Licensed to Casper Swim Club        HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 9/5/2017 08:50 AM
                       2017 RHS Girls Invite - 9/2/2017                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhs Girls' Swimming and Diving-WY  'A'            2:06.58    2:05.72   32  
     1) Gopp, Kaylie                    2) Jordan, Syonia                 
     3) Dike, Josie                     4) Treber, Aspen                  
       31.76  1:08.65  1:36.89  2:05.72                                    
  2 Powell High School  'A'                           2:06.50    2:09.29   26  
     1) O'Neill, Julia Kay              2) Miner, Caitlyn                 
     3) Aguirre, Ashlyn                 4) Ligett, Elizabeth              
       32.72  1:06.57  1:39.59  2:09.29                                    
  3 Douglas Bearcats-WY  'A'                               NT    2:12.06   24  
     1) Layher, Desirea                 2) Wright, Maecie                 
     3) Ramsey, Rhylee                  4) Mathis, Sheridan               
       33.82  1:10.27  1:43.71  2:12.06                                    
  4 Rawlins High School-WY  'A'                       2:18.04    2:21.08   22  
     1) McDaniel, Kaitlin 17            2) Johansson, Kysa 17             
     3) Shepard, Haili 17               4) Paulsen, Whitney 16            
       35.89  1:15.44  1:49.20  2:21.08                                    
  5 Douglas Bearcats-WY  'B'                               NT   x2:30.81  
     1) Cobb, Claire                    2) Haroldson, Christina           
     3) Templesmith, Lexis              4) Mathis, Isabelle               
       37.30  1:20.82  1:57.60  2:30.81                                    
  6 Powell High School  'B'                           2:32.00   x2:34.43  
     1) Lowery, Madison                 2) McLain, Gracie                 
     3) Lejeune, Lauren                 4) Karhu, Emma                    
       38.37  1:22.40  2:01.16  2:34.43                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathis, Sheridan             DOU-WY                    NT    2:19.50   16  
       32.46  1:07.82  1:44.76  2:19.50                                    
  2 Twitchell, Katrina           POW                  2:18.82    2:26.26   13  
       31.63  1:08.36  1:47.14  2:26.26                                    
  3 Fuller, Anna                 POW                  2:28.15    2:31.01   12  
       35.46  1:14.18  1:53.56  2:31.01                                    
  4 Horton, Sydney               POW                  2:31.93    2:33.52   11  
       35.73  1:15.73  1:56.09  2:33.52                                    
  5 Bedard, Caitlin              Rhs Girls-WY         2:35.00    2:37.20   10  
       35.12  1:13.80  1:55.96  2:37.20                                    
  6 Cobb, Claire                 DOU-WY                    NT    2:40.09    9  
       36.48  1:17.02  1:58.91  2:40.09                                    
  7 Paulsen, Whitney          16 Lady Outlaws-WY      2:43.14    2:43.46    7  
       36.66  1:18.71  2:03.02  2:43.46                                    
  8 Bryan, Cheyenne              Rhs Girls-WY         3:01.11    2:51.96    5  
       39.10  1:22.83  2:08.08  2:51.96                                    
  9 Trevizo, Alexandra        15 Lady Outlaws-WY           NT    2:55.46    4  
       39.34  1:23.71  2:10.54  2:55.46                                    
 10 Mathis, Isabelle             DOU-WY                    NT    2:55.68    3  
       40.36  1:25.42  2:11.94  2:55.68                                    
 11 Skinner, Sierra Jo        15 Lady Outlaws-WY      3:07.28    2:55.88    2  
       39.20  1:24.08  2:12.28  2:55.88                                    
 12 Gardner, Katelynn         14 Lady Outlaws-WY           NT    3:17.65    1  
       45.04  1:34.49  2:26.29  3:17.65                                    
 13 Baldwin, Brooke           15 Lady Outlaws-WY      3:28.01   x3:17.81  
       43.81  1:33.92  2:26.47  3:17.81                                    
 14 Romero, Alexandrea        16 Lady Outlaws-WY           NT   x3:32.84  
       44.48  1:37.58  2:36.45  3:32.84                                    
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Maecie               DOU-WY                    NT    2:40.72   16  
       35.24  1:15.84  2:01.31  2:40.72                                    
  2 Bohlman, Kendyl              POW                  2:49.52    2:45.48   13  
       33.99  1:15.79  2:06.46  2:45.48                                    
  3 Moretti, Addison             POW                  2:59.00    2:48.85   12  
       36.89  1:17.96  2:07.99  2:48.85                                    
  4 Shepard, Haili            17 Lady Outlaws-WY      2:53.17    2:51.29   11  
       34.57  1:20.12  2:11.47  2:51.29                                    
  5 Kuntz, Rachel                POW                  2:57.46    2:51.31   10  
       36.77  1:18.77  2:10.88  2:51.31                                    
  6 Templesmith, Lexis           DOU-WY                    NT    3:07.57    9  
       41.68  1:28.55  2:26.03  3:07.57                                    
  7 Laird, Lillian            14 Lady Outlaws-WY      3:42.49    3:39.52    7  
       46.53  1:39.16  2:50.34  3:39.52                                    
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dike, Josie                  Rhs Girls-WY           27.62      26.16   16  
  2 Moore, Shayla                DOU-WY                    NT      28.52   13  
  3 Ramsey, Rhylee               DOU-WY                 28.25      28.81   12  
  4 Johansson, Kysa           17 Lady Outlaws-WY        28.79      29.29   11  
  5 Twitchell, Katrina           POW                    29.55      29.62    9.5
  5 Treber, Aspen                Rhs Girls-WY           30.00      29.62    9.5
  7 Layher, Desirea              DOU-WY                 29.90      29.78    7  
  8 O'Brien, Sidney              POW                    29.96      30.18    5  
  9 McMullen, Baley           17 Lady Outlaws-WY        32.00      31.01    4  
 10 Lowery, Madison              POW                    32.75      31.59    3  
 11 Pierson, Elizabeth           Rhs Girls-WY              NT      32.23    2  
 12 Arnold, Alyssa            14 Lady Outlaws-WY        34.71      32.90    1  
 13 Healy, Meeghan               Rhs Girls-WY           32.54      33.02  
 14 Smith, Sheridan              Rhs Girls-WY           33.94     x34.43  
 15 McReynolds, Chaselyn         DOU-WY                    NT      35.15  
 16 Hackenberg, Maddi            POW                    40.09      35.30  
 17 Porter, Emily             15 Lady Outlaws-WY        35.99      36.70  
 18 Bookless, Ashlyn             Rhs Girls-WY           36.22     x36.97  
 19 Russell, Cheyenne         14 Lady Outlaws-WY           NT     x37.36  
 20 Smith, Cheyenne              Rhs Girls-WY              NT     x38.17  
 21 Haroldson, Christina         DOU-WY                 38.84     x38.66  
 22 Castillo, Breeallyn       16 Lady Outlaws-WY           NT     x38.89  
 23 Hiatt, Mary                  Rhs Girls-WY           45.24     x44.60  
 24 Thill, Destiny            14 Lady Outlaws-WY           NT     x45.48  
 25 Vroman, Dacey                Rhs Girls-WY              NT     x45.64  
 26 Hiatt, Betty                 Rhs Girls-WY              NT     x49.46  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dike, Josie                  Rhs Girls-WY          177.80     198.95   16  
  2 McPherson, Moira             DOU-WY                161.95     178.60   13  
  3 O'Neill, Julia Kay           POW                   150.85     158.65   12  
  4 Pierson, Elizabeth           Rhs Girls-WY              NP     157.25   11  
  5 Karhu, Emma                  POW                   133.75     155.10   10  
  6 Miner, Caitlyn               POW                   165.85     149.95    9  
  7 Pooley, Lauren               DOU-WY                    NP     144.80    7  
  8 Bookless, Ashlyn             Rhs Girls-WY           93.85     132.55    5  
  9 Hackenberg, Maddi            POW                    93.10     128.30    4  
 10 Vroman, Dacey                Rhs Girls-WY              NP     122.90    3  
 11 Smith, Cheyenne              Rhs Girls-WY              NP     x68.85  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gopp, Kaylie                 Rhs Girls-WY         1:07.19    1:07.40   16  
       30.86  1:07.40                                                      
  2 Aguirre, Ashlyn              POW                  1:12.81    1:13.56   13  
       34.39  1:13.56                                                      
  3 Ligett, Elizabeth            POW                  1:30.00    1:19.21   12  
       36.73  1:19.21                                                      
  4 Jordan, Syonia               Rhs Girls-WY         1:26.53    1:19.24   11  
       35.21  1:19.24                                                      
  5 McDaniel, Kaitlin         17 Lady Outlaws-WY      1:20.06    1:19.94   10  
       36.01  1:19.94                                                      
  6 Ramsey, Rhylee               DOU-WY               1:17.15    1:19.97    9  
       35.43  1:19.97                                                      
  7 Cobb, Claire                 DOU-WY               1:23.37    1:23.13    7  
       39.30  1:23.13                                                      
  8 Johansson, Kysa           17 Lady Outlaws-WY      1:34.33    1:28.06    5  
       37.51  1:28.06                                                      
  9 Templesmith, Lexis           DOU-WY               1:27.51    1:30.23    4  
       43.59  1:30.23                                                      
 10 Lejeune, Lauren              POW                       NT    1:31.13    3  
       40.39  1:31.13                                                      
 11 Laird, Lillian            14 Lady Outlaws-WY      1:46.21    1:46.33    2  
       45.39  1:46.33                                                      
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohlman, Kendyl              POW                  1:04.74    1:03.30   16  
  2 Treber, Aspen                Rhs Girls-WY         1:04.16    1:04.79   13  
  3 O'Neill, Julia Kay           POW                  1:03.59    1:04.82   12  
  4 Layher, Desirea              DOU-WY               1:07.34    1:04.86   11  
  5 Hayes, Faith                 DOU-WY               1:07.97    1:07.29   10  
  6 Paulsen, Whitney          16 Lady Outlaws-WY      1:12.90    1:10.41    9  
  7 Bedard, Caitlin              Rhs Girls-WY         1:12.00    1:10.44    7  
  8 Lowery, Madison              POW                  1:17.00    1:11.76    5  
       35.45  1:11.76                                                      
  9 McLain, Gracie               POW                  1:12.50    1:14.44    4  
 10 Schoel, DeNae             16 Lady Outlaws-WY      1:16.89    1:15.83    3  
       36.59  1:15.83                                                      
 11 Healy, Meeghan               Rhs Girls-WY         1:15.68    1:16.54    2  
       37.48  1:16.54                                                      
 12 Smith, Sheridan              Rhs Girls-WY         1:16.00    1:19.69    1  
       38.29  1:19.69                                                      
 13 Wells, Lexi                  DOU-WY               1:27.59    1:21.76  
       36.26  1:21.76                                                      
 14 Trevizo, Alexandra        15 Lady Outlaws-WY      1:30.71    1:34.65  
     1:17.02  1:34.65                                                      
 15 Smith, Shauna                DOU-WY               1:39.85    1:36.95  
       41.92  1:36.95                                                      
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathis, Sheridan             DOU-WY                    NT    6:22.65   16  
       35.75  1:14.72  1:54.11  2:32.87  3:12.80  3:52.21  4:31.11  5:09.48
     6:22.65  6:22.65                                                      
  2 Miner, Caitlyn               POW                  6:12.91    6:22.87   13  
       32.86  1:10.56  1:49.91  2:29.64  3:09.85  3:49.90  4:29.80  5:09.85
     5:48.10  6:22.87                                                      
  3 Wright, Maecie               DOU-WY                    NT    6:47.31   12  
       34.27  1:12.55  1:53.13  2:34.42  3:16.31  3:58.02  4:40.64  5:24.05
     6:06.80  6:47.31                                                      
  4 Horton, Sydney               POW                  6:39.42    6:48.06   11  
       36.10  1:17.34  1:58.58  2:40.27  3:21.96  4:04.45  4:46.52  5:28.87
     6:10.99  6:48.06                                                      
  5 Shepard, Haili            17 Lady Outlaws-WY           NT    7:13.03   10  
       36.10  1:16.73  2:00.51  2:45.52  3:30.98  4:15.64  5:00.62  5:45.65
     6:31.55  7:13.03                                                      
  6 Kuntz, Rachel                POW                  6:53.60    7:20.76    9  
       38.32  1:22.36  2:07.90  2:53.46  3:39.91  4:25.30  5:10.81  5:56.16
     6:40.46  7:20.76                                                      
  7 Bryan, Cheyenne              Rhs Girls-WY              NT    7:54.67    7  
       40.65  1:26.90  2:15.45  3:03.17  3:52.54  4:41.39  5:30.89  6:19.21
     7:06.52  7:54.67                                                      
  8 Gardner, Katelynn         14 Lady Outlaws-WY           NT    8:54.14    5  
       45.94  1:37.85  2:32.51  3:29.00  4:22.83  5:18.03  6:15.75  7:09.75
     8:03.13  8:54.14                                                      
  9 Russell, Cheyenne         14 Lady Outlaws-WY           NT    9:19.25    4  
       42.12  1:32.73  2:26.68  3:24.70  4:25.94  5:25.62  6:25.26  7:24.01
     8:22.33  9:19.25                                                      
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rawlins High School-WY  'A'                       1:59.11    1:58.54   32  
     1) Johansson, Kysa 17              2) McDaniel, Kaitlin 17           
     3) Paulsen, Whitney 16             4) Shepard, Haili 17              
       29.11    58.56  1:29.07  1:58.54                                    
  2 Powell High School  'A'                           1:57.00    1:59.76   26  
     1) Twitchell, Katrina              2) Bohlman, Kendyl                
     3) Aguirre, Ashlyn                 4) Fuller, Anna                   
       29.29    58.57  1:29.74  1:59.76                                    
  3 Douglas Bearcats-WY  'A'                               NT    2:06.84   24  
     1) Cobb, Claire                    2) McReynolds, Chaselyn           
     3) Moore, Shayla                   4) Hayes, Faith                   
       32.35  1:07.03  1:36.28  2:06.84                                    
  4 Rhs Girls' Swimming and Diving-WY  'A'            2:23.26    2:09.74   22  
     1) Jordan, Syonia                  2) Healy, Meeghan                 
     3) Smith, Sheridan                 4) Bedard, Caitlin                
       29.42  1:04.32  1:39.10  2:09.74                                    
  5 Powell High School  'B'                           2:22.00   x2:15.81  
     1) Lowery, Madison                 2) Karhu, Emma                    
     3) McLain, Gracie                  4) Hackenberg, Maddi              
       32.32  1:06.29  1:40.77  2:15.81                                    
  6 Douglas Bearcats-WY  'B'                               NT   x2:27.23  
     1) Wells, Lexi                     2) Smith, Shauna                  
     3) Haroldson, Christina            4) Mathis, Isabelle               
       34.92  1:16.51  1:54.01  2:27.23                                    
  7 Rhs Girls' Swimming and Diving-WY  'B'                 NT   x2:32.25  
     1) Smith, Cheyenne                 2) Vroman, Dacey                  
     3) Bookless, Ashlyn                4) Bryan, Cheyenne                
       38.75  1:21.46  1:57.62  2:32.25                                    
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gopp, Kaylie                 Rhs Girls-WY         1:06.47    1:06.93   16  
       32.48  1:06.93                                                      
  2 O'Brien, Sidney              POW                  1:15.91    1:13.86   13  
       35.95  1:13.86                                                      
  3 Moretti, Addison             POW                  1:17.33    1:15.91   12  
       38.30  1:15.91                                                      
  4 Mathis, Isabelle             DOU-WY               1:27.67    1:28.15   11  
       43.80  1:28.15                                                      
  5 Lejeune, Lauren              POW                  1:30.88    1:28.66   10  
       44.02  1:28.66                                                      
  6 McMullen, Baley           17 Lady Outlaws-WY      1:33.63    1:33.52    9  
       44.38  1:33.52                                                      
  7 Kelley, Jordan            15 Lady Outlaws-WY      1:36.07    1:34.43    7  
       44.60  1:34.43                                                      
  8 Skinner, Sierra Jo        15 Lady Outlaws-WY      1:32.29    1:37.44    5  
  9 Arnold, Alyssa            14 Lady Outlaws-WY      1:36.46    1:37.55    4  
 10 McReynolds, Chaselyn         DOU-WY                    NT    1:38.45    3  
       48.39  1:38.45                                                      
 11 Haroldson, Christina         DOU-WY               1:46.35    1:39.13    2  
 12 Porter, Emily             15 Lady Outlaws-WY      2:02.99   x1:42.02  
       48.33  1:42.02                                                      
 13 Baldwin, Brooke           15 Lady Outlaws-WY      1:47.77   x1:45.68  
       49.79  1:45.68                                                      
 14 Vaillette, Kiari             DOU-WY                    NT    1:53.65    1  
       52.35  1:53.65                                                      
 15 Smith, Shauna                DOU-WY               1:44.02   x1:53.89  
       54.05  1:53.89                                                      
 16 Romero, Alexandrea        16 Lady Outlaws-WY           NT   x1:56.87  
       56.02  1:56.87                                                      
 17 Thill, Destiny            14 Lady Outlaws-WY           NT   x2:03.68  
       57.17  2:03.68                                                      
 18 Castillo, Breeallyn       16 Lady Outlaws-WY           NT   x2:03.75  
       58.59  2:03.75                                                      
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordan, Syonia               Rhs Girls-WY         1:25.11    1:23.73   16  
       38.51  1:23.73                                                      
  2 Fuller, Anna                 POW                  1:26.93    1:25.00   13  
       40.20  1:25.00                                                      
  3 Ligett, Elizabeth            POW                  1:27.84    1:26.19   12  
       41.21  1:26.19                                                      
  4 McDaniel, Kaitlin         17 Lady Outlaws-WY      1:28.27    1:27.13   11  
       41.35  1:27.13                                                      
  5 Aguirre, Ashlyn              POW                  1:32.80    1:31.34   10  
       44.22  1:31.34                                                      
  6 Schoel, DeNae             16 Lady Outlaws-WY      1:34.28    1:32.89    9  
       43.04  1:32.89                                                      
  7 McLain, Gracie               POW                  1:43.42    1:38.54    7  
       46.16  1:38.54                                                      
  8 Hayes, Faith                 DOU-WY               1:38.86    1:38.65    5  
       47.73  1:38.65                                                      
  9 Moore, Shayla                DOU-WY                    NT    1:39.74    4  
       48.35  1:39.74                                                      
 10 Karhu, Emma                  POW                  1:42.62   x1:42.67  
       46.07  1:42.67                                                      
 11 Vroman, Dacey                Rhs Girls-WY              NT    1:54.30    3  
       53.34  1:54.30                                                      
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhs Girls' Swimming and Diving-WY  'A'            4:15.94    4:08.63   32  
     1) Gopp, Kaylie                    2) Bedard, Caitlin                
     3) Treber, Aspen                   4) Dike, Josie                    
       29.15  1:00.96  1:33.94  2:09.44  2:39.71  3:12.63  3:38.88  4:08.63
  2 Powell High School  'A'                           4:10.45    4:15.47   26  
     1) O'Neill, Julia Kay              2) Twitchell, Katrina             
     3) Bohlman, Kendyl                 4) Miner, Caitlyn                 
       30.50  1:05.96  1:35.65  2:10.56  2:40.71  3:14.79  3:43.09  4:15.47
  3 Douglas Bearcats-WY  'A'                               NT    4:30.35   24  
     1) Wright, Maecie                  2) Layher, Desirea                
     3) Ramsey, Rhylee                  4) Mathis, Sheridan               
       32.73  1:08.54  1:41.41  2:17.09  2:49.35  3:25.58  3:56.93  4:30.35
  4 Powell High School  'B'                           4:40.00   x4:44.96  
     1) Moretti, Addison                2) O'Brien, Sidney                
     3) Kuntz, Rachel                   4) Horton, Sydney                 
       33.56  1:08.99  1:42.78  2:19.83  2:53.93  3:32.32  4:05.54  4:44.96
  5 Douglas Bearcats-WY  'B'                               NT   x4:56.16  
     1) Moore, Shayla                   2) McReynolds, Chaselyn           
     3) Templesmith, Lexis              4) Hayes, Faith                   
       33.68  1:13.30  1:51.59  2:33.27  3:08.20  3:54.10  4:19.68  4:56.16
  6 Rawlins High School-WY  'A'                       5:05.92    5:07.70   22  
     1) McMullen, Baley 17              2) Skinner, Sierra Jo 15          
     3) Arnold, Alyssa 14               4) Schoel, DeNae 16               
       35.12  1:15.00  1:50.57  2:30.64  3:08.30  3:49.38  4:26.93  5:07.70
  7 Rhs Girls' Swimming and Diving-WY  'B'                 NT   x5:21.16  
     1) Healy, Meeghan                  2) Pierson, Elizabeth             
     3) Bryan, Cheyenne                 4) Smith, Sheridan                
       37.56  1:27.95  1:55.16  2:37.36  3:17.74  4:01.16  4:37.83  5:21.16
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Powell High School                376.5   2. Douglas Bearcats                    272
  3. Rhs Girls' Swimming and Diving    255.5   4. Rawlins High School                 217