Licensed to Lander Valley High School

                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 9/22/2017 06:34 PM

                       Lander Riverton Dual - 9/22/2017                        

                                    Results                                    

 

Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    School                                         Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Lander  'A'                                 2:01.34    2:01.93        

     1) Kulow, Maria                    2) Aadahl, Carina                 

     3) Lilygren, McKenzie              4) Hamilton, Abby                 

       30.03    34.55    29.83    27.52                                    

  2 Rhs Girls' Swimming and Diving-WY  'A'      2:02.95    2:03.57        

     1) Gopp, Kaylie                    2) Lewis, Jordan                  

     3) Dike, Josie                     4) Treber, Aspen                  

       31.70    35.04    29.01    27.82                                    

  3 Lander  'B'                                 2:06.00    2:11.51        

     1) McPherson, Kristen              2) Stigers, McKella               

     3) Platz, Li                       4) Harms, Anja                    

       34.36    36.77    32.29    28.09                                    

  4 Lander  'C'                                      NT   x2:20.16        

     1) Firth, Sierra                   2) Bautz, Jenny                   

     3) Harris, Noelle                  4) Womack, Meann                  

       39.09    38.17    32.35    30.55                                    

  5 Rawlins High School-WY  'A'                 2:15.89    2:23.13        

     1) McDaniel, Kaitlin 17            2) Johansson, Kysa 17             

     3) Skinner, Sierra Jo 15           4) Paulsen, Whitney 16            

       36.86    38.14    38.53    29.60                                    

  6 Rhs Girls' Swimming and Diving-WY  'B'      2:35.86    2:37.78        

     1) Smith, Cheyenne                 2) Wildcat, Jazmine               

     3) Healy, Meeghan                  4) Jordan, Syonia                 

       43.52    45.31    45.68    23.27                                    

 

Event 2  Girls 200 Yard Freestyle

===============================================================================

        2:23.50  3A

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Gose, Lily             LAN                  2:15.84    2:17.09 3A     

      29.85   35.05   36.48   35.71                                

  2 McConnell, Kiley       LAN                  2:28.19    2:21.96 3A     

      31.88   36.99   38.48   34.61                                

  3 Shepard, Haili      17 Lady Outlaws-WY      2:35.79    2:29.10        

      32.33   36.49   40.20   40.08                                

  4 Schoel, DeNae       16 Lady Outlaws-WY      2:40.26    2:39.53        

      35.48   40.32   42.57   41.16                                

  5 Bald Eagle, Shayli     LAN                  2:42.78    2:40.11        

      35.18   40.41   42.94   41.58                                

  6 McPherson, Kristen     LAN                  2:41.58   x2:41.25        

      35.41   40.90   43.16   41.78                                

  7 Bryan, Cheyenne        Rhs Girls-WY         2:48.67    2:47.21        

      38.43   42.34   44.49   41.95                                

  8 Arnold, Alyssa      14 Lady Outlaws-WY      2:53.94    2:51.01        

      39.25   43.64   45.68   42.44                                

  9 Romero, Alexandrea  16 Lady Outlaws-WY      3:27.25   x3:23.80        

      43.39   50.92   55.58   53.91                                

 10 Russell, Cheyenne   14 Lady Outlaws-WY      3:07.65   x3:24.93        

      43.54   52.25   53.88   55.26                                

 11 Thill, Destiny      14 Lady Outlaws-WY      3:35.86   x3:30.57        

      49.20   53.74   53.19   54.44                                

 

Event 3  Girls 200 Yard IM

===============================================================================

        2:44.00  3A

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Fowler, Olivia         LAN                  2:27.42    2:27.99 3A     

      31.85   35.07   46.90   34.17                                

  2 Aadahl, Carina         LAN                  2:34.45    2:30.71 3A     

      35.27   40.42   39.74   35.28                                

  3 Harris, Noelle         LAN                  2:42.41    2:42.22 3A     

      35.31   41.78   49.32   35.81                                

  4 Hamilton, Abby         LAN                  2:44.07   x2:45.42        

      36.16   44.60   47.25   37.41                                

  5 Johansson, Kysa     17 Lady Outlaws-WY      2:48.71    2:48.62        

      35.82   46.08   48.69   38.03                                

  6 Gardner, Katelynn   14 Lady Outlaws-WY      3:52.48    3:55.89        

      55.34   58.13 1:11.17   51.25                                

 -- Porter, Emily       15 Lady Outlaws-WY           NT         DQ        

      50.00   55.41 1:26.45   43.53                                

 -- Gopp, Kaylie           Rhs Girls-WY         2:30.46         DQ        

      32.88   41.27   49.83   37.11                                

 

Event 4  Girls 50 Yard Freestyle

===============================================================================

          28.50  3A

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Kulow, Maria           LAN                    27.12      26.97 3A     

  2 Fehringer, Molly       LAN                    27.54      27.42 3A     

  3 Jordan, Syonia         Rhs Girls-WY           29.42      28.78        

  4 Treber, Aspen          Rhs Girls-WY           28.98      28.89        

  5 Cecrle, Becky          LAN                    28.35      28.99        

  6 McPherson, Makayla     LAN                    29.41     x29.29        

  7 Stigers, Andrea        LAN                    28.73     x29.77        

  8 McMullen, Baley     17 Lady Outlaws-WY        30.57      30.07        

  9 Platz, Li              LAN                    29.61     x30.15        

 10 Womack, Meann          LAN                    31.09     x30.54        

 11 Stigers, McKella       LAN                    31.44     x30.59        

 12 Ridgley, Winter        Rhs Girls-WY           31.65      31.11        

 12 Firth, Sierra          LAN                    31.98     x31.11        

 14 Pierson, Elizabeth     Rhs Girls-WY           32.23     x31.78        

 15 Skinner, Sierra Jo  15 Lady Outlaws-WY        31.09      31.79        

 16 Bautz, Jenny           LAN                    33.13     x32.63        

 17 Healy, Meeghan         Rhs Girls-WY           32.54     x33.36        

 18 Smith, Sheridan        Rhs Girls-WY           33.94     x34.81        

 19 Wildcat, Jazmine       Rhs Girls-WY           35.47     x34.96        

 20 Laird, Lillian      14 Lady Outlaws-WY        37.83      36.92        

 21 Sisneros, Quirinit     Rhs Girls-WY           36.85     x37.66        

 22 Hiatt, Mary            Rhs Girls-WY           43.00     x41.59        

 23 Vroman, Dacey          Rhs Girls-WY           41.60     x41.98        

 24 Hiatt, Betty           Rhs Girls-WY           42.76     x43.11        

 25 Walker, Sarah          LAN                    40.86     x43.20        

 26 Thill, Destiny      14 Lady Outlaws-WY        43.34     x46.42        

 27 Tate, Madeline         Rhs Girls-WY           54.37     x54.17        

 

Event 5  Girls 1 mtr Diving

===============================================================================

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Fontaine, Lauren       LAN                   309.50     208.35        

  2 Dike, Josie            Rhs Girls-WY          198.95     186.35        

  3 Cox, Avery             LAN                   257.50     174.70        

  4 Shepard, Haili      17 Lady Outlaws-WY       158.55     162.00        

  5 Pierson, Elizabeth     Rhs Girls-WY          157.25     154.15        

  6 Baron, Anne            LAN                   151.95     148.60        

  7 Penman, Madison     17 Lady Outlaws-WY       154.05     147.50        

  8 Vroman, Dacey          Rhs Girls-WY          122.90     131.30        

  9 Kelley, Jordan      15 Lady Outlaws-WY       106.30     121.15        

 10 Cole, Stasja           LAN                   135.40    x118.70        

 11 Smith, Cheyenne        Rhs Girls-WY           93.45     x98.40        

 

Event 6  Girls 100 Yard Butterfly

===============================================================================

        1:17.50  3A

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Gose, Lily             LAN                  1:11.33    1:08.52 3A     

      30.92   37.60                                                

  2 Fowler, Olivia         LAN                  1:10.84    1:09.37 3A     

      34.16   35.21                                                

  3 Lewis, Jordan          Rhs Girls-WY         1:11.00    1:13.46 3A     

      33.95   39.51                                                

  4 McDaniel, Kaitlin   17 Lady Outlaws-WY      1:18.11    1:16.98 3A     

      35.20   41.78                                                

  5 Jordan, Syonia         Rhs Girls-WY         1:18.17    1:20.42        

      35.33   45.09                                                

  6 Paulsen, Whitney    16 Lady Outlaws-WY      1:38.41    1:31.29        

      41.15   50.14                                                

  7 Laird, Lillian      14 Lady Outlaws-WY      1:37.40    1:36.63        

      43.11   53.52                                                

 

Event 7  Girls 100 Yard Freestyle

===============================================================================

        1:04.25  3A

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Gopp, Kaylie           Rhs Girls-WY         1:00.96      59.51 3A     

      28.84   30.67                                                

  2 Lilygren, McKenzie     LAN                    59.39    1:00.44 3A     

      29.02   31.42                                                

  3 Treber, Aspen          Rhs Girls-WY         1:03.15    1:02.33 3A     

      30.34   31.99                                                

  4 Harms, Anja            LAN                  1:04.45    1:03.80 3A     

      30.50   33.30                                                

  5 Johansson, Kysa     17 Lady Outlaws-WY      1:03.95    1:03.91 3A     

      29.36   34.55                                                

  6 McPherson, Makayla     LAN                  1:05.51    1:04.01 3A     

      30.31   33.70                                                

  7 Harris, Noelle         LAN                  1:04.71   x1:07.06        

      32.02   35.04                                                

  8 Ridgley, Winter        Rhs Girls-WY         1:10.96    1:07.66        

      32.61   35.05                                                

  9 Stigers, Andrea        LAN                  1:06.24   x1:08.26        

      32.30   35.96                                                

 10 Skinner, Sierra Jo  15 Lady Outlaws-WY      1:11.28    1:12.00        

      33.90   38.10                                                

 11 McPherson, Kristen     LAN                  1:11.24   x1:12.29        

      34.05   38.24                                                

 12 Womack, Meann          LAN                  1:19.09   x1:13.06        

      36.53   36.53                                                

 13 Bald Eagle, Shayli     LAN                  1:14.52   x1:14.59        

      34.92   39.67                                                

 14 Baron, Anne            LAN                  1:18.11   x1:14.69        

      35.48   39.21                                                

 15 Smith, Sheridan        Rhs Girls-WY         1:17.94   x1:18.10        

      37.73   40.37                                                

 16 Baldwin, Brooke     15 Lady Outlaws-WY      1:27.33    1:25.55        

      40.94   44.61                                                

 17 Flint, Grace           LAN                  1:40.40   x1:32.03        

      46.06   45.97                                                

 18 Sisneros, Quirinit     Rhs Girls-WY         1:23.37   x1:37.93        

      42.42   55.51                                                

 19 Walker, Sarah          LAN                  1:36.76   x1:38.35        

      46.36   51.99                                                

 

Event 8  Girls 500 Yard Freestyle

===============================================================================

        6:41.00  3A

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 McConnell, Kiley       LAN                  7:54.19    6:40.78 3A     

      34.87   38.80   40.90   42.95   40.27   41.53   42.42   41.44

      41.75   35.85                                                

  2 Fehringer, Molly       LAN                  7:08.74    6:45.24        

      32.14   38.29   40.61   40.63   42.07   42.25   42.84   43.85

      43.06   39.50                                                

  3 Firth, Sierra          LAN                  6:52.91    6:51.36        

      34.19   40.95   41.60   42.45   42.31   43.02   42.82   42.26

      42.43   39.33                                                

  4 Hamilton, Abby         LAN                  7:14.26   x7:18.11        

      36.98   41.95   43.44   44.03   45.20   45.93   46.08   46.09

      45.75   42.66                                                

  5 Healy, Meeghan         Rhs Girls-WY              NT    7:24.98        

      37.87   43.71   44.40   45.35   45.41   46.50   47.36   45.96

      46.02   42.40                                                

  6 Bryan, Cheyenne        Rhs Girls-WY         7:32.20    7:47.22        

      38.52   44.76   47.48   48.01   48.52   48.72   48.54   49.65

      47.95   45.07                                                

  7 Arnold, Alyssa      14 Lady Outlaws-WY      8:06.65    7:52.55        

      40.66   46.66   47.96   48.91   49.14   48.87                

              45.50                                                

  8 Porter, Emily       15 Lady Outlaws-WY      8:12.04    8:04.06        

      43.00   49.17   50.05   49.13   49.39   49.46   49.24   50.51

      49.77   44.34                                                

  9 Gardner, Katelynn   14 Lady Outlaws-WY      8:54.14    8:58.48        

      48.75   52.12   54.53   54.24   55.89   55.82   57.01   55.22

      55.06   49.84                                                

 10 Russell, Cheyenne   14 Lady Outlaws-WY      8:48.59   x8:59.86        

      44.13   52.18   55.38   54.57   56.14   58.58   56.44   55.26

      56.33   50.85                                                

 

Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    School                                         Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Rhs Girls' Swimming and Diving-WY  'A'      1:51.95    1:48.89        

     1) Gopp, Kaylie                    2) Treber, Aspen                  

     3) Lewis, Jordan                   4) Dike, Josie                    

       27.27    28.08    27.90    25.64                                    

  2 Lander  'A'                                 1:49.34    1:49.07        

     1) Cox, Avery                      2) Fehringer, Molly               

     3) Fowler, Olivia                  4) Hamilton, Abby                 

       27.59    27.65    26.61    27.22                                    

  3 Lander  'B'                                 1:52.00    1:58.71        

     1) Gose, Lily                      2) Harms, Anja                    

     3) Harris, Noelle                  4) McConnell, Kiley               

       28.04    28.40    30.82    31.45                                    

  4 Rawlins High School-WY  'A'                 1:57.26    2:00.40        

     1) McDaniel, Kaitlin 17            2) Schoel, DeNae 16               

     3) Paulsen, Whitney 16             4) Shepard, Haili 17              

       29.37    31.40    31.06    28.57                                    

  5 Lander  'C'                                      NT   x2:12.59        

     1) Bald Eagle, Shaylissa           2) Baron, Anne                    

     3) Bautz, Jenny                    4) Firth, Sierra                  

       34.23    32.85    32.77    32.74                                    

  6 Rhs Girls' Swimming and Diving-WY  'B'      2:09.90    2:18.55        

     1) Smith, Sheridan                 2) Wildcat, Jazmine               

     3) Bryan, Cheyenne                 4) Ridgley, Winter                

       35.01    34.84    37.79    30.91                                    

  7 Lander  'D'                                      NT   x2:25.89        

     1) Flint, Grace                    2) Womack, Meann                  

     3) Stigers, Andrea                 4) Walker, Sarah                  

       49.55    22.15    29.79    44.40                                    

 

Event 10  Girls 100 Yard Backstroke

===============================================================================

        1:14.00  3A

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Lilygren, McKenzie     LAN                  1:07.24    1:07.53 3A     

      32.96   34.57                                                

  2 Dike, Josie            Rhs Girls-WY         1:09.00    1:08.73 3A     

      33.33   35.40                                                

  3 Cecrle, Becky          LAN                  1:10.16    1:13.13 3A     

      35.41   37.72                                                

  4 Cox, Avery             LAN                  1:12.77    1:13.58 3A     

  5 Aadahl, Carina         LAN                  1:13.62   x1:14.49        

      37.17   37.32                                                

  6 Platz, Li              LAN                  1:14.95   x1:15.17        

      36.24   38.93                                                

  7 McMullen, Baley     17 Lady Outlaws-WY      1:33.52    1:25.41        

      40.87   44.54                                                

  8 Cole, Stasja           LAN                  1:28.47   x1:25.75        

      42.42   43.33                                                

  9 Smith, Cheyenne        Rhs Girls-WY         1:33.08    1:35.01        

      45.56   49.45                                                

 10 Baldwin, Brooke     15 Lady Outlaws-WY      1:44.21    1:45.93        

      51.02   54.91                                                

 11 Romero, Alexandrea  16 Lady Outlaws-WY      1:54.02    1:55.42        

      54.45 1:00.97                                                

 

Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

        1:22.65  3A

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Kulow, Maria           LAN                  1:19.26    1:19.38 3A     

      38.70   40.68                                                

  2 Lewis, Jordan          Rhs Girls-WY         1:16.83    1:19.67 3A     

      38.62   41.05                                                

  3 Stigers, McKella       LAN                  1:21.92    1:23.37        

      39.41   43.96                                                

  4 Bautz, Jenny           LAN                  1:25.04    1:23.62        

      39.73   43.89                                                

  5 Schoel, DeNae       16 Lady Outlaws-WY      1:30.15    1:27.79        

      41.20   46.59                                                

  6 McDaniel, Kaitlin   17 Lady Outlaws-WY      1:26.98    1:27.89        

      41.15   46.74                                                

  7 Harms, Anja            LAN                  1:28.78   x1:31.87        

      44.06   47.81                                                

  8 Paulsen, Whitney    16 Lady Outlaws-WY      1:43.07    1:38.50        

      46.56   51.94                                                

  9 Wildcat, Jazmine       Rhs Girls-WY         1:37.87    1:38.74        

      46.69   52.05                                                

 10 Kelley, Jordan      15 Lady Outlaws-WY      1:48.83   x1:46.34        

      49.53   56.81                                                

 

Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    School                                         Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Lander  'A'                                 3:58.34    4:02.01        

     1) Lilygren, McKenzie              2) Fowler, Olivia                 

     3) Cox, Avery                      4) Kulow, Maria                   

       29.74  1:01.40    27.62    57.91    29.70  1:04.63    27.71    58.07

  2 Lander  'B'                                 4:10.00    4:18.05        

     1) Gose, Lily                      2) McConnell, Kiley               

     3) Fehringer, Molly                4) Aadahl, Carina                 

       29.27  1:01.29    31.85  1:07.49    29.82  1:04.88    31.34  1:04.39

  3 Rawlins High School-WY  'A'                 4:28.49    4:38.32        

     1) Shepard, Haili 17               2) Skinner, Sierra Jo 15          

     3) McMullen, Baley 17              4) Johansson, Kysa 17             

       30.56  1:04.76    34.77  1:14.91    33.56  1:10.94    30.67  1:07.71

  4 Rhs Girls' Swimming and Diving-WY  'A'      4:40.35    4:51.53        

     1) Ridgley, Winter                 2) Smith, Sheridan                

     3) Healy, Meeghan                  4) Jordan, Syonia                 

       32.38  1:07.59    36.77  1:20.90    36.56  1:17.90    30.97  1:05.14