Licensed to Lander Valley High School
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 9/29/2017 05:56 PM
                         Lander Cody Dual - 9/29/2017                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                 1:59.45    2:04.08          8  
     1) Kulow, Maria                    2) McConnell, Kiley               
     3) Lilygren, McKenzie              4) Cox, Avery                     
       30.82    35.91    30.52    26.83                                    
  2 Lander  'B'                                 1:59.46    2:04.30          4  
     1) Fowler, Olivia                  2) Hamilton, Abby                 
     3) Platz, Li                       4) Fehringer, Molly               
       31.03    34.61    31.68    26.98                                    
  3 Lander  'C'                                 2:02.00   x2:12.55        
     1) Cecrle, Becky                   2) Aadahl, Carina                 
     3) McPherson, Makayla              4) Stigers, Andrea                
       35.28    34.58    32.85    29.84                                    
  4 Cody High School  'A'                       2:11.56    2:13.49          2  
     1) Boysen, Megan                   2) Allred, Brylee                 
     3) Morgenweck, Holly               4) Rosenbaum, Marissa             
       32.29    38.82    33.63    28.75                                    
  5 Lander  'E'                                      NT   x2:29.61        
     1) Logan, Madeline                 2) Bautz, Jenny                   
     3) Baron, Anne                     4) Firth, Sierra                  
       39.94    38.79    39.18    31.70                                    
  6 Cody High School  'B'                            NT    2:42.82        
     1) Selby, Accalia                  2) Cook, Emma                     
     3) Vaughn, Cassidy                 4) Dominick, ME                   
       42.31    42.67    44.99    32.85                                    
  7 Lander  'F'                                      NT   x2:44.05        
     1) Cole, Stasja                    2) Womack, Meann                  
     3) Winn, Krysten                   4) Remer, Mikayla                 
       41.20    46.83    39.52    36.50                                    
 -- Lander  'D'                                      NT         DQ        
     1) McPherson, Kristen              2) Stigers, McKella               
     3) Harris, Noelle                  4) Bald Eagle, Shaylissa          
       34.98    38.24    34.01    34.65                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:23.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boysen, Megan          COD                  2:19.48    2:19.13 3A       6  
      30.64   35.05   36.68   36.76                                
  2 Harris, Noelle         LAN                  2:19.74    2:25.57          4  
      33.04   36.79   37.90   37.84                                
  3 Selby, Bethany         COD                  2:27.37    2:28.55          3  
      33.59   38.33   38.39   38.24                                
  4 Harms, Anja            LAN                       NT    2:31.29          2  
      33.45   39.27   42.24   36.33                                
  5 Hamilton, Abby         LAN                  2:28.97    2:32.76          1  
      34.42   39.12   40.35   38.87                                
  6 Platz, Li              LAN                  2:40.30   x2:37.25        
      34.87   38.80   41.11   42.47                                
  7 Regester, Shelby       COD                  2:48.00    2:42.33        
      35.85   40.12   43.17   43.19                                
  8 Womack, Meann          LAN                  2:49.22   x2:44.01        
      38.21   42.58   44.39   38.83                                
  9 Hollingshead, Kait     COD                  3:36.98   x3:28.55        
      44.53   53.26   57.65   53.11                                
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:44.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lilygren, McKenzie     LAN                  2:23.84    2:26.58 3A       6  
      31.58   37.67   42.25   35.08                                
  2 Rosenbaum, Marissa     COD                  2:39.52    2:42.63 3A       4  
      37.37   41.47   48.29   35.50                                
  3 Fehringer, Molly       LAN                  2:49.40    2:44.24          3  
      35.85   41.44   48.53   38.42                                
  4 McPherson, Kristen     LAN                       NT    2:57.99          2  
      41.67   40.76   55.01   40.55                                
 -- Kight, Sarah           COD                  4:01.23         DQ        
      40.88   54.36 1:03.54   49.14                                
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fowler, Olivia         LAN                    26.51      26.65 3A       6  
  2 Kulow, Maria           LAN                    26.97      27.36 3A       4  
  3 Cox, Avery             LAN                    27.15      27.43 3A       3  
  4 Gose, Lily             LAN                    28.04     x28.23 3A     
  5 Morgenweck, Holly      COD                    27.93      28.84          2  
  6 McPherson, Makayla     LAN                    29.29     x28.88        
  7 Stigers, Andrea        LAN                    28.73     x29.60        
  8 McConnell, Kiley       LAN                    30.09     x29.68        
  9 Johnson, Sidney        COD                    29.60      29.93          1  
 10 Stigers, McKella       LAN                    30.59     x30.04        
 11 Firth, Sierra          LAN                    31.11     x31.88        
 12 Bald Eagle, Shayli     LAN                    32.49     x33.17        
 13 Selby, Accalia         COD                    34.23      33.59        
 14 Bautz, Jenny           LAN                    32.63     x33.72        
 15 Vaughn, Cassidy        COD                    33.79     x33.88        
 16 Dominick, ME           COD                    37.67     x35.64        
 17 Walker, Sarah          LAN                    40.86     x42.20        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fontaine, Lauren       LAN                   309.50     160.00          6  
  2 Baron, Anne            LAN                   151.95     154.45          4  
  3 Cecrle, Becky          LAN                   137.30     142.10          3  
  4 Cole, Stasja           LAN                   135.40    x133.80        
  5 Flint, Grace           LAN                   126.75    x115.90        
  6 Dominick, ME           COD                       NP     101.45          2  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:17.50  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McPherson, Makayla     LAN                  1:13.83    1:14.95 3A       6  
      34.36   40.59                                                
  2 Allred, Brylee         COD                  1:27.33    1:25.72          4  
      39.35   46.37                                                
  3 Johnson, Sidney        COD                  1:31.95    1:32.44          3  
      41.54   50.90                                                
  4 Cole, Stasja           LAN                  1:31.94    1:36.19          2  
      42.25   53.94                                                
  5 Winn, Krysten          LAN                  1:36.04    1:39.42          1  
      45.33   54.09                                                
  6 Remer, Mikayla         LAN                  1:29.34   x1:40.08        
      45.24   54.84                                                
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:04.25  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cox, Avery             LAN                  1:01.09    1:00.89 3A       6  
      29.23   31.66                                                
  2 Boysen, Megan          COD                  1:02.82    1:01.51 3A       4  
      29.17   32.34                                                
  3 Hamilton, Abby         LAN                  1:00.39    1:01.98 3A       3  
      29.74   32.24                                                
  4 Stigers, Andrea        LAN                  1:08.00    1:06.25          2  
      31.81   34.44                                                
  5 Platz, Li              LAN                  1:07.65   x1:06.38        
      31.39   34.99                                                
  6 Cecrle, Becky          LAN                  1:05.47   x1:07.29        
      31.56   35.73                                                
  7 McPherson, Kristen     LAN                  1:11.00   x1:14.58        
      35.25   39.33                                                
  8 Logan, Madeline        LAN                       NT   x1:21.98        
      37.33   44.65                                                
  9 Cook, Emma             COD                  1:26.56    1:24.17          1  
      40.33   43.84                                                
 10 Walker, Sarah          LAN                  1:36.76   x1:48.06        
      48.83   59.23                                                
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:41.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fowler, Olivia         LAN                  5:51.53    5:52.24 3A       6  
      31.10   34.63   36.08   35.77   36.20   36.33   36.33   35.96
      35.52   34.32                                                
  2 Gose, Lily             LAN                  6:12.29    6:08.91 3A       4  
      32.09   36.05   36.47   36.51   37.50   38.17   38.25   38.03
      39.41   36.43                                                
  3 Firth, Sierra          LAN                  6:51.36    6:51.06          3  
      34.04   40.69   41.13   42.11   42.44   42.68   43.63   42.93
      42.15   39.26                                                
  4 Selby, Bethany         COD                  6:47.10    6:57.14          2  
                      42.48   43.22   43.51   43.12   42.50   44.00
      42.97   40.76                                                
  5 Kight, Sarah           COD                  8:38.09    7:18.47          1  
      38.83   44.47   45.12   44.81   45.18   46.42   44.67   44.16
      44.38   40.43                                                
  6 Regester, Shelby       COD                       NT    7:26.19        
      36.44   41.47   44.98   45.00   45.64   47.51   47.90   47.09
      48.03   42.13                                                
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cody High School  'A'                            NT    2:03.50          8  
     1) Allred, Brylee                  2) Selby, Bethany                 
     3) Johnson, Sidney                 4) Morgenweck, Holly              
       32.91    31.89    31.25    27.45                                    
  2 Lander  'C'                                      NT    2:03.94          4  
     1) Platz, Li                       2) McPherson, Kristen             
     3) Firth, Sierra                   4) Stigers, Andrea                
       30.28    31.32    31.99    30.35                                    
  3 Lander  'D'                                      NT    2:23.29          2  
     1) Logan, Madeline                 2) Flint, Grace                   
     3) Cole, Stasja                    4) Bald Eagle, Shaylissa          
       35.38    38.41    34.82    34.68                                    
  4 Cody High School  'B'                            NT    2:24.64        
     1) Dominick, ME                    2) Kight, Sarah                   
     3) Cook, Emma                      4) Selby, Accalia                 
       36.57    34.97    40.75    32.35                                    
 -- Lander  'A'                                 1:49.45   X1:48.39        
     1) Gose, Lily                      2) Kulow, Maria                   
     3) Hamilton, Abby                  4) Lilygren, McKenzie             
       28.00    25.94    27.41    27.04                                    
 -- Lander  'B'                                 1:49.46   X1:50.86        
     1) Harms, Anja                     2) Fowler, Olivia                 
     3) Cox, Avery                      4) Fehringer, Molly               
       28.85    26.90    27.74    27.37                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.00  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Marissa     COD                  1:15.75    1:16.02          6  
      36.72   39.30                                                
  2 Vaughn, Cassidy        COD                       NT    1:47.08          4  
      49.07   58.01                                                
  3 Hollingshead, Kait     COD                  2:09.33    1:52.76          3  
      53.70   59.06                                                
 -- Kulow, Maria           LAN                  1:05.09   X1:04.52 3A     
      31.90   32.62                                                
 -- Lilygren, McKenzie     LAN                  1:07.24   X1:08.27 3A     
      33.43   34.84                                                
 -- Aadahl, Carina         LAN                  1:13.62   X1:15.41        
      37.54   37.87                                                
 -- Harms, Anja            LAN                  1:18.80   X1:16.12        
      37.46   38.66                                                
 -- Fehringer, Molly       LAN                  1:16.36   X1:16.55        
      37.00   39.55                                                
 -- Harris, Noelle         LAN                  1:18.71   X1:20.25        
      39.03   41.22                                                
 -- Baron, Anne            LAN                  1:25.41   X1:25.44        
      41.57   43.87                                                
 -- Bald Eagle, Shayli     LAN                  1:26.47   X1:27.80        
      43.23   44.57                                                
 -- Winn, Krysten          LAN                  1:28.29   X1:33.32        
      44.72   48.60                                                
 -- Remer, Mikayla         LAN                  1:50.42   X1:36.28        
      47.96   48.32                                                
 -- Womack, Meann          LAN                       NT         DQ        
      45.57   46.52                                                
 -- Flint, Grace           LAN                  1:39.10         DQ        
      48.61   57.19                                                
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:22.65  3A
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Allred, Brylee         COD                  1:23.77    1:23.59          6  
      39.35   44.24                                                
  2 Cook, Emma             COD                  1:27.37    1:26.45          4  
      41.64   44.81                                                
  3 Selby, Accalia         COD                  1:44.87    1:38.79          3  
      46.28   52.51                                                
 -- Aadahl, Carina         LAN                  1:16.11   X1:15.49 3A     
      36.14   39.35                                                
 -- McConnell, Kiley       LAN                  1:16.74   X1:19.69 3A     
      37.96   41.73                                                
 -- Stigers, McKella       LAN                  1:21.92   X1:21.87 3A     
      38.20   43.67                                                
 -- Bautz, Jenny           LAN                  1:23.62   X1:25.09        
      40.59   44.50                                                
 -- Robins, Emilee         LAN                       NT   X1:26.53        
      40.23   46.30                                                
 -- Logan, Madeline        LAN                  1:47.50   X1:42.83        
      48.21   54.62                                                
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                 4:02.00    4:17.57          8  
     1) Gose, Lily                      2) Harms, Anja                    
     3) Aadahl, Carina                  4) McConnell, Kiley               
       29.66  1:01.80    30.68  1:04.70    31.42  1:04.82    32.37  1:06.25
  2 Cody High School  'A'                       4:13.39    4:18.18          4  
     1) Boysen, Megan                   2) Johnson, Sidney                
     3) Morgenweck, Holly               4) Rosenbaum, Marissa             
       29.33  1:01.56    31.45  1:06.85    31.58  1:08.75    28.01  1:01.02
  3 Lander  'B'                                      NT    4:34.35          2  
     1) Cecrle, Becky                   2) Baron, Anne                    
     3) Harris, Noelle                  4) McPherson, Makayla             
       31.58  1:06.86    34.85  1:13.51    32.58  1:08.96    29.66  1:05.02
  4 Cody High School  'B'                            NT    5:40.88        
     1) Selby, Bethany                  2) Hollingshead, Kaitlyn          
     3) Vaughn, Cassidy                 4) Regester, Shelby               
       34.29  1:15.63    47.36  1:44.39    40.34  1:25.43    34.91  1:15.43