Licensed to Casper Swim Club      HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/16/2017 08:16 AM
                           Double Dual - 10/13/2017                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson Hole High School-WY  'A'                  2:02.83    2:04.61  
     1) Zarate, Andrea JR               2) Jenkins, Maddy SR              
     3) Garcia, Lucia JR                4) Mahood, Emily SR               
       32.07  1:05.84  1:37.20  2:04.61                                    
  2 Sublette  'A'                                     2:05.12    2:11.82  
     1) Wheeler, Jennifer FR            2) Nielson, Paige SO              
     3) Thoman, Hayden FR               4) Covill, Meleah JR              
       34.69  1:11.50  1:52.01  2:11.82                                    
  3 Jackson Hole High School-WY  'B'                  2:20.23    2:13.13  
       35.23  1:12.22  1:44.73  2:13.13                                    
  4 Sublette  'B'                                          NT    2:21.76  
     1) Ruby, Adrianna FR               2) Espenscheid, Cassidy FR        
     3) Noble, Reese FR                 4) Paulson, Darbie JR             
       39.83  1:21.78  1:50.38  2:21.76                                    
  5 Jackson Hole High School-WY  'C'                  2:40.23   x2:25.90  
     1) Girling, Fussy SO               2) Mason, Lily JR                 
     3) Colin Zarate, Rubi SR           4) Cabrera, Lupe JR               
       36.65  1:15.56  1:54.86  2:25.90                                    
  6 Evanston High School  'A'                         2:15.89    2:28.09  
     1) White, Rebeca SR                2) Buzarde, Heather FR            
     3) Ross, Ozzy SR                   4) Roper, Jocelyn FR              
       36.30  1:16.01  1:55.67  2:28.09                                    
  7 Evanston High School  'B'                              NT    2:37.52  
     1) Potter, Kori JR                 2) Lyman, Sydney FR               
     3) Beachell, Annellie SO           4) Phillips, Brooke FR            
       41.87  1:20.79  2:03.05  2:37.52                                    
  8 Jackson Hole High School-WY  'D'                  3:00.23   x2:41.22  
       40.41  1:21.88  2:06.17  2:41.22                                    
  9 Sublette  'C'                                          NT   x2:42.56  
     1) Young, Olivia FR                2) Stone, Amberlen FR             
     3) Wilson, Dana FR                 4) Neubauer, Kylee FR             
       42.48  1:28.20  2:09.52  2:42.56                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zarate, Andrea            JR JAC-WY               2:09.76    2:14.23  
       30.53  1:04.35  1:39.96  2:14.23                                    
  2 Davis, Marie              JR EVN                  2:13.89    2:15.60  
       30.26  1:04.11  1:39.97  2:15.60                                    
  3 Wilson, Kahlan            SO JAC-WY                    NT    2:17.34  
       30.78  1:06.05  1:42.33  2:17.34                                    
  4 Day, Kaylee               SO SUB                  2:18.39    2:22.13  
       31.78  1:07.57  1:45.47  2:22.13                                    
  5 Nolan, Sofia              FR JAC-WY               2:21.02    2:23.47  
       30.46  1:06.60  1:45.02  2:23.47                                    
  6 Demander, Lexi            JR EVN                  2:30.89    2:25.66  
  7 Caves, Jade               SR EVN                  2:20.92    2:25.70  
       32.05  1:08.95  1:48.13  2:25.70                                    
  8 Dunne, Madi               FR JAC-WY               2:31.06   x2:25.76  
  9 Bennett, Adalyn           SO SUB                  2:23.94    2:25.92  
       34.51  1:12.11  1:49.43  2:25.92                                    
 10 Thoman, Hayden            FR SUB                  2:26.23    2:26.90  
       31.97  1:09.25  1:49.13  2:26.90                                    
 11 Girling, Fussy            SO JAC-WY               2:28.85   x2:27.27  
       32.77  1:09.47  1:48.66  2:27.27                                    
 12 White, Rebeca             SR EVN                  2:49.34   x2:38.20  
 13 Jones, Muriel             FR SUB                  2:49.15   x2:40.63  
 14 Garcia, Lesly             JR JAC-WY               2:44.92   x2:41.42  
 15 Mendes, Aisha             SR JAC-WY               2:50.48   x2:52.31  
 15 Avail, Miriam             FR SUB                  2:58.74   x2:52.31  
 17 Green, Kinlee             SO SUB                  2:55.40   x2:52.92  
 18 Wilson, Dana              FR SUB                  3:02.05   x2:54.26  
       38.38  1:23.38  2:08.82  2:54.26                                    
 19 Stone, Amberlen           FR SUB                  3:08.38   x3:11.17  
       40.33  1:29.79  2:20.66  3:11.17                                    
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Emma              FR SUB                  2:34.92    2:34.81  
       31.89  1:10.18  1:57.34  2:34.81                                    
  2 Nielson, Paige            SO SUB                  2:48.68    2:44.64  
       35.36  1:19.42  2:06.57  2:44.64                                    
  3 Espenscheid, Cassidy      FR SUB                  2:51.68    2:51.51  
     1:17.79  2:11.01  2:51.51                                             
  4 Wheeler, Jennifer         FR SUB                  2:51.90   x2:59.11  
       40.34  1:22.67  2:17.57  2:59.11                                    
  5 Ross, Ozzy                SR EVN                  3:00.94    3:00.94  
       41.91  1:29.03  2:20.95  3:00.94                                    
  6 Potter, Kori              JR EVN                  3:01.19    3:05.33  
       42.00  1:27.96  2:22.80  3:05.33                                    
 -- Ruby, Adrianna            FR SUB                  2:59.28         DQ  
       37.77  1:22.97  2:25.86       DQ                                    
 -- Buzarde, Rachel           FR EVN                  2:43.37         DQ  
     1:11.89  2:05.38       DQ                                             
 -- Beachell, Annellie        SO EVN                  3:10.59         DQ  
       43.43  1:29.83  2:27.64       DQ                                    
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkins, Maddy            SR JAC-WY                 26.72      26.26  
  2 Davison, McKenzi          SR SUB                    26.01      26.37  
  3 Seeman, Israel            SO SUB                    27.85      27.70  
  4 Camphouse, McKinzey       JR EVN                    28.06      27.75  
  5 Macleod, KC               FR JAC-WY                 28.42      28.17  
  6 Burke, McKayla            JR JAC-WY                 28.14      28.22  
  7 Buzarde, Heather          FR EVN                    29.21      29.26  
  8 Covill, Meleah            JR SUB                    28.36      29.33  
  9 Love, Kelsea              SR JAC-WY                 29.64     x29.35  
 10 Wheeler, Maya             SO JAC-WY                 30.87     x30.20  
 11 Mason, Lily               JR JAC-WY                 30.23     x30.95  
 12 Colin Zarate, Rubi        SR JAC-WY                 31.40     x31.65  
 13 Winkelkotter, Loveena     SR SUB                    32.22     x32.29  
 14 Roper, Jocelyn            FR EVN                    33.78      32.42  
 15 Phillips, Brooke          FR EVN                    35.11     x33.42  
 16 Hunter, Jocelynn          SR SUB                    44.28     x44.48  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolf, Tori                SR JAC-WY                203.45     187.35  
  2 Paulson, Darbie           JR SUB                   254.80     148.05  
  3 Budge, Heather            SO JAC-WY                144.80     143.00  
  4 Jensen, Lizzy             FR JAC-WY                129.15     134.95  
  5 Mahood, Julia             FR JAC-WY                162.20    x132.15  
  6 Neubauer, Kylee           FR SUB                       NP     118.35  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunt, Natalie             SO SUB                  1:08.55    1:10.24  
       30.46  1:10.24                                                      
  2 Davis, Marie              JR EVN                  1:14.81    1:15.24  
       33.81  1:15.24                                                      
  3 Mahood, Emily             SR JAC-WY               1:19.80    1:16.21  
       33.57  1:16.21                                                      
  4 Thoman, Hayden            FR SUB                  1:15.66    1:16.64  
       33.73  1:16.64                                                      
  5 Wilson, Kahlan            SO JAC-WY               1:14.00    1:20.47  
       34.92  1:20.47                                                      
  6 Noble, Reese              FR SUB                  1:28.25    1:22.89  
       36.90  1:22.89                                                      
  7 Garcia, Lesly             JR JAC-WY               1:26.26    1:27.05  
       41.24  1:27.05                                                      
  8 Ross, Ozzy                SR EVN                  1:30.14    1:32.09  
       42.60  1:32.09                                                      
  9 Beachell, Annellie        SO EVN                  1:30.44    1:35.41  
       43.99  1:35.41                                                      
 10 Rossetti, Tilli           FR JAC-WY                    NT   x1:49.02  
       49.47  1:49.02                                                      
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkins, Maddy            SR JAC-WY                 59.57      58.35  
       27.80    58.35                                                      
  2 Davison, McKenzi          SR SUB                    58.77      59.51  
       28.38    59.51                                                      
  3 Dunlop, Hannah Jane       SR JAC-WY               1:01.29      59.99  
       28.79    59.99                                                      
  4 Burke, McKayla            JR JAC-WY               1:02.81    1:02.98  
       30.42  1:02.98                                                      
  5 Caves, Jade               SR EVN                    59.91    1:03.56  
       29.93  1:03.56                                                      
  6 Macleod, KC               FR JAC-WY               1:07.33   x1:04.48  
       30.67  1:04.48                                                      
  7 Covill, Meleah            JR SUB                  1:03.41    1:05.74  
       30.40  1:05.74                                                      
  8 Demander, Lexi            JR EVN                  1:05.51    1:06.72  
       32.00  1:06.72                                                      
  9 Dunne, Madi               FR JAC-WY               1:08.59   x1:06.97  
       32.23  1:06.97                                                      
 10 Cabrera, Lupe             JR JAC-WY               1:09.74   x1:08.95  
       33.61  1:08.95                                                      
 11 Colin Zarate, Rubi        SR JAC-WY               1:11.09   x1:11.20  
       34.19  1:11.20                                                      
 12 Lyman, Sydney             FR EVN                  1:16.80    1:11.41  
       33.66  1:11.41                                                      
 13 Vinson, Alisha            JR JAC-WY               1:14.78   x1:13.32  
       34.29  1:13.32                                                      
 14 Noble, Hailey             FR SUB                  1:15.95    1:13.33  
       33.30  1:13.33                                                      
 15 Winkelkotter, Loveena     SR SUB                  1:17.67   x1:14.28  
       35.02  1:14.28                                                      
 16 Neubauer, Kylee           FR SUB                  1:18.53   x1:16.54  
       36.71  1:16.54                                                      
 17 Young, Olivia             FR SUB                  1:27.91   x1:19.67  
       36.95  1:19.67                                                      
 18 Mendes, Aisha             SR JAC-WY               1:15.97   x1:20.71  
       37.99  1:20.71                                                      
 19 Rutsch, Haley             FR SUB                  1:22.78   x1:22.21  
       38.84  1:22.21                                                      
 20 Hunter, Jocelynn          SR SUB                  1:45.93   x1:48.33  
       52.58  1:48.33                                                      
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buzarde, Rachel           FR EVN                  6:18.62    5:54.86  
       30.96  1:05.54  1:40.09  2:16.38  2:53.16  3:28.80  4:05.45  4:43.79
     5:20.46  5:54.86                                                      
  2 Wilson, Dana              FR SUB                  8:14.69    6:14.77  
  3 Garcia, Lucia             JR JAC-WY               6:14.16    6:17.39  
       31.04  1:05.42  1:41.25  2:19.73  2:57.79  3:37.68  4:19.55  5:00.45
     5:41.37  6:17.39                                                      
  4 Day, Kaylee               SO SUB                  6:14.47    6:18.89  
       32.28  1:08.41  1:46.67  2:25.84  3:05.28  3:44.90  4:23.95  5:03.86
     5:43.39  6:18.89                                                      
  5 Seeman, Israel            SO SUB                  6:21.99    6:29.93  
       30.65  1:06.90  1:45.17  2:24.73  3:07.86  3:48.75  4:28.57  5:09.48
     5:51.25  6:29.93                                                      
  6 Bennett, Adalyn           SO SUB                  6:39.37   x6:49.01  
       36.34  1:18.08  1:59.49  2:42.04  3:24.58  4:06.16  4:47.42  5:29.19
     6:10.27  6:49.01                                                      
  7 Phillips, Brooke          FR EVN                  7:05.77    6:59.62  
       38.88  1:21.68  2:04.42  2:47.45  3:30.99  4:13.94  4:57.22  5:39.69
     6:21.21  6:59.62                                                      
  8 Roper, Jocelyn            FR EVN                  7:55.58    7:10.65  
       39.32  1:21.92  2:49.44  3:33.59  4:18.32  5:01.70  5:46.67  6:30.35
     7:10.65                                                               
  9 Jones, Muriel             FR SUB                  7:57.70   x7:17.28  
 10 Avail, Miriam             FR SUB                  8:31.45   x8:22.47  
 -- Girling, Fussy            SO JAC-WY               6:30.01         DQ  
       35.53  1:13.98  1:53.42  2:34.32  3:14.75  3:55.32  4:36.14  5:17.20
     5:57.29       DQ                                                      
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson Hole High School-WY  'A'                  1:47.56    1:48.80  
     1) Burke, McKayla JR               2) Dunlop, Hannah Jane SR         
     3) Nolan, Sofia FR                 4) Jenkins, Maddy SR              
       27.98    55.52  1:22.49  1:48.80                                    
  2 Sublette  'A'                                     1:48.20    1:49.69  
     1) Davison, McKenzi SR             2) Hunt, Natalie SO               
     3) Rogers, Emma FR                 4) Seeman, Israel SO              
       27.42    54.35  1:21.20  1:49.69                                    
  3 Evanston High School  'A'                         1:51.46    1:52.23  
     1) Davis, Marie JR                 2) Buzarde, Rachel FR             
     3) Caves, Jade SR                  4) Camphouse, McKinzey JR         
       28.68    56.03  1:24.94  1:52.23                                    
  4 Sublette  'B'                                     1:57.23    2:00.60  
     1) Bennett, Adalyn SO              2) Espenscheid, Cassidy FR        
     3) Thoman, Hayden FR               4) Covill, Meleah JR              
       29.94  1:00.48  1:31.78  2:00.60                                    
  5 Jackson Hole High School-WY  'B'                  2:00.23    2:01.15  
     1) Wilson, Kahlan SO               2) Wheeler, Maya SO               
     3) Love, Kelsea SR                 4) Mason, Lily JR                 
       27.66    58.67  1:30.33  2:01.15                                    
  6 Evanston High School  'B'                         2:07.86    2:07.39  
     1) Buzarde, Heather FR             2) Lyman, Sydney FR               
     3) Phillips, Brooke FR             4) Demander, Lexi JR              
       29.85  1:02.41  1:36.82  2:07.39                                    
  7 Jackson Hole High School-WY  'C'                  2:20.23   x2:10.89  
     1) Macleod, KC FR                  2) Mendes, Aisha SR               
     3) Colin Zarate, Rubi SR           4) Cabrera, Lupe JR               
       28.54  1:05.81  1:39.22  2:10.89                                    
  8 Sublette  'C'                                     2:09.75   x2:11.53  
     1) Day, Kaylee SO                  2) Winkelkotter, Loveena SR       
     3) Noble, Hailey FR                4) Green, Kinlee SO               
       30.27  1:04.60  1:38.65  2:11.53                                    
  9 Jackson Hole High School-WY  'D'                  2:40.23   x2:13.40  
     1) Garcia, Lesly JR                2) Rossetti, Tilli FR             
     3) Vinson, Alisha JR               4) Dunne, Madi FR                 
       32.72  1:08.81  1:42.50  2:13.40                                    
 10 Sublette  'D'                                     2:37.17   x2:35.25  
     1) Hunter, Jocelynn SR             2) Jones, Muriel FR               
     3) Young, Olivia FR                4) Rutsch, Haley FR               
       48.99  1:21.86  1:58.43  2:35.25                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camphouse, McKinzey       JR EVN                  1:11.60    1:12.20  
       35.08  1:12.20                                                      
  2 Love, Kelsea              SR JAC-WY               1:12.68    1:12.63  
       35.58  1:12.63                                                      
  3 Mahood, Emily             SR JAC-WY               1:13.51    1:14.03  
       35.43  1:14.03                                                      
  4 Hunt, Natalie             SO SUB                  1:11.08    1:14.43  
       35.86  1:14.43                                                      
  5 Nolan, Sofia              FR JAC-WY               1:12.78    1:15.68  
       36.58  1:15.68                                                      
  6 Garcia, Lucia             JR JAC-WY               1:12.80   x1:17.51  
       35.67  1:17.51                                                      
  7 White, Rebeca             SR EVN                  1:16.19    1:17.61  
       37.28  1:17.61                                                      
  8 Wheeler, Jennifer         FR SUB                  1:15.80    1:20.60  
       38.55  1:20.60                                                      
  9 Ruby, Adrianna            FR SUB                  1:20.05    1:20.94  
       38.75  1:20.94                                                      
 10 Vinson, Alisha            JR JAC-WY               1:26.69   x1:23.35  
       40.73  1:23.35                                                      
 11 Paulson, Darbie           JR SUB                  1:33.05   x1:25.47  
       41.43  1:25.47                                                      
 12 Noble, Reese              FR SUB                  1:32.03   x1:27.65  
       42.82  1:27.65                                                      
 13 Potter, Kori              JR EVN                  1:28.05    1:27.73  
       41.95  1:27.73                                                      
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zarate, Andrea            JR JAC-WY               1:17.28    1:18.06  
       35.93  1:18.06                                                      
  2 Dunlop, Hannah Jane       SR JAC-WY               1:19.33    1:19.81  
       37.27  1:19.81                                                      
  3 Nielson, Paige            SO SUB                  1:19.49    1:19.91  
       37.51  1:19.91                                                      
  4 Rogers, Emma              FR SUB                  1:20.18    1:21.49  
       37.94  1:21.49                                                      
  5 Mason, Lily               JR JAC-WY               1:23.70    1:23.49  
       39.55  1:23.49                                                      
  6 Espenscheid, Cassidy      FR SUB                  1:24.61    1:24.22  
       39.36  1:24.22                                                      
  7 Buzarde, Heather          FR EVN                  1:26.60    1:25.49  
       41.08  1:25.49                                                      
  8 Cabrera, Lupe             JR JAC-WY               1:32.04   x1:31.44  
       43.98  1:31.44                                                      
  9 Wheeler, Maya             SO JAC-WY               1:33.33   x1:32.02  
       42.84  1:32.02                                                      
 10 Noble, Hailey             FR SUB                  1:32.83   x1:32.50  
       43.50  1:32.50                                                      
 11 Green, Kinlee             SO SUB                  1:45.99   x1:42.29  
       50.19  1:42.29                                                      
 12 Rossetti, Tilli           FR JAC-WY               1:42.26   x1:42.88  
       47.82  1:42.88                                                      
 13 Stone, Amberlen           FR SUB                  1:42.40   x1:44.72  
       49.15  1:44.72                                                      
 14 Rutsch, Haley             FR SUB                  1:45.62   x1:47.29  
       51.03  1:47.29                                                      
 15 Young, Olivia             FR SUB                  1:50.50   x1:50.12  
       52.57  1:50.12                                                      
 -- Lyman, Sydney             FR EVN                  1:28.92         DQ  
       41.96       DQ                                                      
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson Hole High School-WY  'A'                  4:05.12    4:05.97  
     1) Mahood, Emily SR                2) Garcia, Lucia JR               
     3) Nolan, Sofia FR                 4) Zarate, Andrea JR              
       30.00  1:02.29  1:31.22  2:09.06  2:34.47  3:06.28  3:34.14  4:05.97
  2 Sublette  'A'                                     4:06.17    4:09.26  
     1) Hunt, Natalie SO                2) Seeman, Israel SO              
     3) Rogers, Emma FR                 4) Davison, McKenzi SR            
       30.03  1:02.35  1:32.52  2:07.12  2:36.37  3:08.90  3:37.19  4:09.26
  3 Evanston High School  'A'                         4:08.29    4:13.95  
     1) Davis, Marie JR                 2) Buzarde, Rachel FR             
     3) Caves, Jade SR                  4) Camphouse, McKinzey JR         
       30.25  1:02.52  1:31.66  2:03.18  2:34.47  3:09.19  3:39.36  4:13.95
  4 Jackson Hole High School-WY  'B'                  4:25.23    4:31.83  
     1) Wilson, Kahlan SO               2) Garcia, Lesly JR               
     3) Dunne, Madi FR                  4) Girling, Fussy SO              
       30.77  1:04.70  1:39.65  2:17.82  2:49.85  3:25.12  3:41.50  4:31.83
  5 Sublette  'B'                                     4:20.33    4:49.23  
     1) Day, Kaylee SO                  2) Wheeler, Jennifer FR           
     3) Bennett, Adalyn SO              4) Noble, Hailey FR               
       32.57  1:07.96  1:43.06  2:24.93  2:57.86  3:33.56  4:08.01  4:49.23
  6 Evanston High School  'B'                         4:51.14    4:54.66  
     1) Ross, Ozzy SR                   2) Potter, Kori JR                
     3) Beachell, Annellie SO           4) White, Rebeca SR               
       34.65  1:10.91  1:48.33  2:29.38  3:03.97  3:42.65  4:17.42  4:54.66
  7 Sublette  'D'                                     5:19.36   x5:19.71  
     1) Jones, Muriel FR                2) Neubauer, Kylee FR             
     3) Nielson, Paige SO               4) Paulson, Darbie JR             
       35.38  1:16.96  1:54.98  2:36.72  3:14.11  3:53.24  4:34.07  5:19.71
  8 Sublette  'E'                                     5:25.62   x5:35.58  
     1) Winkelkotter, Loveena SR        2) Wilson, Dana FR                
     3) Stone, Amberlen FR              4) Rutsch, Haley FR               
       37.45  1:21.32  2:01.39  2:43.39  3:22.56  4:08.12  4:49.56  5:35.58
  9 Sublette  'C'                                     6:04.30   x5:54.01  
     1) Avail, Miriam FR                2) Green, Kinlee SO               
     3) Ruby, Adrianna FR               4) Hunter, Jocelynn SR            
       38.50  1:23.74  2:02.98  2:44.65  3:21.40  4:02.09  5:54.01