Licensed to Casper Swim Club      HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/27/2017 08:53 AM
                    2017 RHS Girls Last Chance - 10/26/2017                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                       2:00.46    2:00.87   18  
     1) Kulow, Maria                    2) McConnell, Kiley               
     3) Lilygren, McKenzie              4) Hamilton, Abby                 
       30.42  1:05.71  1:35.41  2:00.87                                    
  2 Riverton High School  'A'                         2:01.13    2:01.00   14  
     1) Lewis, Jordan                   2) Jordan, Syonia                 
     3) Gopp, Kaylie                    4) Dike, Josie                    
       31.82  1:08.41  1:35.96  2:01.00                                    
  3 Lander  'B'                                            NT   x2:26.66  
     1) Aadahl, Carina                  2) Robins, Emilee                 
     3) Logan, Madeline                 4) Firth, Sierra                  
       35.97  1:15.97  1:56.40  2:26.66                                    
  4 Lander  'C'                                            NT   x2:32.96  
     1) Baron, Anne                     2) Bautz, Jenny                   
     3) Winn, Krysten                   4) Cole, Stasja                   
       38.79  1:17.29  1:58.32  2:32.96                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Treber, Aspen                RIV                  2:34.11    2:17.08    9  
       31.51  1:05.73  1:41.60  2:17.08                                    
  2 McConnell, Kiley             LAN                  2:15.34    2:21.93    7  
       32.12  1:08.03  1:45.68  2:21.93                                    
  3 Bedard, Caitlin              RIV                  2:33.73    2:25.09    6  
       33.25  1:08.99  1:46.75  2:25.09                                    
  4 Stigers, Andrea              LAN                  2:29.12    2:25.14    5  
       33.69  1:10.43  1:48.58  2:25.14                                    
  5 Platz, Li                    LAN                  2:30.95   x2:30.37  
       33.48  1:10.88  1:50.92  2:30.37                                    
  6 Lewis, Jordan                RIV                  2:34.16   x2:36.90  
       34.01  1:13.39  1:56.49  2:36.90                                    
  7 Healy, Meeghan               RIV                  2:30.04   x2:47.73  
       35.02  1:17.05  2:03.01  2:47.73                                    
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Noelle               LAN                  2:38.35    2:34.88    9  
       32.15  1:12.90  1:59.25  2:34.88                                    
  2 Fehringer, Molly             LAN                  2:44.24    2:36.45    7  
       32.91  1:13.16  1:59.69  2:36.45                                    
  3 Stigers, McKella             LAN                       NT   x2:52.22  
       38.50  1:22.41  2:12.99  2:52.22                                    
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dike, Josie                  RIV                    26.16      25.72    9  
  2 Fowler, Olivia               LAN                    26.51      27.01    7  
  3 Cox, Avery                   LAN                    27.17      27.43    6  
  4 Kulow, Maria                 LAN                    26.97     x27.71  
  5 Harms, Anja                  LAN                    27.56     x27.82  
  6 Treber, Aspen                RIV                    28.83      28.84    5  
  7 Jordan, Syonia               RIV                    28.78     x28.88  
  8 Womack, Meann                LAN                    30.54     x29.35  
  9 Robins, Emilee               LAN                    28.27     x29.39  
 10 Ramsey, Raelyn               POW                    30.70      29.90    4  
 11 Firth, Sierra                LAN                    31.11     x30.71  
 12 Satterwhite, Jala            POW                    31.13      30.92    3  
 13 Wildcat, Jazmine             RIV                    33.34     x32.22  
 14 Ridgley, Winter              RIV                    31.07     x32.32  
 15 Bookless, Ashlyn             RIV                    33.40     x32.44  
 16 Pierson, Elizabeth           RIV                    31.19     x32.45  
 17 Bald Eagle, Shaylissa        LAN                    32.49     x32.65  
 18 Bautz, Jenny                 LAN                    32.17     x32.69  
 19 Bryan, Cheyenne              RIV                    33.84     x33.55  
 20 Flint, Grace                 LAN                    36.81     x35.89  
 21 Winn, Krysten                LAN                    35.13     x36.06  
 22 Sisneros, Quirinita          RIV                    34.89     x36.45  
 23 Smith, Cheyenne              RIV                    35.42     x36.91  
 24 Hiatt, Mary                  RIV                    38.84     x38.62  
 25 Tate, Madeline               RIV                    43.93     x46.90  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fontaine, Lauren             LAN                   309.50     189.80    9  
  2 Dike, Josie                  RIV                   198.95     187.30    7  
  3 Karhu, Emma                  POW                       NP     186.75    6  
  4 Pierson, Elizabeth           RIV                   178.30     178.05    5  
  5 Cole, Stasja                 LAN                   143.25     170.60    4  
  6 Hackenberg, Maddi            POW                   134.85     164.40    3  
  7 Baron, Anne                  LAN                   154.45    x159.55  
  8 Bookless, Ashlyn             RIV                   132.55    x129.95  
  9 Cecrle, Becky                LAN                   159.25    x127.75  
 10 Smith, Cheyenne              RIV                    98.40    x113.10  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gopp, Kaylie                 RIV                  1:04.28    1:03.06    9  
       28.78  1:03.06                                                      
  2 Kulow, Maria                 LAN                  1:12.71    1:11.03    7  
       34.19  1:11.03                                                      
  3 Aadahl, Carina               LAN                  1:13.05    1:12.81    6  
       34.15  1:12.81                                                      
  4 Platz, Li                    LAN                  1:13.19   x1:14.53  
       34.33  1:14.53                                                      
  5 McPherson, Makayla           LAN                  1:13.83   x1:16.85  
       35.68  1:16.85                                                      
  6 Logan, Madeline              LAN                  1:31.31   x1:32.70  
       41.84  1:32.70                                                      
  7 Winn, Krysten                LAN                  1:35.46   x1:37.59  
       44.36  1:37.59                                                      
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fowler, Olivia               LAN                    56.66      58.84    9  
       28.48    58.84                                                      
  2 Gose, Lily                   LAN                  1:00.45    1:00.54    7  
       28.97  1:00.54                                                      
  3 Cox, Avery                   LAN                  1:00.89   x1:00.85  
       29.56  1:00.85                                                      
  4 Hamilton, Abby               LAN                  1:00.39   x1:00.86  
       29.41  1:00.86                                                      
  5 Lilygren, McKenzie           LAN                    59.39   x1:01.19  
       29.21  1:01.19                                                      
  6 Bedard, Caitlin              RIV                  1:08.29    1:04.27    6  
       31.17  1:04.27                                                      
  7 McConnell, Kiley             LAN                  1:02.18   x1:04.60  
       31.30  1:04.60                                                      
  8 Harms, Anja                  LAN                  1:02.49   x1:04.66  
       30.28  1:04.66                                                      
  9 Ridgley, Winter              RIV                  1:06.35    1:06.59    5  
       31.83  1:06.59                                                      
 10 Womack, Meann                LAN                  1:09.91   x1:07.50  
       33.08  1:07.50                                                      
 11 McPherson, Kristen           LAN                  1:11.00   x1:09.96  
       33.16  1:09.96                                                      
 12 Ramsey, Raelyn               POW                  1:14.66    1:11.26    4  
       33.90  1:11.26                                                      
 13 Sisneros, Quirinita          RIV                  1:22.52   x1:25.27  
       39.78  1:25.27                                                      
 14 Hiatt, Mary                  RIV                  1:26.31   x1:27.93  
       40.32  1:27.93                                                      
 15 Tate, Madeline               RIV                  1:47.81   x1:42.32  
       50.75  1:42.32                                                      
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gopp, Kaylie                 RIV                       NT    6:20.52    9  
  2 Robins, Emilee               LAN                  6:27.54    6:26.52    7  
  3 Firth, Sierra                LAN                  6:45.02    6:28.29    6  
  4 Stigers, Andrea              LAN                  6:48.35   x6:34.53  
  5 Lewis, Jordan                RIV                       NT    6:47.53    5  
  6 Healy, Meeghan               RIV                  7:15.69   x7:02.66  
  7 Bald Eagle, Shaylissa        LAN                  7:14.80   x7:11.34  
  8 Bryan, Cheyenne              RIV                  7:21.19   x7:11.89  
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                       1:46.67    1:47.97   18  
     1) Fowler, Olivia                  2) Cox, Avery                     
     3) Fehringer, Molly                4) Hamilton, Abby                 
       27.87    54.88  1:21.51  1:47.97                                    
  2 Riverton High School  'A'                         1:48.89    1:48.06   14  
     1) Gopp, Kaylie                    2) Treber, Aspen                  
     3) Lewis, Jordan                   4) Dike, Josie                    
       27.17    55.32  1:23.46  1:48.06                                    
  3 Lander  'C'                                            NT   x2:02.59  
     1) Gose, Lily                      2) Harms, Anja                    
     3) McPherson, Kristen              4) Stigers, McKella               
       28.57    57.39  1:30.81  2:02.59                                    
  4 Lander  'D'                                            NT   x2:09.80  
     1) McConnell, Kiley                2) McPherson, Makayla             
     3) Womack, Meann                   4) Winn, Krysten                  
       29.08  1:00.37  1:32.50  2:09.80                                    
  5 Lander  'E'                                            NT   x2:09.83  
     1) Platz, Li                       2) Harris, Noelle                 
     3) Bautz, Jenny                    4) Bald Eagle, Shaylissa          
       30.74  1:01.69  1:33.40  2:09.83                                    
  6 Riverton High School  'B'                         2:17.16   x2:12.13  
     1) Bedard, Caitlin                 2) Bryan, Cheyenne                
     3) Wildcat, Jazmine                4) Ridgley, Winter                
       29.58  1:05.07  1:38.74  2:12.13                                    
  7 Lander  'B'                                            NT   x2:12.27  
     1) Cecrle, Becky                   2) Cole, Stasja                   
     3) Baron, Anne                     4) Flint, Grace                   
       29.85  1:04.85  1:36.53  2:12.27                                    
  8 Riverton High School  'C'                              NT   x2:14.73  
     1) Sisneros, Quirinita             2) Smith, Cheyenne                
     3) Bookless, Ashlyn                4) Pierson, Elizabeth             
       35.52  1:11.72  1:42.72  2:14.73                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lilygren, McKenzie           LAN                  1:06.23    1:07.00    9  
       32.84  1:07.00                                                      
  2 McPherson, Kristen           LAN                  1:12.26    1:11.91    7  
       34.93  1:11.91                                                      
  3 McPherson, Makayla           LAN                  1:10.76   x1:12.44  
       35.88  1:12.44                                                      
  4 Gose, Lily                   LAN                  1:14.10   x1:14.79  
       36.31  1:14.79                                                      
  5 Cecrle, Becky                LAN                  1:09.77   x1:15.11  
       35.15  1:15.11                                                      
  6 Aadahl, Carina               LAN                  1:13.62   x1:15.59  
       37.58  1:15.59                                                      
  7 Fehringer, Molly             LAN                  1:16.36   x1:17.27  
       37.60  1:17.27                                                      
  8 Harris, Noelle               LAN                  1:18.71   x1:17.44  
       38.61  1:17.44                                                      
  9 Logan, Madeline              LAN                  1:25.71   x1:26.35  
       41.60  1:26.35                                                      
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bautz, Jenny                 LAN                  1:23.58    1:22.03    9  
       38.77  1:22.03                                                      
  2 Hamilton, Abby               LAN                  1:16.45    1:22.70    7  
       39.22  1:22.70                                                      
  3 Jordan, Syonia               RIV                  1:22.68    1:23.74    6  
       39.50  1:23.74                                                      
  4 Stigers, McKella             LAN                  1:21.87   x1:25.22  
       40.61  1:25.22                                                      
  5 Wildcat, Jazmine             RIV                  1:36.26    1:35.00    5  
       44.30  1:35.00                                                      
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lander  'A'                                       3:54.26    4:05.72   18  
     1) Fowler, Olivia                  2) Gose, Lily                     
     3) Lilygren, McKenzie              4) Kulow, Maria                   
       29.31  1:00.39  1:30.32  2:04.17  2:32.82  3:05.33  3:34.43  4:05.72
  2 Riverton High School  'A'                         4:21.49    4:20.57   14  
     1) Bedard, Caitlin                 2) Treber, Aspen                  
     3) Ridgley, Winter                 4) Jordan, Syonia                 
       30.77  1:04.23  1:34.60  2:07.05  2:39.36  3:14.89  3:44.98  4:20.57
  3 Lander  'B'                                            NT   x4:21.99  
     1) Robins, Emilee                  2) Cox, Avery                     
     3) Fehringer, Molly                4) Cecrle, Becky                  
       30.53  1:04.42  1:33.92  2:06.81  2:36.49  3:12.71  3:28.83  4:21.99
  4 Lander  'C'                                            NT   x4:27.42  
     1) Platz, Li                       2) Harms, Anja                    
     3) Harris, Noelle                  4) Aadahl, Carina                 
       32.35  1:07.60  1:38.66  2:15.76  2:47.99  3:23.40  3:54.54  4:27.42
  5 Lander  'D'                                            NT   x4:39.60  
     1) Stigers, Andrea                 2) McPherson, Makayla             
     3) McPherson, Kristen              4) Firth, Sierra                  
       32.09  1:06.12  1:39.05  2:15.32  2:50.03  3:30.37  4:02.96  4:39.60
  6 Riverton High School  'B'                              NT   x5:03.09  
     1) Wildcat, Jazmine                2) Healy, Meeghan                 
     3) Bryan, Cheyenne                 4) Pierson, Elizabeth             
       35.24  1:14.33  1:50.95  2:29.20  3:05.83  3:47.13  4:22.39  5:03.09
  7 Lander  'E'                                            NT   x5:10.52  
     1) Stigers, McKella                2) Womack, Meann                  
     3) Bald Eagle, Shaylissa           4) Baron, Anne                    
       38.28  1:19.83  1:55.68  2:34.04  3:12.04  3:55.84  4:31.30  5:10.52
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Lander                              182   2. Riverton High School                128
  3. Powell High School                   20