Licensed to Rock Springs High School
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/5/2019 12:44 PM
                       RSHS v East & Central - 10/5/2019                       
                       Meet Program - RSHS-East-Central                        
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     School
===============================================================================
Heat 1 of 2 Timed Finals   
  2  Rock Springs High School-WY  'C'                                NT        
     1) Hill, K                         2) Goode, K                       
     3) Keelin, C                       4) Alvarado, X                    
  3  Cheyenne East High School-WY  'B'                               NT        
     1) Davis, M                        2) Tucker, M 15                   
     3) Fansler, A 15                   4) Stewart, B 17                  
  4  Cheyenne Central High School  'C'                               NT        
     1) Kircher, B 16                   2) Kaste, J 16                    
     3) Prince, A 14                    4) Gebhart, T 15                  
Heat 2 of 2 Timed Finals   
  1  Rock Springs High School-WY  'B'                                NT        
     1) Messick, S                      2) Koepplin, S                    
     3) Forbush, M                      4) Mann, K                        
  2  Cheyenne Central High School  'B'                          2:08.00        
     1) Massengill, T 16                2) Stefka, A 17                   
     3) Allen, A 15                     4) Kersenbrock, H 17              
  3  Cheyenne Central High School  'A'                          1:58.00        
     1) Birge, H 17                     2) Osterman, S 17                 
     3) Vanlandingham, C 18             4) Brownell, K 15                 
  4  Rock Springs High School-WY  'A'                           2:05.00        
     1) Parker, L                       2) Miller, P                      
     3) Robinson-Kim, A                 4) Moser, L                       
  5  Cheyenne East High School-WY  'A'                          2:14.61        
     1) Potter, R 17                    2) Bailey, S 14                   
     3) Eldridge, S 17                  4) Bolinger, A 14                 
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
             2:14.50  Q
     Name                         Age School
===============================================================================
Heat 1 of 2 Timed Finals   
  1  Zacarias, A                      Rshs Girls-WY                  NT        
  2  Mann, K                          Rshs Girls-WY             2:35.81        
  3  Cavanaugh, S                  15 CEN                       2:26.95        
  4  Norton, T                     16 CEN                       2:27.49        
  5  Bauman, J                        Rshs Girls-WY             2:54.08        
Heat 2 of 2 Timed Finals   
  1  Messick, S                       Rshs Girls-WY             2:25.00        
  2  Butcher, C                       Rshs Girls-WY             2:12.47  Q     
  3  Cavanaugh, P                  17 CEN                       2:12.25  Q     
  4  Samuelson, A                  16 CEN                       2:12.29  Q     
  5  Smock, A                      15 East-WY                   2:20.03        
  6  Tucker, M                     15 East-WY                   2:26.07        
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
             2:33.50  Q
     Name                         Age School
===============================================================================
Heat 1 of 2 Timed Finals   
  1  Keelin, C                        Rshs Girls-WY             3:46.19        
  2  Fansler, A                    15 East-WY                   2:58.42        
  3  Stefka, A                     17 CEN                       2:43.32        
  4  Kaste, J                      16 CEN                       2:43.53        
  5  Koepplin, S                      Rshs Girls-WY             3:19.56        
  6  Prince, A                     14 CEN                            NT        
Heat 2 of 2 Timed Finals   
  1  Walker, K                        Rshs Girls-WY             2:42.02        
  2  Potter, R                     17 East-WY                   2:32.20  Q     
  3  Miller, P                        Rshs Girls-WY             2:29.51  Q     
  4  Birge, H                      17 CEN                       2:31.35  Q     
  5  Gebhart, T                    15 CEN                       2:33.66        
  6  Allen, A                      15 CEN                       2:42.56        
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
               28.00  Q
     Name                         Age School
===============================================================================
Heat 1 of 4 Timed Finals   
  2  Alvarado, X                      Rshs Girls-WY               48.01        
  3  Taylor, K                        Rshs Girls-WY               37.24        
  4  Zorn, E                          Rshs Girls-WY               42.02        
Heat 2 of 4 Timed Finals   
  1  Brown, K                         Rshs Girls-WY               34.31        
  2  Lewis, B                      14 CEN                         33.36        
  3  Forbush, M                       Rshs Girls-WY               32.80        
  4  Dalton, A                     14 CEN                         32.81        
  5  Pankowski, M                     Rshs Girls-WY               33.39        
  6  Davis, M                         East-WY                     35.98        
Heat 3 of 4 Timed Finals   
  1  Tompkins, K                   15 East-WY                     31.48        
  2  Clarke, K                     14 CEN                         29.71        
  3  Sommers, S                    15 CEN                         28.92        
  4  Horst, J                      15 CEN                         29.46        
  5  Hill, K                          Rshs Girls-WY               30.94        
  6  Whitman, S                    14 CEN                         32.36        
Heat 4 of 4 Timed Finals   
  1  Massengill, T                 16 CEN                         28.37        
  2  Reed, E                       17 CEN                         27.82  Q     
  3  Robinson-Kim, A                  Rshs Girls-WY               24.74  Q     
  4  Osterman, S                   17 CEN                         27.60  Q     
  5  Moser, L                         Rshs Girls-WY               27.87  Q     
  6  Taveira, R                    15 East-WY                     28.62        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
              170.00  Q
     Name                         Age School
===============================================================================
Heat 1 of 1 Timed Finals   
  1  Whitman, S                    14 CEN                        119.75        
  2  Reed, E                       17 CEN                        250.50        
  3  Prince, B                     16 East-WY                    172.35        
  4  Ruiz, M                          Rshs Girls-WY              317.75        
  5  Dalton, A                     14 CEN                        138.45        
  6  Capps, E                      17 East-WY                    156.25        
  7  Rall, E                          Rshs Girls-WY              276.95        
  8  Farris, E                     16 East-WY                    224.95        
  9  Brown, A                         Rshs Girls-WY              166.50        
 10  Macy, E                       16 East-WY                    192.35        
 11  Jensen, A                        Rshs Girls-WY              239.50        
 12  Brown, E                      15 East-WY                    151.60        
 13  Lewis, B                      14 CEN                        195.30        
 14  Ramos, L                      16 East-WY                    115.80        
 15  Wiggam, K                     14 East-WY                     99.65        
 16  Stewart, B                    17 East-WY                    220.15        
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
             1:11.50  Q
     Name                         Age School
===============================================================================
Heat 1 of 2 Timed Finals   
  1  Bauman, J                        Rshs Girls-WY             1:49.65        
  2  Mann, K                          Rshs Girls-WY             1:37.17        
  3  Fansler, A                    15 East-WY                   1:25.54        
  4  Kaste, J                      16 CEN                       1:25.67        
  5  Goode, K                         Rshs Girls-WY             1:45.75        
Heat 2 of 2 Timed Finals   
  1  Parker, L                        Rshs Girls-WY             1:17.50        
  2  Eldridge, S                   17 East-WY                   1:13.10        
  3  Vanlandingham, C              18 CEN                       1:06.06  Q     
  4  Brownell, K                   15 CEN                       1:09.31  Q     
  5  Tucker, M                     15 East-WY                   1:15.98        
  6  Kersenbrock, H                17 CEN                       1:25.07        
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
             1:01.00  Q
     Name                         Age School
===============================================================================
Heat 1 of 3 Timed Finals   
  2  Alvarado, X                      Rshs Girls-WY             1:48.69        
  3  Zacarias, A                      Rshs Girls-WY             1:21.35        
  4  Taylor, K                        Rshs Girls-WY             1:24.36        
Heat 2 of 3 Timed Finals   
  1  Keelin, C                        Rshs Girls-WY             1:17.77        
  2  Kircher, B                    16 CEN                       1:08.77        
  3  Sommers, S                    15 CEN                       1:08.00        
  4  Norton, T                     16 CEN                       1:08.64        
  5  Tompkins, K                   15 East-WY                   1:10.31        
Heat 3 of 3 Timed Finals   
  1  Bolinger, A                   14 East-WY                   1:04.55        
  2  Moser, L                         Rshs Girls-WY             1:01.47        
  3  Robinson-Kim, A                  Rshs Girls-WY               55.19  Q     
  4  Samuelson, A                  16 CEN                       1:00.26  Q     
  5  Stefka, A                     17 CEN                       1:02.45        
  6  Smock, A                      15 East-WY                   1:05.22        
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
             6:10.00  Q
     Name                         Age School
===============================================================================
Heat 1 of 2 Timed Finals   
  2  Prince, A                     14 CEN                            NT        
  3  Bailey, S                     14 East-WY                   6:51.37        
  4  Brown, K                         Rshs Girls-WY             7:37.42        
Heat 2 of 2 Timed Finals   
  1  Cavanaugh, S                  15 CEN                       6:17.81        
  2  Birge, H                      17 CEN                       5:57.90  Q     
  3  Butcher, C                       Rshs Girls-WY             5:55.96  Q     
  4  Potter, R                     17 East-WY                   5:57.06  Q     
  5  Cavanaugh, P                  17 CEN                       6:01.44  Q     
  6  Messick, S                       Rshs Girls-WY             6:50.00        
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     School
===============================================================================
Heat 1 of 2 Timed Finals   
  2  Rock Springs High School-WY  'C'                                NT        
     1) Zacarias, A                     2) Taylor, K                      
     3) Bauman, J                       4) Brown, K                       
  3  Rock Springs High School-WY  'B'                                NT        
     1) Rall, E                         2) Koepplin, S                    
     3) Forbush, M                      4) Haselhuhn, H                   
  4  Cheyenne Central High School  'C'                               NT        
     1) Sommers, S 15                   2) Kaste, J 16                    
     3) Norton, T 16                    4) Whitman, S 14                  
Heat 2 of 2 Timed Finals   
  1  Cheyenne East High School-WY  'B'                          2:10.58        
     1) Bailey, S 14                    2) Fansler, A 15                  
     3) Davis, M                        4) Tompkins, K 15                 
  2  Rock Springs High School-WY  'A'                           1:52.22        
     1) Parker, L                       2) Moser, L                       
     3) Butcher, C                      4) Robinson-Kim, A                
  3  Cheyenne Central High School  'A'                          1:46.00        
     1) Cavanaugh, P 17                 2) Brownell, K 15                 
     3) Vanlandingham, C 18             4) Allen, A 15                    
  4  Cheyenne Central High School  'B'                          1:52.00        
     1) Samuelson, A 16                 2) Stefka, A 17                   
     3) Reed, E 17                      4) Kircher, B 16                  
  5  Cheyenne East High School-WY  'A'                          1:55.35        
     1) Bolinger, A 14                  2) Taveira, R 15                  
     3) Smock, A 15                     4) Potter, R 17                   
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
             1:09.00  Q
     Name                         Age School
===============================================================================
Heat 1 of 3 Timed Finals   
  2  Zorn, E                          Rshs Girls-WY                  NT        
  3  Davis, M                         East-WY                   1:31.40        
  4  Goode, K                         Rshs Girls-WY             1:35.52        
Heat 2 of 3 Timed Finals   
  2  Eldridge, S                   17 East-WY                   1:18.03        
  3  Horst, J                      15 CEN                       1:16.01        
  4  Clarke, K                     14 CEN                       1:16.26        
  5  Hill, K                          Rshs Girls-WY             1:31.01        
Heat 3 of 3 Timed Finals   
  1  Gebhart, T                    15 CEN                       1:11.91        
  2  Parker, L                        Rshs Girls-WY             1:08.15  Q     
  3  Massengill, T                 16 CEN                       1:05.00  Q     
  4  Osterman, S                   17 CEN                       1:08.05  Q     
  5  Kersenbrock, H                17 CEN                       1:11.10        
  6  Bolinger, A                   14 East-WY                   1:15.30        
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
             1:19.00  Q
     Name                         Age School
===============================================================================
Heat 1 of 2 Timed Finals   
  1  Pankowski, M                     Rshs Girls-WY             1:38.80        
  2  Bailey, S                     14 East-WY                   1:29.22        
  3  Forbush, M                       Rshs Girls-WY             1:25.24        
  4  Taveira, R                    15 East-WY                   1:28.64        
  5  Koepplin, S                      Rshs Girls-WY             1:38.16        
Heat 2 of 2 Timed Finals   
  1  Allen, A                      15 CEN                       1:19.21        
  2  Walker, K                        Rshs Girls-WY             1:18.76  Q     
  3  Brownell, K                   15 CEN                       1:15.81  Q     
  4  Miller, P                        Rshs Girls-WY             1:17.08  Q     
  5  Vanlandingham, C              18 CEN                       1:19.07        
  6  Kircher, B                    16 CEN                       1:22.69        
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     School
===============================================================================
Heat 1 of 1 Timed Finals   
  1  Rock Springs High School-WY  'B'                                NT        
     1) Mann, K                         2) Brown, K                       
     3) Hill, K                         4) Bauman, J                      
  2  Cheyenne Central High School  'B'                          4:08.00        
     1) Gebhart, T 15                   2) Massengill, T 16               
     3) Kersenbrock, H 17               4) Prince, A 14                   
  3  Cheyenne Central High School  'A'                          3:54.00        
     1) Cavanaugh, P 17                 2) Osterman, S 17                 
     3) Birge, H 17                     4) Samuelson, A 16                
  4  Rock Springs High School-WY  'A'                           4:07.07        
     1) Butcher, C                      2) Haselhuhn, H                   
     3) Messick, S                      4) Miller, P                      
  5  Cheyenne East High School-WY  'A'                          4:32.80        
     1) Tucker, M 15                    2) Tompkins, K 15                 
     3) Eldridge, S 17                  4) Smock, A 15                    
  6  Cheyenne Central High School  'C'                               NT        
     1) Horst, J 15                     2) Clarke, K 14                   
     3) Cavanaugh, S 15                 4) Sommers, S 15