Licensed to Lander Valley High School

                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/7/2017 02:19 PM

                      Lander Jackson Scramble - 10/7/2017                      

                   All relays are deck-seeded and exhibition                   

                                    Results                                    

 

Event 2  Girls 200 Yard Freestyle

===============================================================================

        2:15.00  4A

        2:23.50  3A

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Fowler, Olivia         LAN                  2:08.69    2:07.90 4A       6  

      29.39   32.21   33.06   33.24                                

  2 Kulow, Maria           LAN                  2:06.66    2:09.82 4A       4  

      30.51   32.68   33.51   33.12                                

 

Event 3  Girls 200 Yard IM

===============================================================================

        2:34.00  4A

        2:44.00  3A

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  3 Gose, Lily             LAN                  2:34.56    2:36.75 3A       3  

      32.75   40.26   46.83   36.91                                

  4 Harris, Noelle         LAN                  2:42.22    2:41.65 3A       2  

      33.84   41.60   48.94   37.27                                

  5 Harms, Anja            LAN                  2:47.43   x2:43.36 3A     

      35.57   39.76   52.41   35.62                                

  7 McPherson, Kristen     LAN                  2:57.99   x3:01.88        

      42.93   43.11   54.62   41.22                                

 

Event 4  Girls 50 Yard Freestyle

===============================================================================

          28.00  4A

          28.50  3A

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Zarate, Andrea         Broncs                 26.10      27.06 4A       6  

  5 Fehringer, Molly       LAN                    27.42      27.85 4A       1  

  8 McConnell, Kiley       LAN                    29.68     x29.16        

  9 Robins, Emilee         LAN                    28.27     x29.41        

 

Event 5  Girls 1 mtr Diving

===============================================================================

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Wolf, Tori             Broncs                198.70     203.45          6  

  5 Cecrle, Becky          LAN                   142.10    x159.25        

 

Event 6  Girls 100 Yard Butterfly

===============================================================================

        1:12.00  4A

        1:17.50  3A

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  2 Harris, Noelle         LAN                  1:16.68    1:13.70 3A       4  

      34.23   39.47                                                

  3 McPherson, Makayla     LAN                  1:13.83    1:13.92 3A       3  

      34.42   39.50                                                

 

Event 7  Girls 100 Yard Freestyle

===============================================================================

        1:01.00  4A

        1:04.25  3A

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Gose, Lily             LAN                  1:01.21    1:00.45 4A       6  

      28.87   31.58                                                

  4 Fehringer, Molly       LAN                  1:03.50    1:02.77 3A       2  

      29.29   33.48                                                

  5 Harms, Anja            LAN                  1:03.34    1:04.27          1  

      30.24   34.03                                                

 

Event 8  Girls 500 Yard Freestyle

===============================================================================

        6:10.00  4A

        6:41.00  3A

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Kulow, Maria           LAN                  5:46.89    5:43.32 4A       6  

      30.78   33.95   34.15   34.63   34.80   35.25   35.00   35.73

      35.18   33.85                                                

  2 Fowler, Olivia         LAN                  5:51.53    5:50.88 4A       4  

      30.91   34.62   34.74   35.33   36.39   36.26   35.95   35.70

      35.43   35.55                                                

 

Event 10  Girls 100 Yard Backstroke

===============================================================================

        1:09.00  4A

        1:14.00  3A

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  1 Zarate, Andrea         Broncs               1:08.48    1:07.22 4A       6  

      32.48   34.74                                                

  3 McPherson, Makayla     LAN                  1:10.96    1:10.76 3A       3  

      34.38   36.38                                                

  5 McPherson, Kristen     LAN                  1:13.84    1:13.16 3A       1  

      36.34   36.82                                                

  6 Cecrle, Becky          LAN                  1:10.16    1:13.46 3A     

      35.01   38.45                                                

 

Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

        1:19.00  4A

        1:22.65  3A

    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 

===============================================================================

  3 McConnell, Kiley       LAN                  1:16.74    1:15.81 4A       3  

      36.11   39.70                                                

  6 Robins, Emilee         LAN                  1:23.00    1:21.00 3A       1  

      37.65   43.35