRV                  1:46.81    1:48.22        
      50.60   57.62                                                
  7 Bauman, Julia          Rshs Girls-WY        1:49.65    1:56.24        
      54.39 1:01.85                                                
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
  Pool R 11D: P 53.74    9/2/2018 Piper Carroll, Sheridan                      
   Sch R 11D: S 54.54        1994 T. Hodo, Green River                         
              1:01.00  Q4A
              1:04.00  Q3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Lauren         GRV                    56.84    1:00.02 Q4A    
      28.35   31.67                                                
  2 Young, Madi            GRV                  1:01.32    1:00.37 Q4A    
      28.87   31.50                                                
  3 Olsen, Kaycee          GRV                  1:00.10    1:01.35 Q3A    
      28.68   32.67                                                
  4 Fernandez, Addy        EVN                  1:01.85    1:01.96 Q3A    
      29.89   32.07                                                
  5 Mandros, Jarin         GRV                  1:04.09    1:02.25 Q3A    
      28.84   33.41                                                
  6 Foerster, Sarah        GRV                  1:02.51   x1:02.96 Q3A    
      30.45   32.51                                                
  7 Beachell, Annellie     EVN                  1:03.21    1:03.79 Q3A    
      30.69   33.10                                                
  8 Foerster, Emily        GRV                  1:04.25   x1:04.69        
      30.73   33.96                                                
  9 Bentley, Patience      GRV                  1:04.98   x1:05.29        
      31.18   34.11                                                
 10 Rocha, Modesta         GRV                  1:07.47   x1:05.44        
      31.33   34.11                                                
 11 Moffatt, Merika        GRV                  1:03.80   x1:06.55        
      30.09   36.46                                                
 12 Moritz, Cherylann      GRV                  1:06.53   x1:07.65        
      32.92   34.73                                                
 13 Spartz, Amaya          GRV                  1:06.42   x1:08.26        
      32.60   35.66                                                
 14 Mann, Kodee            Rshs Girls-WY        1:12.76    1:09.06        
      32.61   36.45                                                
 15 White, Natalie         GRV                  1:10.45   x1:10.79        
      33.34   37.45                                                
 16 Magana, Jadin          GRV                  1:17.73   x1:12.29        
      33.26   39.03                                                
 17 Potter, Stormy         EVN                  1:17.47    1:15.58        
      35.75   39.83                                                
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
  Pool R 11D: P 5:21.41   9/16/2017 Olivia McPherson, Laramie                  
   Sch R 11D: S 5:22.37        2008 M. Schumacher, Green River                 
                6:10.00  Q4A
                6:38.00  Q3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lauze, Alexa           GRV                  5:31.47    5:37.65 Q4A    
      27.58   31.71   33.68   34.73   35.41   35.43   35.45   35.99
      35.00   32.67                                                
  2 Munoz, Lillian         GRV                  5:53.32    5:47.52 Q4A    
      29.74   33.39   34.44   35.54   36.15   36.58   36.74   36.34
      35.70   32.90                                                
  3 Jensen, Ashley         GRV                  6:01.76    6:11.29 Q3A    
      30.59   37.41   38.67   38.81   38.55   38.53   37.78   37.50
      37.60   35.85                                                
  4 Buzarde, Heather       EVN                  6:26.50    6:11.47 Q3A    
      30.87   36.20   39.08   39.32   38.22   38.50   37.73   37.95
      37.94   35.66                                                
  5 Phillips, Brooke       EVN                  6:11.76    6:17.86 Q3A    
      32.44   36.43   38.72   38.76   39.62   38.77   39.17   39.26
      38.08   36.61                                                
  6 Seiller, Kelcee        GRV                  6:54.88    7:02.95        
      33.77   39.41   42.53   43.25   43.89   44.39   44.58   44.29
      44.59   42.25                                                
  7 France, Hailey         GRV                  8:29.82   x8:06.98        
      41.07   47.78   50.76   50.12                   48.93   49.56
      49.61   48.01                                                
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
  Pool R 11D: P 1:42.83    9/2/2017 Laramie, Laramie                           
   Sch R 11D: S 1:42.08        2017 Green River, Green River                   
                         A. Otto, A Jensen, L Lee, S Sanders               
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green River High School  'A'                1:46.57    1:51.83        
       29.66    28.00    26.95    27.22                                    
  2 Rock Springs High School-WY  'A'            1:51.96    1:53.33        
     1) Moser, Leah                     2) Haselhuhn, Holly               
     3) Parker, Laura                   4) Robinson-Kim, Abi              
       29.13    30.37    28.46    25.37                                    
  3 Evanston High School  'A'                   1:55.39    1:57.08        
     1) Camphouse, McKinzey             2) Potter, Kori                   
     3) Davis, Marie                    4) Fernandez, Addy                
       28.27    30.44    29.20    29.17                                    
  4 Evanston High School  'B'                   1:59.36   x1:58.76        
     1) Buzarde, Heather                2) Potter, Stormy                 
     3) Roper, Jocelyn                  4) Buzarde, Rachel                
       28.55    34.00    29.74    26.47                                    
  5 Green River High School  'D'                     NT   x2:03.59        
       27.28    33.23    30.62    32.46                                    
  6 Green River High School  'B'                     NT   x2:07.11        
       29.24    35.34    30.72    31.81                                    
  7 Green River High School  'C'                     NT   x2:11.71        
       31.40    32.75    34.43    33.13                                    
  8 Rock Springs High School-WY  'C'                 NT   x2:17.69        
       30.86    35.34    36.12    35.37                                    
  9 Rock Springs High School-WY  'B'                 NT   x2:21.42        
     1) Rall, Enshawntae                2) Jensen, Alison                 
     3) Ruiz, Myla                      4) Bauman, Julia                  
       31.14    34.78    38.50    37.00                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
  Pool R 11D: P 1:01.14    9/1/2018 Jadyn Mullikin, Sheridan                   
   Sch R 11D: S   59.48        2017 Lauren Jensen, Green River                 
                1:09.00  Q4A
                1:13.00  Q3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buzarde, Rachel        EVN                  1:10.89    1:08.83 Q4A    
      33.04   35.79                                                
  2 Jensen, Ashley         GRV                  1:12.55    1:09.80 Q3A    
      33.08   36.72                                                
  3 Lee, Lauren            GRV                  1:12.70    1:10.36 Q3A    
      34.22   36.14                                                
  4 Foerster, Sarah        GRV                  1:12.02    1:11.88 Q3A    
      35.00   36.88                                                
  5 Camphouse, McKinze     EVN                  1:12.04    1:12.42 Q3A    
      35.12   37.30                                                
  6 Olsen, Kaycee          GRV                  1:08.18    1:13.51        
      35.18   38.33                                                
  7 Butcher, Chloe         Rshs Girls-WY             NT    1:13.80        
      36.00   37.80                                                
  8 Davis, Marie           EVN                  1:16.97    1:18.43        
      37.45   40.98                                                
  9 Gavin, Haylie          GRV                  1:18.84   x1:19.42        
      38.80   40.62                                                
 10 Merrick, Adrienne      GRV                  1:17.85   x1:21.04        
      38.12   42.92                                                
 11 Hill, Kadence          Rshs Girls-WY        1:31.01    1:32.27        
      44.61   47.66                                                
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
  Pool R 11D: P 1:07.79   9/14/2016 Jenny B Holwell, CAMELS                    
   Sch R 11D: S 1:06.67    9/1/2018 Hailey Uhrig, Green River                  
                1:19.00  Q4A
                1:22.50  Q3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Munoz, Lillian         GRV                  1:09.48    1:09.44 Q4A    
      33.12   36.32                                                
  2 Uhrig, Hailey          GRV                  1:06.67    1:09.48 Q4A    
      31.91   37.57                                                
  3 Walker, Kiley          Rshs Girls-WY        1:19.90    1:18.76 Q4A    
      36.73   42.03                                                
  4 Fernandez, Addy        EVN                  1:22.06    1:19.25 Q3A    
      37.26   41.99                                                
  5 Miller, Payton         Rshs Girls-WY        1:17.66    1:20.13 Q3A    
      37.64   42.49                                                
  6 Comstock, Kia          Rshs Girls-WY        1:22.15    1:22.89        
      37.92   44.97                                                
  7 Moffatt, Merika        GRV                  1:23.82    1:23.88        
      38.87   45.01                                                
  8 Potter, Kori           EVN                  1:30.84    1:25.67        
      39.96   45.71                                                
  9 Gardea, Delaney        GRV                  1:36.18    1:32.94        
      44.23   48.71                                                
 10 Gomez, Cassidy         GRV                  1:35.05   x1:34.19        
      43.26   50.93                                                
 11 Blalock, Bailey        Rshs Girls-WY        1:36.37    1:35.17        
      43.78   51.39                                                
 12 Pankowski, Madison     Rshs Girls-WY        1:38.80   x1:39.46        
      47.30   52.16                                                
 13 Bowen, Josephine       GRV                  1:49.81   x1:55.87        
      52.98 1:02.89                                                
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
  Pool R 11D: P 3:45.70    9/2/2017 Sheridan, Sheridan                         
                         P. Carroll, M. Green, P. Robison, T. Baldacci     
   Sch R 11D: S 3:49.10        2018 Green River, Green River                   
                         L. Jensen, L. Lee, A. Lauze, S. Sanders           
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green River High School  'A'                3:49.10    4:09.10        
       29.02  1:01.55    30.59  1:01.09    30.57  1:05.76    28.72  1:00.70
  2 Evanston High School  'A'                   4:11.24    4:16.34        
     1) Fernandez, Addy                 2) Phillips, Brooke               
     3) Camphouse, McKinzey             4) Buzarde, Rachel                
       32.36  1:08.41    31.06  1:06.25    29.59  1:02.18    28.10    59.50
  3 Evanston High School  'B'                   4:13.24   x4:22.29        
     1) Beachell, Annellie              2) Buzarde, Heather               
     3) Roper, Jocelyn                  4) Davis, Marie                   
     2:43.20                                                 30.96  1:05.69
  4 Rock Springs High School-WY  'A'            3:47.09    4:23.61        
     1) Moser, Leah                     2) Haselhuhn, Holly               
     3) Parker, Laura                   4) Walker, Kiley                  
       31.86  1:06.76    31.62  1:05.70    29.12  1:03.65    31.32  1:07.50
  5 Green River High School  'B'                     NT   x4:27.46        
                                                             15.48    58.85
  6 Rock Springs High School-WY  'B'                 NT   x4:59.13        
     1) Bauman, Julia                   2) Blalock, Bailey                
     3) Brown, Kadynce                  4) Butcher, Chloe                 
     2:38.99                                                 30.02  1:03.37