Licensed to Casper Swim Club       HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/4/2017 03:13 PM
                       Pinedale Invitational - 9/30/2017                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                       1:59.56    2:01.45   32  
     1) Kulow, Maria SR                 2) Aadahl, Carina SR              
     3) Gose, Lily SO                   4) Cox, Avery SR                  
       30.60  1:05.58  1:35.23  2:01.45                                    
  2 Powell High School  'A'                           2:02.50    2:01.93   26  
     1) O'Neill, Julia Kay SR           2) Miner, Caitlyn JR              
     3) Kannard, Rylie SR               4) Aguirre, Aspen SR              
       31.45  1:04.83  1:34.90  2:01.93                                    
  3 Sublette  'A'                                     2:06.70    2:05.12   24  
     1) Hunt, Natalie SO                2) Rogers, Emma FR                
     3) Davison, McKenzi SR             4) Seeman, Israel SO              
       31.99  1:09.92  1:35.96  2:05.12                                    
  4 Lyman  'A'                                        2:12.19    2:06.35   22  
     1) Busskohl, Brooklyn SO           2) Busskohl, Brynlee FR           
     3) Hewitt, Harper SO               4) Beck, Emma FR                  
       32.69  1:08.02  1:38.73  2:06.35                                    
  5 Kem Girls 2017  'A'                               2:10.27    2:06.61   20  
     1) Moyles, Stevie SR               2) Thatcher, Teryn SO             
     3) Hagler, Brooklynn JR            4) Krall, Alexis JR               
       33.20  1:07.07  1:38.92  2:06.61                                    
  6 Lander  'B'                                       2:02.34   x2:08.62  
     1) McPherson, Makayla SO           2) Hamilton, Abby SR              
     3) Platz, Li SO                    4) Harms, Anja FR                 
       33.05  1:07.51  1:40.44  2:08.62                                    
  7 Cody High School  'A'                             2:11.15    2:11.41   18  
     1) Boysen, Megan FR                2) Allred, Brylee FR              
     3) Morgenweck, Holly JR            4) Rosenbaum, Marissa SO          
       36.49  1:11.20  1:42.95  2:11.41                                    
  8 Lander  'C'                                       2:07.00   x2:17.64  
     1) McPherson, Kristen FR           2) Stigers, McKella SO            
     3) Harris, Noelle JR               4) Firth, Sierra FR               
       33.90  1:11.96  1:46.14  2:17.64                                    
  9 Kem Girls 2017  'B'                               2:30.00   x2:28.06  
     1) Peck, Victoria FR               2) Failoni, Sophie FR             
     3) Morgan, Skylar SR               4) Julander, Sydnie FR            
       44.68  1:23.61  1:56.57  2:28.06                                    
 10 Evanston High School  'B'                              NT    2:33.60   14  
     1) White, Rebeca SR                2) Phillips, Brooke FR            
     3) Beachell, Annellie SO           4) Roper, Jocelyn FR              
       35.86  1:22.65  2:01.64  2:33.60                                    
 11 Lander  'E'                                            NT   x2:37.09  
     1) Baron, Anne SO                  2) Bautz, Jenny FR                
     3) Cole, Stasja JR                 4) Bald Eagle, Shaylissa JR       
       39.64  1:18.58  2:01.69  2:37.09                                    
 12 Cody High School  'B'                                  NT   x2:47.01  
     1) Regester, Shelby FR             2) Cook, Emma FR                  
     3) Selby, Accalia JR               4) Hollingshead, Kaitlyn FR       
       39.23  1:22.18  2:04.27  2:47.01                                    
 13 Lander  'D'                                            NT   x2:47.05  
     1) Winn, Krysten SR                2) Womack, Meann JR               
     3) Remer, Mikayla SR               4) Logan, Madeline FR             
       42.67  1:26.39  2:11.03  2:47.05                                    
 -- Sublette  'B'                                          NT   X2:20.09  
     1) Wheeler, Jennifer FR            2) Nielson, Paige SO              
     3) Noble, Reese FR                 4) Winkelkotter, Loveena SR       
       36.47  1:13.44  1:47.60  2:20.09                                    
 -- Lyman  'B'                                        2:35.64   X2:22.12  
     1) Flake, Maura JR                 2) Walk, Kira FR                  
     3) Anson, Kaitlyn SO               4) Williams, Avilee FR            
       34.42  1:17.76  1:52.14  2:22.12                                    
 -- Lyman  'C'                                             NT   X2:50.04  
     1) Williams, Leona FR              2) Crook, Sara JR                 
     3) Stephens, Caitlin FR            4) Olguin, Zoie FR                
       53.62  1:37.69  2:14.81  2:50.04                                    
 -- Evanston High School  'A'                         2:20.89         DQ  
     1) Buzarde, Heather FR             2) Banry, Aedin SR                
     3) Davis, Marie JR                 4) Fadden, Charli SR              
       36.19  1:15.83  1:47.41       DQ                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fowler, Olivia            SO LAN                  2:09.71    2:08.69   16  
       29.39  1:01.98  1:35.52  2:08.69                                    
  2 Buzarde, Rachel           FR EVN                  2:12.15    2:12.55   13  
       30.13  1:03.03  1:37.26  2:12.55                                    
  3 Gose, Lily                SO LAN                  2:15.84    2:18.50   12  
       30.86  1:06.18  1:42.80  2:18.50                                    
  4 Day, Kaylee               SO SUB                  2:18.39    2:19.11   11  
       31.33  1:06.56  1:43.50  2:19.11                                    
  5 Rosenbaum, Marissa        SO COD                  2:14.13    2:21.24   10  
       31.08  1:06.66  1:44.29  2:21.24                                    
  6 Twitchell, Katrina        JR POW                  2:18.82    2:24.24    9  
       32.70  1:09.12  1:47.28  2:24.24                                    
  7 McConnell, Kiley          SR LAN                  2:21.96    2:24.52    7  
       33.23  1:10.59  1:49.36  2:24.52                                    
  8 Bennett, Adalyn           SO SUB                  2:23.94    2:26.28    5  
       33.92  1:11.71  1:49.60  2:26.28                                    
  9 Garner, Nikayla           JR LYM                  2:35.53    2:26.36    4  
       32.54  1:10.03  1:49.24  2:26.36                                    
 10 Horton, Sydney            SR POW                  2:30.58    2:27.55    3  
       33.04  1:11.23  1:49.63  2:27.55                                    
 11 Fuller, Anna              SO POW                  2:28.15    2:27.76    2  
       33.61  1:11.69  1:50.75  2:27.76                                    
 12 Hagler, Brooklynn         JR KEM                  2:22.34    2:28.56    1  
       33.37  1:11.51  1:49.86  2:28.56                                    
 13 Porter, Paytan            JR LYM                  2:29.70    2:28.79  
       32.57  1:10.83  1:50.29  2:28.79                                    
 14 Moyles, Stevie            SR KEM                  2:21.98    2:29.34  
       33.33  1:11.10  1:50.35  2:29.34                                    
 15 Johnson, Sidney           SO COD                  2:29.08    2:30.60  
       34.38  1:13.47  1:53.27  2:30.60                                    
 16 Selby, Bethany            SR COD                  2:27.37    2:32.25  
       33.18  1:12.39  1:52.92  2:32.25                                    
 17 Beachell, Annellie        SO EVN                  2:30.91    2:32.81  
       35.36  1:13.68  1:53.58  2:32.81                                    
 18 Roper, Jocelyn            FR EVN                  2:44.81    2:37.95  
       37.03  1:17.19  1:58.56  2:37.95                                    
 19 Phillips, Brooke          FR EVN                  2:47.66    2:42.02  
       38.74  1:20.16  2:02.85  2:42.02                                    
 20 Olguin, Zoie              FR LYM                  2:39.81    2:46.87  
       36.98  1:19.45  2:04.20  2:46.87                                    
 21 Bald Eagle, Shaylissa     JR LAN                  2:40.11    2:47.31  
       35.49  1:18.46  2:03.86  2:47.31                                    
 22 Bryan, Cheyenne           SO Rhs Girls-WY         2:47.21    2:48.65  
       37.80  1:20.62  2:05.44  2:48.65                                    
 23 Jones, Muriel             FR SUB                  2:57.38    2:52.70  
       37.18  1:20.85  2:07.38  2:52.70                                    
 24 Green, Kinlee             SO SUB                  2:56.23    3:00.57  
       40.57  1:27.96  2:17.34  3:00.57                                    
 -- Wilson, Dana              FR SUB                  3:02.05   X3:02.26  
       40.17  1:27.95  2:16.32  3:02.26                                    
 -- Young, Olivia             FR SUB                  3:11.99   X3:10.37  
       40.55  1:30.42  2:22.84  3:10.37                                    
 -- Demander, Lexi            JR EVN                  2:18.89         DQ  
       32.70  1:09.90  1:51.34       DQ                                    
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulow, Maria              SR LAN                  2:24.46    2:26.70   16  
       34.52  1:09.91  1:54.19  2:26.70                                    
  2 Rogers, Emma              FR SUB                  2:36.69    2:34.92   13  
       31.23  1:10.44  1:57.32  2:34.92                                    
  3 Aadahl, Carina            SR LAN                  2:30.71    2:37.61   12  
       35.93  1:17.66  2:01.13  2:37.61                                    
  4 Liggett, Elizabeth        FR POW                  2:41.37    2:41.37   11  
       35.68  1:16.89  2:04.51  2:41.37                                    
  5 Davis, Marie              JR EVN                  2:45.32    2:41.64   10  
       32.69  1:14.40  2:04.17  2:41.64                                    
  6 Harris, Noelle            JR LAN                  2:42.22    2:42.36    9  
       35.05  1:16.38  2:04.63  2:42.36                                    
  7 McPherson, Makayla        SO LAN                  2:43.47    2:46.33    7  
       36.58  1:17.36  2:07.94  2:46.33                                    
  8 Bohlman, Kendyl           SR POW                  2:43.77    2:46.58    5  
       35.42  1:16.23  2:06.60  2:46.58                                    
  9 Thatcher, Teryn           SO KEM                  2:45.67    2:47.90    4  
       35.50  1:18.75  2:05.68  2:47.90                                    
 10 Nielson, Paige            SO SUB                  2:49.88    2:48.68    3  
       37.18  1:22.35  2:09.41  2:48.68                                    
 11 Wheeler, Jennifer         FR SUB                  2:55.65    2:51.90    2  
       38.19  1:21.69  2:11.12  2:51.90                                    
 12 Walk, Kira                FR LYM                  2:55.16    2:52.23    1  
       39.08  1:22.68  2:13.50  2:52.23                                    
 13 Platz, Li                 SO LAN                  2:47.14   x2:52.68  
       36.72  1:18.23  2:14.29  2:52.68                                    
 14 Banry, Aedin              SR EVN                  2:54.27    2:56.95  
       40.95  1:27.84  2:16.23  2:56.95                                    
 15 Noble, Reese              FR SUB                  3:14.68    3:02.00  
       38.80  1:26.29  2:22.21  3:02.00                                    
 16 Allred, Brylee            FR COD                  3:03.88    3:02.48  
       39.79  1:33.57  2:21.42  3:02.48                                    
 17 Firth, Sierra             FR LAN                  3:04.73   x3:04.14  
       44.19  1:32.44  2:23.99  3:04.14                                    
 18 Bautz, Jenny              FR LAN                       NT   x3:05.11  
       42.08  1:28.15  2:18.52  3:05.11                                    
 19 Potter, Kori              JR EVN                  3:01.19    3:09.05  
       40.93  1:28.85  2:24.28  3:09.05                                    
 20 Selby, Accalia            JR COD                  3:19.49    3:10.74  
       44.43  1:34.78  2:28.32  3:10.74                                    
 21 Cook, Emma                FR COD                  3:14.89    3:15.64  
       46.44  1:39.48  2:29.10  3:15.64                                    
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davison, McKenzi          SR SUB                    26.26      26.01   16  
  2 Cox, Avery                SR LAN                    27.13      27.23   13  
  3 Hamilton, Abby            SR LAN                    27.33      27.47   12  
  4 Caves, Jade               SR EVN                    27.43      27.71   11  
  5 Aguirre, Aspen            SR POW                    27.63      27.78   10  
  6 Hewitt, Harper            SO LYM                    28.41      27.80    9  
  7 Weston, Samantha          SO LYM                    28.70      28.02    7  
  8 Beck, Emma                FR LYM                    28.72      28.20    5  
  9 Fadden, Charli            SR EVN                    27.47      28.28    4  
 10 Harms, Anja               FR LAN                    28.45      28.29    3  
 11 Camphouse, McKinzey       JR EVN                    28.06      28.35    2  
 12 Covill, Meleah            JR SUB                    29.21      28.36    1  
 13 Morgenweck, Holly         JR COD                    27.93      28.37  
 14 Jordan, Syonia            JR Rhs Girls-WY           28.78      28.47  
 15 Flake, Maura              JR LYM                    29.29      28.52  
 16 Busskohl, Brynlee         FR LYM                    28.86     x28.67  
 17 Seeman, Israel            SO SUB                    27.85      28.76  
 18 Lowery, Madison           FR POW                    28.68      29.04  
 19 Krall, Alexis             JR KEM                    29.07      29.51  
 20 Buzarde, Heather          FR EVN                    29.21      29.63  
 21 Morgan, Skylar            SR KEM                    28.85      29.80  
 22 Stigers, Andrea           SR LAN                    28.73      30.55  
 23 Anson, Kaitlyn            SO LYM                    31.49     x30.71  
 24 McPherson, Kristen        FR LAN                    30.61     x32.06  
 25 Julander, Sydnie          FR KEM                    33.19      32.18  
 26 Womack, Meann             JR LAN                    30.54     x32.27  
 27 Peck, Victoria            FR KEM                    31.76      32.41  
 28 Stephens, Caitlin         FR LYM                    33.84     x32.69  
 29 McLain, Gracie            JR POW                    32.34      33.01  
 30 Cole, Stasja              JR LAN                    34.31     x34.49  
 31 Crook, Sara               JR LYM                    34.38     x35.04  
 32 Kight, Sarah              SO COD                    34.80      35.16  
 33 Whitehurst, Savana        SO Rhs Girls-WY           35.46      35.50  
 34 Winn, Krysten             SR LAN                    35.13     x36.85  
 35 Remer, Mikayla            SR LAN                    36.03     x38.31  
 36 Hiatt, Betty              SO Rhs Girls-WY           42.76      40.58  
 37 Hollingshead, Kaitlyn     FR COD                    43.15      41.91  
 38 Swann, Shelby             FR KEM                    48.15     x46.70  
 39 Tate, Madeline            FR Rhs Girls-WY           51.77      49.63  
 40 Williams, Leona           FR LYM                    52.24     x50.22  
 -- Paulson, Darbie           JR SUB                    32.48     X31.16  
 -- Winkelkotter, Loveena     SR SUB                    34.11     X32.22  
 -- Stone, Amberlen           FR SUB                    36.92     X36.85  
 -- Hill, Britty              JR SUB                    40.46     X39.11  
 -- Hunter, Jocelynn          SR SUB                    46.37     X44.28  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miner, Caitlyn            JR POW                   165.85     266.70   16  
  2 O'Neill, Julia Kay        SR POW                   176.50     265.00   13  
  3 Dike, Josie               SO Rhs Girls-WY          198.95     258.35   12  
  4 Paulson, Darbie           JR SUB                   254.80     258.15   11  
  5 Fontaine, Lauren          SR LAN                   321.70     255.75   10  
  6 Julander, Sydnie          FR KEM                       NP     250.95    9  
  7 Baron, Anne               SO LAN                   254.85     240.85    7  
  8 Hackenberg, Maddi         FR POW                   134.85     183.55    5  
  9 Cecrle, Becky             SR LAN                       NP     130.00    4  
 10 Neubauer, Kylee           FR SUB                       NP     117.90    3  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dike, Josie               SO Rhs Girls-WY         1:05.98    1:06.42   16  
       30.44  1:06.42                                                      
  2 Hunt, Natalie             SO SUB                  1:12.52    1:08.55   13  
       29.97  1:08.55                                                      
  3 Gose, Lily                SO LAN                  1:08.52    1:09.39   12  
       31.55  1:09.39                                                      
  4 Lilygren, McKenzie        JR LAN                  1:07.52    1:09.68   11  
       31.85  1:09.68                                                      
  5 Busskohl, Brooklyn        SO LYM                  1:14.26    1:12.62   10  
       32.47  1:12.62                                                      
  6 Weston, Samantha          SO LYM                  1:19.38    1:12.83    9  
       33.57  1:12.83                                                      
  7 Kannard, Rylie            SR POW                  1:11.44    1:13.50    7  
       33.80  1:13.50                                                      
  8 Davis, Marie              JR EVN                  1:14.81    1:13.93    5  
       32.94  1:13.93                                                      
  9 Cox, Avery                SR LAN                  1:11.26    1:14.00    4  
       33.90  1:14.00                                                      
 10 Boysen, Megan             FR COD                  1:14.10    1:15.24    3  
       33.41  1:15.24                                                      
 11 Platz, Li                 SO LAN                  1:13.19    1:15.84    2  
       35.07  1:15.84                                                      
 12 Aadahl, Carina            SR LAN                  1:13.05   x1:16.57  
       35.66  1:16.57                                                      
 13 Harris, Noelle            JR LAN                  1:18.58   x1:16.68  
       35.94  1:16.68                                                      
 14 Hagler, Brooklynn         JR KEM                  1:25.54    1:17.69    1  
       35.98  1:17.69                                                      
 15 Bohlman, Kendyl           SR POW                  1:14.29    1:17.97  
       35.65  1:17.97                                                      
 16 Jordan, Syonia            JR Rhs Girls-WY         1:18.17    1:19.35  
       35.19  1:19.35                                                      
 17 Anson, Kaitlyn            SO LYM                  1:20.45    1:19.86  
       36.65  1:19.86                                                      
 18 Fadden, Charli            SR EVN                       NT    1:21.44  
       34.39  1:21.44                                                      
 19 Noble, Reese              FR SUB                  1:35.76    1:28.25  
       39.33  1:28.25                                                      
 20 Stephens, Caitlin         FR LYM                  1:28.18    1:29.01  
       38.58  1:29.01                                                      
 21 White, Rebeca             SR EVN                  1:38.64    1:31.06  
       42.17  1:31.06                                                      
 22 Firth, Sierra             FR LAN                  1:39.15   x1:36.60  
       44.93  1:36.60                                                      
 23 Winn, Krysten             SR LAN                  1:36.04   x1:38.21  
       45.00  1:38.21                                                      
 24 Remer, Mikayla            SR LAN                  1:29.34   x1:41.34  
       46.62  1:41.34                                                      
 25 Kight, Sarah              SO COD                  1:41.89    1:45.07  
       48.98  1:45.07                                                      
 26 Hill, Britty              JR SUB                  1:53.96    1:46.22  
       48.12  1:46.22                                                      
 -- Cole, Stasja              JR LAN                  1:31.94         DQ  
       47.96       DQ                                                      
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davison, McKenzi          SR SUB                    59.42      58.77   16  
       28.27    58.77                                                      
  2 Buzarde, Rachel           FR EVN                  1:00.82      59.51   13  
       28.94    59.51                                                      
  3 Garner, Nikayla           JR LYM                  1:03.06    1:02.62   12  
       29.57  1:02.62                                                      
  4 Covill, Meleah            JR SUB                  1:05.66    1:03.41   11  
       29.91  1:03.41                                                      
  5 Johnson, Sidney           SO COD                  1:04.25    1:05.13   10  
       31.02  1:05.13                                                      
  6 Aguirre, Aspen            SR POW                  1:01.73    1:05.38    9  
       30.28  1:05.38                                                      
  7 Porter, Paytan            JR LYM                  1:08.85    1:05.48    7  
       31.28  1:05.48                                                      
  8 McConnell, Kiley          SR LAN                  1:02.93    1:05.70    5  
       31.52  1:05.70                                                      
  9 Harms, Anja               FR LAN                  1:03.34    1:05.87    4  
       30.46  1:05.87                                                      
 10 Morgan, Skylar            SR KEM                  1:06.30    1:06.11    3  
       30.63  1:06.11                                                      
 11 Thatcher, Teryn           SO KEM                  1:05.67    1:06.99    2  
       31.17  1:06.99                                                      
 12 Espenscheid, Cassidy      FR SUB                  1:07.14    1:07.68    1  
       32.76  1:07.68                                                      
 13 Demander, Lexi            JR EVN                  1:03.89    1:08.07  
       32.75  1:08.07                                                      
 14 Stigers, Andrea           SR LAN                  1:06.24    1:08.81  
       32.71  1:08.81                                                      
 15 Regester, Shelby          FR COD                  1:12.39    1:10.87  
       34.59  1:10.87                                                      
 16 Williams, Avilee          FR LYM                  1:19.11    1:11.06  
       35.16  1:11.06                                                      
 17 Roper, Jocelyn            FR EVN                  1:13.73    1:11.49  
       34.90  1:11.49                                                      
 18 Lowery, Madison           FR POW                  1:07.82    1:11.81  
       34.01  1:11.81                                                      
 19 Womack, Meann             JR LAN                  1:13.06    1:12.61  
       35.61  1:12.61                                                      
 20 Stigers, McKella          SO LAN                  1:12.03   x1:13.22  
       34.20  1:13.22                                                      
 21 Lejeune, Lauren           SO POW                  1:14.13    1:14.92  
       35.82  1:14.92                                                      
 22 Bryan, Cheyenne           SO Rhs Girls-WY         1:19.43    1:14.93  
       35.71  1:14.93                                                      
 23 Noble, Hailey             FR SUB                  1:20.78    1:15.95  
       35.73  1:15.95                                                      
 24 Bald Eagle, Shaylissa     JR LAN                  1:14.52   x1:17.05  
       36.37  1:17.05                                                      
 25 Green, Kinlee             SO SUB                  1:20.19   x1:17.56  
       37.97  1:17.56                                                      
 26 Peck, Victoria            FR KEM                  1:19.50    1:17.96  
       35.93  1:17.96                                                      
 27 Failoni, Sophie           FR KEM                  1:19.39    1:19.48  
       37.71  1:19.48                                                      
 28 Whitehurst, Savana        SO Rhs Girls-WY              NT    1:22.09  
       40.16  1:22.09                                                      
 29 Logan, Madeline           FR LAN                       NT   x1:23.26  
       38.77  1:23.26                                                      
 30 Hiatt, Betty              SO Rhs Girls-WY              NT    1:31.28  
       43.07  1:31.28                                                      
 31 Swann, Shelby             FR KEM                  1:55.00   x1:47.50  
 32 Tate, Madeline            FR Rhs Girls-WY              NT    1:54.04  
       54.42  1:54.04                                                      
 -- Rutsch, Haley             FR SUB                  1:22.78   X1:22.80  
 -- Hunter, Jocelynn          SR SUB                  1:47.20   X1:45.93  
       50.46  1:45.93                                                      
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulow, Maria              SR LAN                  5:46.89    5:51.46   16  
       32.12  1:06.78  1:42.17  2:17.53  2:53.92  3:29.88  4:05.84  4:41.80
     5:17.57  5:51.46                                                      
  2 Day, Kaylee               SO SUB                  6:22.10    6:14.47   13  
       32.79  1:09.15  1:47.11  2:24.89  3:03.61  3:42.37  4:21.51  5:00.84
     5:39.10  6:14.47                                                      
  3 Rosenbaum, Marissa        SO COD                  6:07.81    6:14.53   12  
       32.31  1:08.25  1:45.73  2:23.35  3:02.70  3:41.55  4:20.49  5:00.53
     5:39.07  6:14.53                                                      
  4 Liggett, Elizabeth        FR POW                  6:27.19    6:27.99   11  
       34.40  1:12.61  1:51.84  2:30.77  3:10.19  3:49.99  4:30.63  5:11.32
     5:51.58  6:27.99                                                      
  5 Caves, Jade               SR EVN                  6:52.95    6:28.65   10  
       32.47  1:11.00  1:50.85  2:31.63  3:11.88  3:52.61  4:33.09  5:12.48
     5:52.46  6:28.65                                                      
  6 Bennett, Adalyn           SO SUB                  6:39.37    6:41.41    9  
       36.34  1:16.74  1:56.81  2:37.71  3:18.83  4:00.32  4:42.00  5:24.03
     6:04.75  6:41.41                                                      
  7 Twitchell, Katrina        JR POW                  6:28.15    6:43.59    7  
       35.09  1:14.13  1:53.87  2:35.12  3:17.62  3:59.47  4:41.94  5:24.29
     6:05.17  6:43.59                                                      
  8 Beachell, Annellie        SO EVN                  6:56.89    6:47.01    5  
       35.19  1:14.28  1:55.51  2:37.38  3:20.72  4:02.35  4:44.07  5:25.55
     6:07.52  6:47.01                                                      
  9 Seeman, Israel            SO SUB                  6:21.99    6:49.94    4  
       35.39  1:15.93  1:57.32  2:39.04  3:20.90  4:03.79  4:47.01  5:30.62
     6:13.72  6:49.94                                                      
 10 Horton, Sydney            SR POW                  6:33.49    6:50.83    3  
       35.11  1:14.44  1:56.51  2:38.05  3:20.38  4:02.75  4:45.53  5:27.89
     6:09.58  6:50.83                                                      
 11 Moyles, Stevie            SR KEM                       NT    7:02.12    2  
       34.82  1:15.71  1:57.86  2:41.55  3:25.12  4:09.11  4:52.62  5:37.26
     6:21.30  7:02.12                                                      
 12 Phillips, Brooke          FR EVN                  7:05.77    7:04.19    1  
       38.07  1:21.25  2:04.44  2:47.18  3:30.11  4:13.42  4:57.34  5:41.54
     6:24.46  7:04.19                                                      
 13 McPherson, Kristen        FR LAN                       NT    7:12.74  
       36.15  1:16.94  2:01.39  2:45.23  3:29.60  4:14.59  4:59.62  5:44.94
     6:29.82  7:12.74                                                      
 14 Jones, Muriel             FR SUB                  7:57.70    8:16.76  
       38.59  1:25.98  2:17.03  3:08.72  4:02.85  4:53.33  5:46.81  6:38.31
     7:29.89  8:16.76                                                      
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                       1:48.64    1:47.44   32  
     1) Cox, Avery SR                   2) Lilygren, McKenzie JR          
     3) Fowler, Olivia SO               4) Hamilton, Abby SR              
       27.17    54.07  1:20.87  1:47.44                                    
  2 Cody High School  'A'                             1:53.60    1:55.42   26  
     1) Morgenweck, Holly JR            2) Johnson, Sidney SO             
     3) Boysen, Megan FR                4) Rosenbaum, Marissa SO          
       29.21    58.69  1:27.11  1:55.42                                    
  3 Evanston High School  'A'                         1:51.46    1:55.47   24  
     1) Demander, Lexi JR               2) Buzarde, Rachel FR             
     3) Caves, Jade SR                  4) Camphouse, McKinzey JR         
       31.11    58.88  1:26.39  1:55.47                                    
  4 Powell High School  'A'                           1:49.53    1:56.43   22  
     1) Kannard, Rylie SR               2) Aguirre, Aspen SR              
     3) Bohlman, Kendyl SR              4) Twitchell, Katrina JR          
       28.91  1:27.43  1:56.43  1:56.43                                    
  5 Lyman  'A'                                        1:58.27    1:58.40   20  
     1) Garner, Nikayla JR              2) Porter, Paytan JR              
     3) Busskohl, Brynlee FR            4) Weston, Samantha SO            
       29.10    59.96  1:29.30  1:58.40                                    
  6 Lander  'C'                                       1:59.00   x1:58.94  
     1) McPherson, Makayla SO           2) Platz, Li SO                   
     3) Stigers, Andrea SR              4) Harris, Noelle JR              
       29.17    59.55  1:28.80  1:58.94                                    
  7 Lander  'B'                                       1:57.00   x1:59.23  
     1) Cecrle, Becky SR                2) Aadahl, Carina SR              
     3) McConnell, Kiley SR             4) Harms, Anja FR                 
       30.30  1:00.46  1:30.39  1:59.23                                    
  8 Sublette  'A'                                     1:59.32    2:00.18   18  
     1) Covill, Meleah JR               2) Day, Kaylee SO                 
     3) Espenscheid, Cassidy FR         4) Bennett, Adalyn SO             
       29.43    58.96  1:29.49  2:00.18                                    
  9 Evanston High School  'B'                         1:54.89   x2:09.41  
     1) Fadden, Charli SR               2) Banry, Aedin SR                
     3) Roper, Jocelyn FR               4) Potter, Kori JR                
       28.56  1:02.75  1:35.64  2:09.41                                    
 10 Lander  'D'                                       2:06.00   x2:10.43  
     1) McPherson, Kristen FR           2) Firth, Sierra FR               
     3) Baron, Anne SO                  4) Stigers, McKella SO            
       33.06  1:05.66  1:39.03  2:10.43                                    
 11 Kem Girls 2017  'A'                               2:21.95    2:13.60   14  
     1) Morgan, Skylar SR               2) Peck, Victoria FR              
     3) Julander, Sydnie FR             4) Swann, Shelby FR               
       29.33  1:04.61  1:35.07  2:13.60                                    
 12 Lander  'E'                                            NT   x2:16.75  
     1) Bald Eagle, Shaylissa JR        2) Bautz, Jenny FR                
     3) Logan, Madeline FR              4) Womack, Meann JR               
       34.01  1:08.06  1:44.67  2:16.75                                    
 13 Cody High School  'B'                                  NT   x2:20.15  
     1) Allred, Brylee FR               2) Kight, Sarah SO                
     3) Cook, Emma FR                   4) Selby, Bethany SR              
       32.48  1:11.44  1:48.82  2:20.15                                    
 -- Sublette  'D'                                     2:14.63   X2:19.45  
     1) Wilson, Dana FR                 2) Noble, Reese FR                
     3) Young, Olivia FR                4) Paulson, Darbie JR             
       35.54  1:06.59  1:45.23  2:19.45                                    
 -- Sublette  'B'                                     2:14.38   X2:22.41  
     1) Noble, Hailey FR                2) Rutsch, Haley FR               
     3) Neubauer, Kylee FR              4) Green, Kinlee SO               
       34.50  1:12.24  1:48.16  2:22.41                                    
 -- Sublette  'C'                                     2:39.01   X2:38.45  
     1) Hunter, Jocelynn SR             2) Hill, Britty JR                
     3) Jones, Muriel FR                4) Stone, Amberlen FR             
       45.57  1:25.16  2:01.83  2:38.45                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fowler, Olivia            SO LAN                  1:04.18    1:03.60   16  
       31.03  1:03.60                                                      
  2 O'Neill, Julia Kay        SR POW                  1:06.00    1:06.00   13  
       31.73  1:06.00                                                      
  3 Boysen, Megan             FR COD                  1:07.82    1:09.40   12  
       32.92  1:09.40                                                      
  4 Busskohl, Brooklyn        SO LYM                  1:10.28    1:10.98   11  
       34.17  1:10.98                                                      
  5 Hewitt, Harper            SO LYM                  1:11.80    1:11.60   10  
       34.47  1:11.60                                                      
  6 Hunt, Natalie             SO SUB                  1:11.08    1:13.40    9  
       35.67  1:13.40                                                      
  7 McPherson, Makayla        SO LAN                  1:10.96    1:13.56    7  
       36.29  1:13.56                                                      
  8 Camphouse, McKinzey       JR EVN                  1:11.60    1:13.90    5  
       35.89  1:13.90                                                      
  9 Flake, Maura              JR LYM                  1:16.54    1:14.06    4  
       36.20  1:14.06                                                      
 10 Cecrle, Becky             SR LAN                  1:10.16    1:15.52    3  
       36.62  1:15.52                                                      
 11 Wheeler, Jennifer         FR SUB                  1:19.94    1:15.80    2  
     1:15.90  1:15.80                                                      
 12 White, Rebeca             SR EVN                  1:16.53    1:17.12    1  
       37.70  1:17.12                                                      
 13 Beck, Emma                FR LYM                  1:16.00    1:17.14  
       36.63  1:17.14                                                      
 14 Morgenweck, Holly         JR COD                  1:14.92    1:17.90  
       37.43  1:17.90                                                      
 15 Walk, Kira                FR LYM                  1:22.91   x1:22.36  
       40.69  1:22.36                                                      
 16 Williams, Avilee          FR LYM                  1:27.43   x1:23.04  
       41.89  1:23.04                                                      
 17 Olguin, Zoie              FR LYM                  1:22.93   x1:23.78  
       40.82  1:23.78                                                      
 18 Baron, Anne               SO LAN                  1:25.41    1:24.07  
       41.34  1:24.07                                                      
 19 McLain, Gracie            JR POW                  1:22.48    1:24.20  
       40.48  1:24.20                                                      
 20 Regester, Shelby          FR COD                  1:28.66    1:25.84  
       41.44  1:25.84                                                      
 21 Hackenberg, Maddi         FR POW                  1:26.22    1:27.52  
       42.83  1:27.52                                                      
 22 Failoni, Sophie           FR KEM                  1:37.14    1:28.51  
       42.82  1:28.51                                                      
 23 Neubauer, Kylee           FR SUB                  1:31.73    1:28.75  
       44.13  1:28.75                                                      
 24 Potter, Kori              JR EVN                  1:28.05    1:29.65  
       42.21  1:29.65                                                      
 25 Logan, Madeline           FR LAN                  1:30.29   x1:31.75  
       44.49  1:31.75                                                      
 26 Selby, Accalia            JR COD                  1:34.01    1:32.84  
       45.08  1:32.84                                                      
 27 Winkelkotter, Loveena     SR SUB                  1:36.41    1:33.44  
       46.00  1:33.44                                                      
 28 Williams, Leona           FR LYM                  1:58.30   x1:57.73  
       55.65  1:57.73                                                      
 29 Hollingshead, Kaitlyn     FR COD                  2:09.33   x2:03.47  
       58.19  2:03.47                                                      
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miner, Caitlyn            JR POW                  1:12.96    1:14.41   16  
       34.20  1:14.41                                                      
  2 Lilygren, McKenzie        JR LAN                  1:11.74    1:14.78   13  
       34.78  1:14.78                                                      
  3 Hamilton, Abby            SR LAN                  1:16.54    1:17.40   12  
       36.24  1:17.40                                                      
  4 Busskohl, Brynlee         FR LYM                  1:20.34    1:19.20   11  
       37.01  1:19.20                                                      
  5 Nielson, Paige            SO SUB                  1:21.45    1:19.49   10  
       37.82  1:19.49                                                      
  6 Rogers, Emma              FR SUB                  1:21.43    1:20.18    9  
       37.32  1:20.18                                                      
  7 Allred, Brylee            FR COD                  1:23.77    1:23.38    7  
       39.71  1:23.38                                                      
  8 Fuller, Anna              SO POW                  1:21.21    1:24.49    5  
       39.80  1:24.49                                                      
  9 Espenscheid, Cassidy      FR SUB                  1:25.84    1:24.61    4  
       39.66  1:24.61                                                      
 10 Stigers, McKella          SO LAN                  1:21.92    1:24.69    3  
       39.17  1:24.69                                                      
 11 Robins, Emilee            SR LAN                  1:25.00    1:25.11    2  
       39.46  1:25.11                                                      
 12 Bautz, Jenny              FR LAN                  1:23.62   x1:25.79  
       41.07  1:25.79                                                      
 13 Buzarde, Heather          FR EVN                  1:28.89    1:26.28    1  
       40.80  1:26.28                                                      
 14 Banry, Aedin              SR EVN                  1:24.89    1:27.57  
       41.36  1:27.57                                                      
 15 Cook, Emma                FR COD                  1:27.37    1:28.61  
       42.38  1:28.61                                                      
 16 Noble, Hailey             FR SUB                  1:32.83    1:33.18  
       45.28  1:33.18                                                      
 17 Lejeune, Lauren           SO POW                  1:34.90    1:37.10  
       45.92  1:37.10                                                      
 18 Crook, Sara               JR LYM                  1:41.41    1:39.01  
       46.02  1:39.01                                                      
 -- Wilson, Dana              FR SUB                  1:38.17   X1:39.38  
       47.48  1:39.38                                                      
 -- Stone, Amberlen           FR SUB                  1:42.40   X1:44.51  
       49.91  1:44.51                                                      
 -- Rutsch, Haley             FR SUB                  1:46.50   X1:45.62  
       49.59  1:45.62                                                      
 -- Young, Olivia             FR SUB                  1:54.76   X1:50.50  
       53.67  1:50.50                                                      
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                       3:56.67    3:58.14   32  
     1) Fowler, Olivia SO               2) Gose, Lily SO                  
     3) Lilygren, McKenzie JR           4) Kulow, Maria SR                
       28.41    59.08  1:27.65  1:59.82  2:28.19  2:59.68  3:27.75  3:58.14
  2 Sublette  'A'                                     4:06.65    4:05.15   26  
     1) Hunt, Natalie SO                2) Seeman, Israel SO              
     3) Rogers, Emma FR                 4) Davison, McKenzi SR            
       27.95    58.90  1:29.13  2:04.23  2:33.21  3:06.77  3:34.87  4:05.15
  3 Powell High School  'A'                           4:07.73    4:20.75   24  
     1) Twitchell, Katrina JR           2) Bohlman, Kendyl SR             
     3) O'Neill, Julia Kay SR           4) Miner, Caitlyn JR              
       31.13  1:05.81  1:36.84  2:12.53  2:44.28  3:19.67  3:48.53  4:20.75
  4 Lyman  'A'                                        4:17.15    4:20.79   22  
     1) Hewitt, Harper SO               2) Garner, Nikayla JR             
     3) Beck, Emma FR                   4) Weston, Samantha SO            
       30.84  1:04.27  1:35.66  2:10.43  2:41.24  3:16.84  3:47.33  4:20.79
  5 Kem Girls 2017  'A'                               4:15.03    4:21.36   20  
     1) Moyles, Stevie SR               2) Thatcher, Teryn SO             
     3) Krall, Alexis JR                4) Hagler, Brooklynn JR           
       31.44  1:07.95  1:38.49  2:13.97  2:43.40  3:17.06  3:47.60  4:21.36
  6 Powell High School  'B'                           4:32.87   x4:44.53  
     1) Horton, Sydney SR               2) Liggett, Elizabeth FR          
     3) Lowery, Madison FR              4) Fuller, Anna SO                
       34.92  1:13.45  1:45.03  2:20.53  2:36.08  2:56.92  3:37.04  4:44.53
  7 Evanston High School  'B'                         4:40.89    4:44.98   18  
     1) Demander, Lexi JR               2) White, Rebeca SR               
     3) Beachell, Annellie SO           4) Buzarde, Heather FR            
       33.18  1:10.09  1:45.65  2:23.48  2:59.86  3:39.61  4:10.67  4:44.98
  8 Cody High School  'A'                                  NT    5:00.77   14  
     1) Johnson, Sidney SO              2) Selby, Accalia JR              
     3) Regester, Shelby FR             4) Selby, Bethany SR              
       32.74  1:07.83  1:45.74  2:28.52  3:05.05  3:47.55  4:21.76  5:00.77
 -- Sublette  'B'                                     4:26.23   X4:27.21  
     1) Day, Kaylee SO                  2) Bennett, Adalyn SO             
     3) Espenscheid, Cassidy FR         4) Covill, Meleah JR              
       30.95  1:05.57  1:36.95  2:11.19  2:44.42  3:22.10  3:52.30  4:27.21
 -- Lyman  'B'                                        4:54.52   X4:36.78  
     1) Flake, Maura JR                 2) Porter, Paytan JR              
     3) Anson, Kaitlyn SO               4) Busskohl, Brooklyn SO          
       33.11  1:08.94  1:41.38  2:18.60  2:50.82  3:28.19  3:59.56  4:36.78
 -- Sublette  'E'                                     5:22.20   X5:26.36  
     1) Wilson, Dana FR                 2) Noble, Hailey FR               
     3) Jones, Muriel FR                4) Green, Kinlee SO               
       40.12  1:23.39  1:59.91  2:44.37  3:22.24  4:04.95  4:44.24  5:26.36
 -- Sublette  'D'                                     5:10.19   X5:38.89  
     1) Young, Olivia FR                2) Paulson, Darbie JR             
     3) Winkelkotter, Loveena SR        4) Hill, Britty JR                
       42.08  1:29.62  2:06.71  2:49.96  3:25.04  4:07.16  4:52.20  5:38.89
 -- Sublette  'C'                                     4:45.26   X5:45.14  
     1) Wheeler, Jennifer FR            2) Nielson, Paige SO              
     3) Neubauer, Kylee FR              4) Hunter, Jocelynn SR            
       34.85  1:25.22  1:52.37  2:31.26  3:12.87  3:57.09  5:45.14         
 -- Evanston High School  'A'                         4:08.29         DQ  
     1) Davis, Marie JR                 2) Buzarde, Rachel FR             
     3) Caves, Jade SR                  4) Camphouse, McKinzey JR         
       29.40  1:01.30  1:29.64  2:00.58  2:29.30  3:02.86  3:32.77       DQ
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Lander                              334   2. Sublette                            234
  3. Powell High School                  217   4. Lyman                               164
  5. Evanston High School                137   6. Cody High School                    112
  7. Kem Girls 2017                       76   8. Rhs Girls' Swimming and Diving       28